T.Cavanaugh: apie skirtingas amerikiečių patirtis Europos krepšinyje

2022.04.19 15:17
Tyleris Cavanaugh | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Tyleris Cavanaugh | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Žalgirietis Tyleris Cavanaugh tapo naujuoju „Žalgiris Insider“ laidų rubrikos #WhatItTakes svečiu. Puolėjas papasakojo apie tai, ką reiškia amerikiečiui profesionaliai žaisti krepšinį Europoje.

Profesionalo karjerą Senajame žemyne aukštaūgis pradėjo 2019–2020 m., kai prisijungė prie Aito Garcia Reneseso treniruojamos Berlyno ALBA ekipos bei debiutavo Eurolygoje. Į Europą T.Cavanaugh atvyko kartu su savo žmona ir turėjo priprasti prie kitokio gyvenimo būdo.

„Viskas prasideda nuo kultūrinio šoko. Pirmus metus Europoje praleidau Berlyne, man tai kartu ir buvo pirmas kartas svečiuojantis Europoje. Vien tik buvimas ne savoje šalyje, aplink girdima svetima kalba, kitokie pastatai, kitoks maistas…

Iš pradžių buvo kultūrinis šokas, bet Berlyne labai daug kalbančių angliškai, o ir pats miestas labai gyvas. Kartu su žmona sugebėjome gana greitai prisitaikyti. Kaip bebūtų, aišku, kad užsienyje yra tam tikrų dalykų, prie kurių reikia priprasti. Reikia prisitaikyti prie kultūros, laiko skirtumo, maisto. Prie visų šitų dalykų kaskart reikia priprasti, o aš jau Europoje žaidžiu trečius metus“, – pasakojo žalgirietis.

Po dviejų pirmųjų karjeros sezonų NBA T.Cavanaugh debiutavo Eurolygoje, kur žaidžiamas kitokio stiliaus krepšinis nei žalgiriečio gimtinėje. Kaip minėjo pats aukštaūgis, net ir žaisdamas trečiąjį sezoną Europoje, jis vis dar bando perkąsti vietinio krepšinio subtilybes.

„Žinojau, kad čia žaidžiamas krepšinio lygis yra aukštas, tą man sakė kiti žmonės. Bet kol pats to nepatiri, tol visko gerai nežinai. Jau trečius metus žaidžiu Europoje, bet vis dar yra dalykų, prie kurių reikia priprasti. Ties kiekvienu aspektu, tiesiog viskas čia yra visiškai kitaip nei tie dalykai, kurių kiekvieną dieną mokiausi JAV. Turi būt viskam pasiruošęs, kas vyksta aikštelėje ir už jos ribų, kad tavo patirtis būtų kaip įmanoma geresnė“, – tikino T.Cavanaugh.

Per savo jau įsibėgėjusią profesionalo karjerą T.Cavanaugh teko sutikti nemažai kitų amerikiečių, kuriems teko pereiti nemažai vargų adaptuojantis prie europietiško krepšinio bei gyvenimo būdo. Žalgirietis pasakojo, kad dalis jo bičiulių turėjo mokytis ir kalbos.

„Taip, man labai pasisekė, kad galėjau savo karjerą pradėti nuo Berlyno, bet yra mano koledžo draugų, kuriems viską reikėjo pradėti nuo žemesnių lygų. Jiems reikėjo pradėti žaisti Slovėnijoje ar Serbijoje, kur net treneris nešnekėjo anglų kalba. Net ir komandos draugai nekalbėjo anglų kalba. Tokia patirtis tave labai izoliuoja nuo visų. Tokioje aplinkoje sunku išsilaikyti.

Dar turėjau komandos draugų, kurie žaidė Ispanijoje. Dabar jie jau laisvai kalba ispaniškai. Taigi girdi apie visokias patirtis. Man labai pasisekė, kad buvau Berlyne, kur su visais galėjau susikalbėti angliškai. Bet aišku, buvo istorijų kitiems vyrukams, kuriems buvo žymiai sunkiau“, – teigė T.Cavanaugh.

Visą laidų rubrikos #WhatItTakes epizodą jau dabar gali pamatyti visi „Žalgiris Insider“ prenumeratoriai. 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų