Italijoje – abiejų „Ferrari“ pilotų nelaimės, „Red Bull“ dublis ir L.Hamiltono agonija (1)

2022.04.24 17:37
Charlesas Leclercas ir Carlosas Sainzas jaunesnysis | „Stop“ kadras

Charlesas Leclercas ir Carlosas Sainzas jaunesnysis | „Stop“ kadras

 Sekmadienį legendinėje Imolos trasoje (Italija) surengtos ketvirtosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Emilijos-Romanijos GP. Jose dominavo olandas Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ komandos.

Iš „pole“ pozicijos startavęs M.Verstappenas dominavo nuo starto iki finišo ir netgi pasiekė „Grand Slam“ rezultatą. Olandas iškovojo „pole“ poziciją, lyderiavo visus lenktynių ratus ir nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą.

„Red Bull“ gerbėjus pradžiugino ir solidus Sergio Perezo pasirodymas. Meksikietis po starto aplenkė monakietį Charlesą Leclercą („Ferrari“), atlaikė varžovo spaudimą ir finišavo antras.

Tuo tarpu Ch.Leclercas, mėgindamas atakuoti S.Perezą, neišsilaikė trasoje, kliudė barjerus ir pažeidė priekinį sparną. „Ferrari“ lyderis tuomet buvo priverstas vėl stoti į boksus, prarado daug laiko ir nukrito iki 9-os vietos. Per paskutinius ratus Ch.Leclercas spėjo aplenkti 3 varžovus ir finišavo 6-as.

Trečia vieta džiaugėsi britas Lando Norrisas („McLaren“). Puikiai pasirodė ir jo tautietis George‘as Russellas („Mercedes“), kuris startavo 11-as, bet finišavo 4-as. G.Russellas lenktynių pabaigoje atlaikė suomio Valtteri Botto („Alfa Romeo“) spaudimą.

Kur kas prasčiau sekėsi kitam „Mercedes“ pilotui Lewisui Hamiltonui. 14-as startavęs britas praktiškai visas lenktynes ir važiavo toje pačioje pozicijoje. Britas užstrigo už prancūzo Pierre‘o Gasly („AlphaTauri“), ne vieną dešimtį ratų važiavo „prisiklijavęs“ prie jo, bet lenkimo taip ir nepajėgė atlikti. Po finišo jis pakilo į 13-ą vietą dėl prancūzo Estebano Ocono („Alpine“) baudos.

Nesėkmė ištiko „Ferrari“ pilotą Carlosą Sainzą jaunesnįjį. Šlapioje trasoje iš karto po starto ispaną kliudė australas Danielis Ricciardo („McLaren“). C.Sainzas jaunesnysis įstrigo žvyre ir turėjo baigti pasirodymą.  

Emilijos-Romanijos GP lenktynių rezultatai:

Emilijos-Romanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Emilijos-Romanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Ch.Leclercas su 86 taškais toliau pirmauja čempionate, bet prie jo priartėjo M.Verstappenas (59) bei S.Perezas (54). Konstruktorių įskaitoje „Ferrari“ (124) išbarstė beveik visą turėtą persvarą prieš „Red Bull“ (113). Trečia lieka „Mercedes“ (77).

Penktosios sezono lenktynės – Majamio GP (JAV) – vyks gegužės 8 d. Šioje trasoje „Formulės 1“ pilotai lenktyniaus pirmą kartą.

Varžybų eiga
Atnaujinta 17:36

Dvigubas „Red Bull“ triumfas - M.Verstappenas šventė pergalę, S.Perezas finišavo antras! Trečia vieta džiaugėsi L.Norrisas.

Atnaujinta 17:34

Ch.Leclercas likus 2 ratams aplenkė Y.Tsunodą ir pakilo į 6-ą vietą. Visgi, aukščiau jis jau nepakils, nes iki V.Botto jam trūksta net 16 sek.

Atnaujinta 17:31

7-ajame posūkyje laukiama nedidelio lietaus paskutiniuose 2 ratuose.

Atnaujinta 17:30

Ch.Leclercas jau 7-as. Dabar jis mėgins panaikinti 4 sek. deficitą iki Y.Tsunodos.

Atnaujinta 17:29

Užvirė kova dėl 4-os vietos - V.Bottas atakuoja G.Russellą. Tuo tarpu Ch.Leclercas jau visiškai prisivijo S.Vettelį.

Atnaujinta 17:28

Ch.Leclercas greitai aplenkė K.Magnusseną ir dabar vejasi S.Vettelį. Liko 6 ratai.

Atnaujinta 17:24

Ch.Leclerco fiasko padovanojo trečią vietą L.Norrisui. Monakietis dabar bando atakuoti K.Magnusseną dėl 8-os vietos.

Atnaujinta 17:23

Ch.Leclercas išlėkė iš trasos, vos nesudaužė bolido, pažeidė priekinį sparną ir turėjo dar kartą sukti į boksus. Monakietis nugarmėjo net į 9-ą vietą.

Atnaujinta 17:20

Prasideda lemiama kova dėl antros vietos. S.Perezą ir Ch.Leclercą skiria 0.8 sek.

Atnaujinta 17:19

„Nemokamą“ sustojimą atliko ir M.Verstappenas. Jo persvara priekyje - milžiniška.

Atnaujinta 17:18

S.Perezas į trasą grįžo antras, o Ch.Leclercas greitai susitvarkė su L.Norrisu ir dabar bandys spausti meksikietį.

Atnaujinta 17:18

S.Perezas iš karto sureagavo į Ch.Leclerco veiksmą ir taip pat pasuko į boksus. 

Atnaujinta 17:17

Ch.Leclercas likus 14 ratų pasuko į boksus ir pasirinko minkštąsias padangas. Į trasą jis grįžo ketvirtas už L.Norriso.

Atnaujinta 17:14

Žiūrovai pagaliau išvydo lenkimą. Y.Tsunoda susitvarkė su K.Magnussenu ir pakilo į 8-ą vietą.

Atnaujinta 17:05

Po 40 ratų M.Verstappenas 12 sek. lenkia S.Perezą, 14.6 sek. - Ch.Leclercą, 35.7 sek. - L.Norrisą ir 43.7 sek. - G.Russellą.

Atnaujinta 17:04

L.Hamiltonas jau ilgą laiką yra užstrigęs už P.Gasly ir nesugeba pakilti iš 14-os vietos bei M.Verstappenui pralaimi visu ratu. Jo komandos draugas G.Russellas važiuoja kur kas sėkmingiau ir laikosi 5-as.

Atnaujinta 16:56

Lenkimų pagaliau turėtų padaugėti - įjungta DRS sistema.

Atnaujinta 16:49

Įveikus 30 ratų ramiai lyderiauja M.Verstappenas. Jis 9.1 sek. lenkia S.Perezą ir 9.8 sek. - meksikietį spaudžiantį Ch.Leclercą. L.Norrisas atsilieka 24.5 sek., o G.Russellas - 30.5 sek.

Atnaujinta 16:45

M.Schumacheris išlėkė iš trasos, vėliau apsisuko ir prarado 9 sek. Vokietis tarp lenktynes tęsiančių pilotų nukrito į paskutinę - 18-ą - vietą. M.Schumacheris dar gavo įspėjimą už tai, kad nesilaiko trasos ribų ir kerta kampus. Palyginimui, jo komandos draugas K.Magnussenas laikosi 8-as.

Atnaujinta 16:40

11-oje vietoje esantis E.Oconas gavo 5 sek. baudą už nesaugų išleidimą iš boksų, kai jis vos nesusidūrė su L.Hamiltonu.

Atnaujinta 16:37

Absoliučiai visi pilotai pasirinko vidutinio kietumo padangas. Ch.Leclercas dėl vėlesnio sustojimo buvo atsidūręs prieš S.Perezą, bet meksikietis spėjo labiau įšildyti padangas, todėl nesunkiai aplenkė monakietį ir vėl grįžo „status quo“.

Atnaujinta 16:34

D.Ricciardo fiksuoja puikius sektorių laikus, todėl vis daugiau pilotų suka į boksus.

Atnaujinta 16:32

D.Ricciardo eina „va bank“ - pirmasis renkasi sausai trasai skirtas padangas.

Atnaujinta 16:26

K.Magnussenas prarado vietą ir V.Bottui bei nukrito į 7-ą poziciją.

Atnaujinta 16:25

Po kelių akimirkų G.Russellas geriau paruošė lenkimą ir ne visai įprastoje vietoje aplenkė K.Magnusseną, pakildamas į 5-ą vietą.

Atnaujinta 16:24

K.Magnussenas, G.Russellas ir V.Bottas įsivėlė į kovą dėl 5-os vietos. Britas jau buvo aplenkęs daną, bet nespėjo laiku sustabdyti ir vėl prarado vietą K.Magnussenui.

Atnaujinta 16:22

Lietaus laukiama po maždaug 10 ratų.

Atnaujinta 16:21

Kol kas niekas nedrįsta dėtis sausai trasai skirtų padangų. Nors jau kurį laiką nelyja, trasos temperatūra siekia tik 17 laipsnių, todėl ji džiūsta labai lėtai.

Atnaujinta 16:17

Ch.Leclercas nesunkiai aplenkė L.Norrisą ir pakilo į trečią vietą. Dabar monakiečiui trūksta 3 sek. iki S.Perezo. M.Verstappenas priekyje turi 6 sek. pranašumą.

Atnaujinta 16:16

F.Alonso dėl bolido pažeidimų stoja boksuose ir traukiasi iš lenktynių. Ispano bolidas buvo pažeistas po kontakto su M.Schumacheriu, o vėliau bolido dalis tiesiog nuplyšo, kai ispaną lenkė L.Hamiltonas.

Atnaujinta 16:14

F.Alonso jau tik 12-as - ispaną aplenkė ir L.Hamiltonas.

Atnaujinta 16:13

F.Alonso praranda vis daugiau pozicijų - ispaną aplenkė ir Y.Tsunoda su L.Strollu.

Atnaujinta 16:13

S.Vettelis iš karto po lenktynių pratęsimo aplenkė F.Alonso ir pakilo į 8-ą vietą.

Atnaujinta 16:12

Saugos automobilis traukiasi iš trasos. Pranešama, kad po 20 min. trasą vėl gali pasiekti lietus.

Atnaujinta 16:08

Įspūdingai startavo G.Russellas, iš 11-os vietos pakilęs į 6-ą. Tuo tarpu M.Schumacheris iš 10-os vietos nukrito į 17-ą.

Atnaujinta 16:05

Siaubingas „Ferrari“ startas šlapioje trasoje. Ch.Leclercas praleido į priekį S.Perezą su L.Norrisu ir nukrito į 4-ą vietą, o C.Sainzas jaunesnysis susidūrė su D.Ricciardo, įstrigo žvyre ir pasitraukė iš lenktynių! Trasoje saugos automobilis.

Atnaujinta 15:56

Panašu, kad visi pilotai startuos su tarpinėms oro sąlygoms skirtomis padangomis.

Imoloje anksčiau vykdavo Italijos GP ir San Marino GP lenktynės, o nuo 2020 m. „Formulė 1“ grįžo į šią trasą ir pradėjo rengti Emilijos-Romanijos GP lenktynes. 2020 m. čia nugalėjo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), o pernai – M.Verstappenas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų