Ukrainos tenisininkė reikalauja rusus ir baltarusus diskvalifikuoti iš tarptautinių teniso turnyrų, nebent jie neigiamai atsakys į tris klausimus: „Atėjo laikas, kai tyla yra išdavystė“ (8)

2022.04.21 10:21
Elina Svitolina | Scanpix nuotr.

Elina Svitolina | Scanpix nuotr.

 Ukrainos tenisininkė Elina Monfils (anksčiau Svitolina, – aut. past.) pateikė viešą laišką Rusijos ir Baltarusijos tenisininkams po to, kai Vimbldonas nusprendė imtis priemonių prieš agresiją Ukrainoje pradėjusios ir ją palaikančios šalies žaidėjus.

Buvusi trečioji pasaulio raketė kreipėsi į teniso bendruomenę bei siūlė Rusijos ir Baltarusijos tenisininkams užduoti tris pagrindinius klausimus, po kurių būtų galima nuspręsti, ar jie gali varžytis ATP, WTA ir ITF turnyruose, ar juos reikėtų diskvalifikuoti.

Primename, kad trečiadienį „Al England“ klubas paskelbė, jog dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje Vimbldone nebus leista dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos žaidėjams.

„Ginetta Sagan“ kartą pasakė: „Tylėjimas neteisybės akivaizdoje yra bendradarbiavimas su tironu“. Daugiau tai nebegali būti toleruojama.

2022 m. vasario 24-ą dieną Rusija, remiama Baltarusijos, užpuolė Ukrainą. Dabar mūsų šalyje, mūsų namuose, vyksta karas. Visi ukrainiečiai priversti palikti savo namus ir kovoti už gyvybę. Jau daugiau nei 50 dienų Rusijos pajėgos bomborduoja mūsų miestus ir žudo civilius gyventojus, taip pat naudoja Baltarusijos teritoriją, kad bomborduotų Ukrainą iš vakarų ir šiaurės.

Milijonai žmonių liko be pastogės, milijonai vaikų dabar žino, kaip atrodo sprogimai, baimė ir mirtis. Visa tai šiuo metu vyksta Europos centre.

Kaip sportininkai gyvename viešai, todėl mums tenka didžiulė atsakomybė. Kai kurie mūsų įrašai ir nuomonės socialiniuose tinkluose pasiekia didesnę auditoriją nei regioninės televizijos. Krizės metu tyla reiškia sutikimą su tuo, kas vyksta.

Pastebėjome, kad kai kurie Rusijos ir Baltarusijos žaidėjai kažkada miglotai užsiminė apie karą, bet niekada aiškiai nepasakė, kad Rusija ir Baltarusija jį pradėjo Ukrainos teritorijoje. Negalime toleruoti tos tylos, kurią jie pasirinko, nes tai veda prie žmogžudysčių tęsimo mūsų tėvynėje.

Reikalaujame, kad WTA, ATP ir ITF pasirūpintų, kad Rusijai ir Baltarusijai atstovaujantys žaidėjai atsakytų į šiuos klausimus:

1. Ar palaikote Rusijos ir Baltarusijos invaziją į Ukrainos teritoriją ir jų pradėtą karą?

2. Ar remiate Rusijos ir Baltarusijos karinę veiklą Ukrainoje?

3. Ar palaikote Putino ir Lukašenkos rėžimus?

Jeigu taip, reikalaujame uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti bet kokiose tarptautinėse varžybose, kaip tą jau padarė Vimbldonas. Atėjo laikas, kai tyla yra išdavystė ir tas laikas yra dabar“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų