0

Dviračių lenktynėse Prancūzijoje E.Šiškevičius laimėjo tarpinį finišą

2022.05.03 22:35
Evaldas Šiškevičius | Vytauto Dranginio nuotr.

Evaldas Šiškevičius („Go Sport - Roubaix Lille Metropole“) antradienį startavo 66-osiose daugiadienėse lenktynėse „4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France“ (UCI Pro kategorija). Lietuvos dviratininkas po I etapo užima 6-ą vietą!

E. Šiškevičius dalyvavo I etapo (166,1 km) dienos pabėgime. Evaldas atitrūko nuo grupės kartu su dviem dviratininkais iš Prancūzijos ir Belgijos, nuvažiavus apie 20 km.

Lietuvos sportininkas pirmajame tarpiniame sprinto finiše (30,1 km) buvo trečias, o antrajame (65,9 km) – pirmas. Už tai jam atiteko 4 premijinės sekundės. Pirmajame (44,3 km) ir antrajame (46 km) kalnų finišuose Evaldas buvo trečias.

Trys bėgliai buvo pavyti iki finišo likus 73 km.

Etapą laimėjo australas Sam Welsford (DSM), tačiau dėl griūties sukėlimo prieš pat finišo liniją iš jo pergalė buvo atimta. Į pirmą vietą pakilo olandas Arvid de Kleijn („Human Powered Health“).

E. Šiškevičius finišavo 43-ias. Nugalėtojo laikas atiteko 2-118 vietas užėmusiems dviratininkams.

Bendrojoje įskaitoje 6-ą vietą užimantis E. Šiškevičius nuo lyderio atsilieka 6 sek.

6 etapų lenktynės, kurias pradėjo 123 dviratininkai, baigsis sekmadienį.

2015 m. šias lenktynes laimėjo Ignas Konovalovas, o 1998 ir 2000 m. antras buvo Artūras Kasputis.

Antradienį Prancūzijoje prasidėjusių moterų daugiadienių lenktynių „Bretagne Ladies Tour Ceratizit“ (UCI I kategorija) I etape (125,6 km) Rasa Leleivytė (+2 sek.) finišavo 12-a, o Inga Češulienė (+10 sek.) – 44-a.

Abi lietuvės atstovauja Italijos komandai „Aromitalia Basso Bikes Vaiano“.

Nugalėjo italė Marta Bastianelli („UAE Team ADQ“) – 3:22.35.