Su Estijoje garsiu Zhora XXL ringe susitiksiantis M.Janišius: „Planas yra, bet po pirmo smūgio jis gali pasikeisti“

2022.05.06 15:16
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

„Žinau, kad teks kovoti su buvusiu sunkumų kilnotoju, viskas vyks pagal bokso taisykles“, – nusišypsojo klubo „Dainralfas“ kovotojas Mantas Janišius, paklaustas, ką žino apie būsimą savo priešininką, su kuriuo susitiks KOK'100 turnyro ringe.

Šį šeštadienį (gegužės 7 d.) Estijoje vyksiančiame „KOK’100 World Series 2022 in Tallinn“ turnyre 36-ų M.Janišius svorio kategorijoje iki 95 kilogramų susikaus su estu Zhora XXL (2-0-0).

„Mačiau jo paskutinės kovos vaizdo įrašą... Bet stengiuosi tokiais dalykais neapsikrauti, – sakė Lietuvos kovotojas. – Viską pamatysime, kai prasidės kova. Žinote, planą galima turėti prieš kovą, bet po pirmo „parėjusio“ smūgio visi planai gali ir pasikeisti. Žinau, kad treneriai turi pakankamai informacijos, šiek tiek apsidėliojome taktiką. Bet viską pamatysime po nuskambėjusio gongo“.

Zhora XXL ir Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

Zhora XXL ir Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

M.Janišius pabrėžė, kad bokso technika jam nėra svetima, nors visą dėmesį visada skirdavo kikbokso treniruotėms. „Jaučiuosi tikrai neblogai ir bokse, pasitikiu savo jėgomis, o pažiūrėsime, kaip viskas susidėlios ringe“, – sakė kovotojas.

Prabilęs apie savo patirtį, M.Janišius neslėpė, kad pirmasis kovinio sporto būrelis – žinoma, karatė.

„Oi, sportuoju aš jau senokai, tik kurį laiką nebūdavo varžybinės patirties – daugiau individualiai dirbdavau treniruotėse. Žinoma, pati pradžia buvo karatė, nes salė buvo prie pat namų. Bet ten tik mėnesį sportavau, nes šalia atsidarė kikbokso salė. Kikboksas mane sužavėjo, taip su juo ir pasilikau, – apie savo patirtį sakė karjeros įraše 6 kovas turintis 36-ų „Dainralfo“ auklėtinis. – Dalyvavimas varžybose prasidėjo, kuomet pradėjau lankyti treniruotes pas trenerį Dainių Daukšą. Būtent jis man pasiūlė išmėginti savo jėgas, o aš jaučiau, kad man šiek tiek trūksta savirealizacijos šiame sporte. Pabandžiau, patiko“.

Kol kas M.Janišius laimėjo 5 kovas (2 nokautais) ir patyrė 1 pralaimėjimą.

Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

„Tai kas čia... Keletas kovų. Atrodo, pagal amžių, turėtų būti kur kas daugiau. Aš ir pats nieko neskaičiuoju. Yra kelios pergalės, o apie kokią jau čia karjerą galvosi – man užtenka vien to džiaugsmo, kad turiu galimybę išeiti į ringą ir pakonkuruoti su jaunesniais. Man to užtenka. Kol sveikatos bus, stengsiuosi pajudėti. Svarbu, kad traumų nebūtų“.

M.Janišius smagiai nusijuokė, prisiminęs, kaip žmonės reaguoja į jo amžių.

„Tai, žiūrėkime, futbolininkas į aikštę 32-ų išeina, jau jį veteranu vadina. Pastebėjau šitą dalyką... Bet, jei atvirai, aš savo amžiaus nejaučiu. Kol kas puikiai jaučiuosi, amžius – tik ant popieriaus. O, štai, kai jau negalėsiu konkuruoti su kitais, kai jausiu, kad nereikia į tą ringą lipti, pasakysiu „Stop“, – sakė M.Janišius.

Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

Mantas Janišius | Organizatorių nuotr.

Sulaukęs klausimo apie jaudulį prieš kovas, M.Janišius nusijuokė. „Juk jaudulys yra visur ir visame – einant į pasimatymą, einant į šokius... O sportinis jaudulys sugeba užvesti, užkurti. Manau, kad dėl to jaudulio ir vyksta visos treniruotės. To jaudulio tu nenusipirksi. Tai nepakartojamas jausmas. Kur baisiau keliauti – į pasimatymą ar ringą? Žinote, man jau nebaisu nei ten, nei ten. Mano amžiuje niekas nebaisu. Nėra kada jau man bijoti“, – nusijuokė M.Janišius.

Primename, kad „KOK’100 World Series 2022 in Tallinn“ turnyro ringe pamatysime ir klubo „Titanas“ auklėtinį Mindaugą Narauską, kuri surems pirštines su Estijos kikbokso žvaigžde Ottu Remmeru.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų