Lietuva
III kėlinys, 10 min.
67
:
53
Atsinaujins po sek
Latvija

L.Curenkos treneris: „O jūs įsivaizduotumėte vokiečių nacį, žaidžiantį 1942 m. Vimbldone?“ (17)

2022.04.24 00:16
Lesia Curenka ir Nikita Vlasovas | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Lesia Curenka ir Nikita Vlasovas | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

 Teniso pasaulyje netyla kalbos po to, kai britai uždraudė į šių metų Vimbldoną atvykti Rusijos ir Baltarusijos tenisininkams.

Tokį sprendimą pasveikino Ukrainos tenisininkės Lesios Curenkos (WTA-135) fizinio parengimo treneris Nikita Vlasovas. Jis ypač kritiškai atsiliepė apie baltarusių tenisininkę Aryną Sabalenką.

„Rusijoje visi tik ir rėkia, kad sporte nėra vietos politikai, o tada matome jų gimnastą ant podiumo su Z raide, tada rusų kartingo lenktynininkas atlieka savo gestą, tada olimpiniai čempionai ir prizininkai Mordore renkasi šlovinti Putiną, kur šis pasako, kad Rusija okupavo Krymą. Jūs patys politiką įtraukėte į sportą. Visi jūsų sportininkai yra propagandos dalis. Nėra jokios priežasties, kodėl Rusijos tenisininkus ir tenisininkes reikėtų palikti ture. Ponia Sabalenka apskritai yra Lukašenkos draugužė. Jos vaikinas Kolcovas su Lukašenka dažnai žaidžia vienoje komandoje. Sabalenka pati pasirašė laišką, kuriame palaikė dabartinę Baltarusijos valdžią. Tai apie ką mes kalbame?

Jūs įsivaizduojate vokiečių nacį, žaidžiantį 1942 m. Vimbldone? Tai būtų neįmanoma. Dabar vaizdas panašus, juk Baltarusija yra karo Ukrainoje bendrininkė. Sabalenka yra dviveidė moteris. Viešumoje ji vaidina gerą žmogų, vaidina, kad palaiko visus, o tada pasirašo laišką už Lukašenką, nors jo pergalės rinkimuose nepripažino nė viena demokratiška valstybė. Kas iš tavęs liko Arina? Sakote, ji nežinojo, po kuo pasirašo? Tai absurdas. Sabalenka palaiko diktatorių ir viską, ką jis daro, įskaitant veiksmus, nukreiptus prieš Ukrainą“, - sakė N.Vlasovas.

Pati L.Curenka neseniai sureagavo į ruso Andrejaus Rubliovo žodžius apie tai, kad šis neva nesidomi politika ir neseka tų įvykių, kurie dabar jaudina pasaulį.

„Šitas žmogus nesidomi tuo, kas vyksta jo šalyje ir nesidomi tuo, kas vyksta pas kaimynus. Tai tikrai „įspūdinga“. Gailiuosi to, kad taip ilgai nepastebėjau didžiulių skirtumų tarp mūsų valstybių ir žmonių. Atsiprašau dėl to. Buvau akla“, - sakė L.Curenka.

Tuo tarpu rusiškų šaknų turintis vokietis Alexanderis Zverevas užstojo A.Rubliovą.

„Kalbėjau su Andrejumi. Jis pasiruošęs padėti Ukrainai, pasiruošęs pasisakyti prieš karą. Jis sutiktų atiduoti turnyre uždirbtus pinigus Ukrainai“, - sakė A.Zverevas.

Vokietis tikino, kad Rusijos ir Baltarusijos rinktinių išmetimas iš komandinių varžybų buvo teisingas sprendimas, bet, jis nepritaria atskirų tenisininkų išmetimui iš turnyrų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
LKL