Bokso pasaulyje bręsta beprotiška idėja: O.Usykas sutinka mesti svorį dėl kovos su S.Alvarezu? (2)

2022.05.05 19:16
Oleksandras Usykas ir Saulis „Canelo“ Alvarezas | Instagram.com nuotr

Oleksandras Usykas ir Saulis „Canelo“ Alvarezas | Instagram.com nuotr

 31-erių meksikietis Saulis „Canelo“ Alvarezas (57-1-2, 39 nokautai) neretai yra pavadinamas absoliučiai geriausiu dabartiniu planetos boksininku („pound for pound“). Tai meksikietis įrodinėja drąsiai „šokinėdamas“ per svorio kategorijas ir besirinkdamas vieną pasaulio čempiono diržą po kito.

S.Alvarezas pačioje karjeros pradžioje kaudavosi 63,5 kg svorio kategorijoje, nuo kurios vėliau pakilo per penkias svorio kategorijas į viršų. Dabar meksikietis ruošiasi šio savaitgalio kovai su Dmitrijumi Bivolu dėl WBA (Super) pussunkio svorio kategorijos (79,4 kg) pasaulio čempiono diržo.

„Canelo“, kalbėdamas su Eddie Hearnu, netgi pareiškė, kad ateityje būtų nieko prieš susikauti su Oleksandru Usyku dėl...sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų. Nors šita idėja skamba gana beprotiškai, panašu, kad abi pusės rimtai vertina tokią galimybę.

„Jis nuoširdžiai tiki, kad gali nugalėti Usyką. Jis man pasakė, kad jei kovos svorio limitas būtų vienu svaru didesnis už pirmo sunkaus svorio kategorijos limitą, tada jis nugalėtų Usyką“, - sakė E.Hearnas.

O.Usyko agentą lietuvį Egį Klimą toks variantas suintrigavo: „Oleksandras dėl šitos kovos numestų svorį, bet „Canelo“ dabar tegul koncentruojasi į kovą su Bivolu“.

Pirmo sunkaus svorio kategorijos riba yra 200 svarų (90,72 kg). Teigiama, kad jei O.Usykas ir S.Alvarezas pagal kontraktą sutiktų kautis 201 svaro (91,17 kg) kategorijoje, tuomet techniškai ukrainietis galėtų ginti sunkiasvorių pasaulio čempiono diržus prieš meksikietį, nes sunkiasvorių kategorija prasideda virš 200 svarų. Verta pažymėti, kad O.Usykas yra 18 cm aukštesnis už meksikietį (191 cm prieš 173 cm) ir turi 19 cm ilgesnes rankas (198 cm prieš 179 cm).

O.Usykas anksčiau pirmojo sunkaus svorio kategorijoje susirinko visus pagrindinius pasaulio čempiono diržus. Mėgėjų bokso laikais ukrainietis mesdavo svorį net iki 75 kg, bet geriausiai jam sekdavosi 91 kg kategorijoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų