Majamyje triumfavo abu „Ferrari“ pilotus aplenkęs M.Verstappenas, M.Schumacheris geriausias karjeros lenktynes sugadino įsirėžęs į S.Vettelį

2022.05.09 00:10
Sebastianas Vettelis ir Mickas Schumacheris | „Stop“ kadras

Sebastianas Vettelis ir Mickas Schumacheris | „Stop“ kadras

 JAV rinkoje bandanti įsitvirtinti „Formulė 1“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje surengė lenktynes Majamyje. Alinančiame 30 laipsnių karštyje vykusiose lenktynėse triumfavo 2021 m. planetos čempionas olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“.

Tik trečią starto vietą turėjęs M.Verstappenas labai greitai aplenkė ispaną Carlosą Sainzą jaunesnįjį („Ferrari“) ir pakilo į antrą vietą. Tuo metu lyderiavo iš „pole“ pozicijos startavęs monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“).

Visgi, ilgai pirma vieta monakietis nesidžiaugė. Jo padangos dilo kur kas sparčiau nei M.Verstappeno, todėl olandas netruko pavyti varžovą. Čempionas greitai paruošė lenkimą, DRS zonoje susitvarkė su Ch.Leclercu ir nuo tada dominavo praktiškai visas likusias lenktynes.

Po sustojimų M.Verstappeno persvara tik dar labiau išaugo, o lenktynių pabaigoje pasirodęs saugos automobilis jo iš vėžių neišmušė. Ch.Leclercas neturėjo padangų pranašumo ir rimčiau spausti olando nepajėgė. M.Verstappenas dar nuvažiavo ir greičiausią lenktynių ratą, gaudamas papildomą tašką.

Trečią vietą išlaikė C.Sainzas jaunesnysis. Jį paskutiniuose ratuose atakavo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), tačiau net ir šviežesnių padangų pranašumo jam neužteko. S.Perezas buvo vienintelis iš lyderių, kuris saugos automobilio fazės metu stojo keistis padangų. Tiesa, iš to jis nieko neišlošė.

Lenktynių pabaigoje tarpusavyje kovojo „Mercedes“ pilotai. Galiausiai geriau pasirodė britas George‘as Russellas, finišavęs 5-as ir aplenkęs tautietį Lewisą Hamiltoną. G.Russellui labai pasisekė saugos automobilio fazės metu. Tuo metu jis dar nebuvo pasikeitęs padangų, todėl skubėjo pasukti į boksus ir prarado nedaug laiko.  

„Haas“ komandos vokietis Mickas Schumacheris lenktynių pabaigoje važiavo 9-as ir artėjo prie pirmųjų taškų per „Formulės 1“ karjerą, tačiau tuomet prasidėjo jo problemos, kurias vainikavo avarija su geriausiu jo bičiuliu tautiečiu Sebastianu Vetteliu („Aston Martin“). M.Schumacheris taip ir užbaigė bičiulio lenktynes, o pats iš boksų dar grįžo į trasą, bet finišavo tik 15-as.

Majamio GP lenktynių rezultatai:

Majamio GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Majamio GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Ch.Leclercas su 104 taškais išlaikė pirmą vietą čempionate, bet prarado dar dalį persvaros prieš M.Verstappeną (85). Trečias rikiuojasi S.Perezas (66). Konstruktorių įskaitoje „Ferrari“ (157) pranašumas prieš „Red Bull“ (151) dar labiau sumažėjo. Trečią vietą tvirtai užima „Mercedes“ (95).

Šeštosios sezono lenktynės – Ispanijos GP – gegužės 22 d. vyks Barselonos trasoje.

Lenktynių eiga
Atnaujinta 00:09

M.Verstappenas švenčia pergalę, Ch.Leclercas finišuoja antras, C.Sainzas - trečias!

Atnaujinta 00:05

M.Verstappenas artėja prie pergalės, o C.Sainzas atlaiko S.Perezo spaudimą. Iki finišo liko 2 ratai.

Atnaujinta 00:04

M.Schumacheris važiavo 9-as ir galėjo pelnyti pirmuosius taškus karjeroje, bet suklydo, tada rėžėsi į S.Vettelį ir sudaužė visas savo viltis.

Atnaujinta 00:02

L.Hamiltonas toliau kovoja su G.Russellu - pilotai dar porą kartų apsikeitė pozicijomis.

Atnaujinta 00:02

Panašu, kad žadėto lietaus taip ir nebus.

Atnaujinta 00:00

Iki finišo beliko 5 ratai.

Atnaujinta 00:00

S.Perezas stabdo per vėlai ir C.Sainzas neužleidžia trečios vietos!

Atnaujinta 23:56

V.Bottas klysta ir praranda vietas abiems „Mercedes“ pilotams. G.Russellas dar aplenkė ir L.Hamiltoną bei jau važiuoja 5-as.

Atnaujinta 23:51

S.Perezas iš karto ėmė spausti C.Sainzą, bet ispanas kol kas atsilaiko.

Atnaujinta 23:51

P.Gasly galiausiai suprato, kad bolidas per stipriai pažeistas, todėl jis pasuko į boksus ir pasitraukė iš lenktynių.

Atnaujinta 23:50

Lenktynės pagaliau pratęstos. Liko 11 lemiamų ratų!

Atnaujinta 23:50

Saugos automobilis vis dar trasoje. Beliko 12 ratų.

Atnaujinta 23:40

S.Perezas dar spėjo pasukti į boksus ir pasirinko vidutinio kietumo padangas. Meksikietis išlaikė 4-ą vietą. Lyderių trejetas į boksus nesuko, tad S.Perezas su gerokai naujesnėmis padangomis galės atakuoti „Ferrari“.

Atnaujinta 23:39

L.Norriso lenktynės po avarijos ir baigėsi, P.Gasly dar bando važiuoti.

Atnaujinta 23:38

Daugiausiai šioje situacijoje išlošė G.Russellas. Britas nuo pat lenktynių pradžios buvo nestojęs, pasuko virtualaus saugos automobilio fazės metu ir į trasą grįžo 7-as iš karto už L.Hamiltono.

Atnaujinta 23:38

Trasoje per daug nuolaužų, todėl nuspręsta išleisti saugos automobilį.

Atnaujinta 23:38

L.Norrisas susidūrė su P.Gasly! Skelbiama virtualaus saugos automobilio fazė.

Atnaujinta 23:31

Pranešama, kad nedidelis lietaus debesis artėja prie trasos. Galbūt jis šiek tiek sujauks senokai nusistovėjusią tvarką lyderių rikiuotėje.

Atnaujinta 23:18

Įveikus pusę distancijos M.Verstappenas turi 7.5 sek. pranašumą prieš Ch.Leclercą, 17.9 sek. - prieš C.Sainzą ir 22.9 sek. - prieš S.Perezą. Visi lyderiai važiuoja su kietomis padangomis ir daugiau stoti nebesiruošia.

Atnaujinta 23:17

C.Sainzo sustojimas buvo prastas - ispanas prarado keletą sekundžių dėl problemų tvirtinant priekinę dešinę padangą.

Atnaujinta 23:16

C.Sainzas su S.Perezu jau kitame rate pasuko į boksus, tad grįžo „status quo“.

Atnaujinta 23:15

M.Verstappenas sustojo po 2 ratų. Boksuose viskas vyko sklandžiai ir olandas išlaikė didelę persvarą prieš Ch.Leclercą. Lyderiu laikinai tapo C.Sainzas, kuris dar nestojo.

Atnaujinta 23:12

Ch.Leclercas po 24 ratų pirmasis iš lyderių pasuko į boksus, pasirinko kietas padangas ir į trasą grįžo 4-as prieš V.Botto priekinį sparną.

Atnaujinta 23:01

F.Alonso sugaišo keletą papildomų sekundžių boksuose ir į trasą grįžo 12-as.

Atnaujinta 22:58

M.Verstappenas tvirtai jaučiasi lyderio pozicijoje ir jau beveik 4 sek. lenkia Ch.Leclercą. C.Sainzas pralaimi 5.7 sek., S.Perezas - 7.3 sek.

Atnaujinta 22:47

M.Verstappenas labai greitai DRS zonoje susitvarkė su Ch.Leclercu ir tapo lyderiu!

Atnaujinta 22:46

„Red Bull“ skelbia, kad Ch.Leclercas jau turi problemų su padangomis. Tai išgirdęs M.Verstappenas ėmė spausti lenktynių lyderį. Dabar juos skiria vos pusė sekundės.

Atnaujinta 22:44

„Alfa Romeo“ pasikvietė į boksus G.Zhou. Kino lenktynės dėl bolido problemų jau baigėsi.

Atnaujinta 22:42

F.Alonso po starto nestipriai susilietė ratais su L.Hamiltonu. Britas praneša, kad turi tam tikrų problemų su bolidu, tačiau jo greitis trasoje lieka geras. L.Hamiltonas jau aplenkė P.Gasly ir susigrąžino starto metu turėtą 6-ą vietą.

Atnaujinta 22:38

L.Hamiltonas DRS zonoje aplenkė F.Alonso ir pakilo į 7-ą vietą. Dabar jis mėgins vytis P.Gasly.

Atnaujinta 22:35

Ch.Leclercas užtikrintai pajudėjo į startą, o štai C.Sainzui išlaikyti už savęs M.Verstappeno nepavyko. Olandas pakilo į antrą vietą. S.Perezas liko 4-as, V.Bottas - 5-as. Prastai startas susiklostė L.Hamiltonui, kuris iš 6-os vietos nukrito į 8-ą.

Atnaujinta 22:32

Oro temperatūra siekia net 30 laipsnių. Trasa įkaitusi iki 39 laipsnių.

Atnaujinta 22:31

Prasidėjo apšilimo ratas.

Atnaujinta 22:28

Lietaus tikimybė lenktynių metu vertinama 40 proc.

Atnaujinta 22:28

Abu „Aston Martin“ pilotai turi problemų su kuro sistema ir startuos iš boksų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų