R.Packas: apie „Žagirio“ sirgalius, smūgį varžovui į veidą ir pažadą A.Sireikai (1)

2022.04.21 12:48
Robertas Packas | Youtube.com nuotr.

Robertas Packas | Youtube.com nuotr.

Kauno „Žalgirio“ istorijoje ne vienas klube žaidęs užsienietis sugebėjo palikti gilų pėdsaką sirgalių atmintyje. Vienas tokių – tik sezoną (2004–2005 m.) žaidęs, tačiau savo žaidimu išsiskyręs gynėjas iš JAV Robertas Packas.

13 metų NBA rungtyniavęs, po karjeros Europoje 12 metų NBA klubų trenerių štabuose dirbęs R.Packas šiuo metu treniruoja Kigalio REG klubą iš Ruandos, kuris varžosi praėjusiais metais startavusioje Afrikos krepšinio lygoje (BAL) bei kovoja dėl titulo.

Buvęs žalgirietis maloniai sutiko pabendrauti „Žalgiris Insider“ tinklalaidėje #ŽalgirisOnAir+ ir kartu su tinklalaidės vedėju Ryčiu Kazlausku dalijosi savo prisiminimais apie sezoną Kaune.

„Aš tik žinojau, kad čia mylimas krepšinis. Nebuvau spėjęs ištyrinėti miesto. Žinojau, kad man reikės žaisti krepšinį bei, kad tie sirgaliai, kurie mane metais anksčiau nušvilpė, dabar bus mano pusėje. Žinojau, kad per kiekvienas rungtynes jais bus galima pasikliauti ir taip buvo. Jie mane vadino „Robertas Packas“. Ir miestas buvo puikus. Vos tik atvykau į Kauną, juo mėgavausi. Kartais nukeliaudavau iki Vilniaus ir galėdavau pasimėgauti ir kitomis Lietuvos vietomis. Man patiko sezonas Lietuvoje“, – tvirtino savo karjeros metu atletiškumu ir fiziškumu išsiskyręs amerikietis.

Būtent kietas žaidimo stilius, dažni reidai į baudos aikštelę ir triuškinantys dėjimai lydėjo R.Packą visos karjeros metu. Žaisdamas Eurolygoje su „Žalgirio“ marškinėliais R.Packas vidutiniškai rinko po 17,3 taško, po 3,4 rezultatyvaus perdavimo bei po 15,7 naudingumo balo.

Tiesa, žaisdamas Lietuvoje amerikietis išgarsėjo ne tik varžovus gąsdinančiu žaidimu, bet ir incidentu per Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynes Estijoje. Tąkart R.Packas smogė varžovų žaidėjui į veidą ir buvo diskvalifikuotas. Galingas smūgis neliko užmirštas ir tuometinio R.Packo komandos draugo Pauliaus Jankūno, kuris skyrė amerikiečiui klausimą: „kas tada nutiko?“.

„Manau, kad mes žaidėme prieš to vyruko komandą ir anksčiau. Jis, matyt, kažkur buvo peržengęs ribą. Jis suėmė mane ir nusviedė ant žemės. O teisėjas užfiksavo pražangą man. Aš tuo metu kamuolio neturėjau. Jį perdaviau komandos draugui ir bėgau per aikštelę. Tada jis mane sugriebė ir nukritau.

Žiūrėjau į teisėją ir negalėjau patikėti: tu nematei, ką jis čia padarė? Ir kai jau atgal ėjome kartu. Tas žaidėjas man kažką sakė. Man nesuprantama kalba ir eina tiesiai į mane. Pajutau, kad man grasina, turėjau save apginti. Tokia mano istorijos pusė. Ilgai tame mače neišbuvau. Daugiau laiko praleidau rūbinėje nei aikštėje“, – pasakojo R.Packas.

Simboliška, kad karjerą nuo NBA finalo serijos su Portlando „Trail Blazers“ klubu akistatoje su Čikagos „Bulls“ pradėjęs R.Packas paskutiniame savo sezone stojo į kovą su tuometiniu Vilniaus „Lietuvos rytu“ dėl LKL čempionų titulo. Amerikietis prisiminė, kad nesunkiai suvokė akistatos su sostinės klubu svarbą ir buvo pažadėjęs tuometiniam „Žalgirio“ treneriui Antanui Sireikai užbaigti seriją „sausu“ rezultatu.

„Leiskite jums papasakoti istoriją. Nežinau, ar Paulius ją prisimena. Pamenu, kad prieš seriją turėjome komandos susitikimą. Treneris liepė kažkam išversti jo klausimą man, kuriame jis klausė manęs, kiek rungtynių mums reiks, kad laimėtume šią seriją? Aš jam pasakiau: „keturių“. Jis pasakė: „keturių?“. Aš: „keturių“, – šypsojosi buvęs žalgirietis.

Viso pokalbio metu R.Packas pasakojo apie savo trenerio karjerą, įsimintiniausias akimirkas NBA, žaidimą su Tanoka Beardu ir kitais žalgiriečiais bei įspūdingiausius karjeros dėjimus. Pokalbį jau dabar gali pamatyti „Žalgiris Insider“ MVP plano prenumeratoriai. 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų