Įspūdingus bėgimo rekordus gliaudantis A.Sorokinas išduoda paslaptis: „benamio“ naktis parke, žmonos „palinkėjimas“, sportinis pyktis ir ateities planai (12)

2022.04.24 17:22
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Aleksandras Sorokinas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Aleksandras Sorokinas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Jei kas nors blogo nutinka prieš varžybas, reiškia, rezultatas bus geras. Tad dabar galiu papasakoti linksmą istoriją“, – nusijuokė pasaulio 100 kilometrų bėgimo rekordą Didžiojoje Britanijoje šeštadienį pagerinęs vilnietis Aleksandras Sorokinas.

Jis prisipažino, kad šią istoriją norėjo laikyti paslaptyje, tačiau prieš Bedfordo stadione vykusias varžybas apsisprendė: „Jei bus pagerintas pasaulio rekordas, papasakosiu“.

Taip, A.Sorokinas pagerino pasaulio rekordą: 100 kilometrų jis įveikė per 6 val. 5 min. 41 sek. Taipogi jis pagerino ir 6 val. pasaulio bėgimo rekordą (98,496) bei Lietuvos 50 kilometrų (3 val. 1 min. 51 sek.) ir 50 mylių rekordus (4 val. 53 min. 41 sek.).

Taigi pasakok, Sania!

„Į Londoną turėjau atskristi naktį, apie vidurnaktį. Pirmasis ženklas, kad viskas bus ne itin paprasta, buvo išgirstas lėktuvo piloto pranešimas, kad pakilti Vilniuje laiku nepavyks. Sėdėjome ir laukėme lėktuve valandą“, – šypsojosi A.Sorokinas, bendraudamas su sportas.lt.

Londone bėgiką turėjo pasitikti taksi. A.Sorokinas pasirūpino tuo iš anksto... Bent jau jis taip galvojo.

„Išeinu iš oro uosto, skambinu taksistui, klausiu, kur jis... O ragelyje tik išgirdau „Kas čia skambina?“ Ilgai aiškinomės, kol supratome, kad taksi paslaugą užsakiau kitai dienai. Iki šiol nežinau, ar tai buvo mano, ar jų klaida, – dabar jau galėjo sau iš situacijos pasijuokti A.Sorokinas. – Gerai, vidury nakties sėdau į traukinį. Atvažiavau prie viešbučio...“

Ir A.Sorokinas tiesiog negalėjo tramdyti savo juoko.

„Aš lyg ir buvau perspėjęs, kad atvyksiu vėlai. Lyg ir sutarėme, kad mane įleis“, – tęsė jis.

„Tuk, tuk... Tuk, tuk“, – viešbučio duris apie antrą valandą nakties.

Niekas, žinoma, durų neatvėrė, prisiskambinti telefonu – bergždžias reikalas.

Ir čia galvoje galėjo nuskambėti tik visiems gerai žinomos dainos tekstas: „Ką daryt?“

Kaip pats vėliau dar kartą pakartos A.Sorokinas, jis žmogus paprastas!

„Apėjau keturis viešbučius, – skėstelėjo rankomis A.Sorokinas. – Tikėjausi, kad kažkur pavyks prisiglausti. Niekas manęs negalėjo priimti. Ką daryt? Žinote, britai – nuostabūs žmonės. Jeigu jie turi gerą, bet jiems nereikalingą daiktą, jis paliekamas tiesiog šalia namo, kad kiti galėtų pasiimti... Eidamas pamačiau taip paliktą čiužinį“.

„Čia ženklas“, – nusprendė jis.

Bėgikas pasiėmė tą čiužinį ir nusinešė jį į artimiausią parką.

„Atsiguliau... Pirmoji naktis buvo ant žemės šaltyje, – atrodo pats savo nuotykiais negalėjo patikėti A.Sorokinas. – Pamiegojau iki ryto, aštuntą jau buvo prie savo viešbučio – mane įleido“.

Tokia ta linksma pasaulio rekordininko kelioninė istorija.

„Aš pagalvojau, kad viskas taip ir turėjo būti. Tiesiog. Gerai, kad tai nebuvo naktis prieš startą varžybose. Kitą naktį sugebėjau labai gerai išsimiegoti“, – nusišypsojo sportininkas.

Tai čia tebuvo pirmoji A.Sorokino išduota paslaptis pokalbio su sportas.lt metu. Vėliau sekė nedidelė paslaptis apie žmonos Jelenos „palinkėjimą“, paslaptis apie faktą, kuris sugebėjo motyvuoti keturiasdešimtmetį atletą, paslaptis apie rekordo šventimą ir, žinoma, apie ateities planus... Nors tai nėra didelė ir paslaptis.

„Reikia dar pašlifuoti 24 valandų bėgimą“, – nusišypsojo A.Sorokinas. – Nors treneris Sebastianas Bialobrzeskis dar nori, kad pabandyčiau įveikti maratoną“.

Priminsime, kad A.Sorokinas pernai pagerino pasaulio 24 valandų bėgimo rekordą (309,399 km), šių metų sausį lietuvis pagerino 12 valandų pasaulio rekordą (177,41 km) ir tapo pirmuoju, kuris įveikė 100 mylių per mažiau nei 11 valandų (10 val. 51 min. 39 sek.).

Apie viską su emocijomis ir kur kas tiksliau iš pirmųjų lūpų – vaizdo siužete:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų