E.Stanionio ir E.Spence'o pergalės: kokia situacija pusvidutinio svorio kategorijoje ir kas laukia toliau? (10)

2022.04.18 11:06
Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

Eimantas Stanionis | Scanpix nuotr.

  Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku įspūdingame, tačiau gana tyliame „AT&T“ stadione 27-erių metų lietuvis Eimantas Stanionis (14-0, 9 nokautai) iškovojo istorinę pergalę – E.Stanionis skirtingu teisėjų sprendimu 113-114, 117-110 ir 116-111 nugalėjo WBA reguliariojo pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą turėjusį 28-erių metų Radžabą Butajevą (14-1, 11 nokautų) ir tapo pirmuoju lietuviu istorijoje, tapusiu profesionalaus bokso pasaulio čempionu.

Tą patį vakarą įvyko 32-ejų amerikiečio Errolo Spence‘o (28-0, 22 nokautas) ir 35-erių kubiečio Yordenio Ugaso (27-5, 12 nokautų) dvikova, kurioje ant kortos buvo pastatyti 3 iš 4 pagrindinių pasaulio čempiono diržų pusvidutinio svorio kategorijoje. E.Spence‘as šioje kovoje gynė WBC ir IBF diržus, o Y.Ugasas – WBA (Super) diržą. Dešimtame raunde Y.Ugasas nebegalėjo matyti dešiniąja akimi, kol galiausiai medikai rekomendavo ringo teisėjui Laurence‘ui Cole‘ui stabdyti dvikovą.

Vienintelis kitas pusvidutinio svorio kategorijos titulas priklauso Terence’ui Crawfordui, kuris nuo 2018 m. yra WBO čempionas.

Tiek T.Crawfordas, tiek E.Spence’as daugelį metų kalbėjo apie tarpusavio kovą, tačiau taip niekada ji ir neįvyko. Praėjusių metų lapkritį T.Crawfordas nugalėjo Shawną Porterį ir tai buvo paskutinė jo kova pagal ilgalaikį susitarimą su „Top Rank“, kuri retai bendradarbiauja su PBC.

Dabar, kai T.Crawfordas yra laisvasis agentas, didžiausia kliūtis yra pašalinta ir atrodo, kad dvikova tapo neišvengiama. Po pergalės, E.Spence’as dar ringe pasakė, kad nori kovos su T.Crawfordu, tuo tarpu pastarasis apie tai kalbėjo socialiniuose tinkluose.

Dar prieš organizuojant E.Spence’o ir Y.Ugaso kovą, E.Stanionis buvo privalomasis Y.Ugaso varžovas, tačiau sutiko pasitraukti į šalį ir leido suvienyti čempiono diržus.

Kas toliau laukia pusvidutinio svorio kategorijos diviziono? Apie tai kalbėjo ESPN bokso ekspertai Mike’as Coppingeris, Benas Baby ir Nickas Parkinsonas.

E.Spence’as padarė labai aiškų ir rimtą pareiškimą, kuomet dešimtame raunde sustabdė Y.Ugasą. Panašu, kad jis nejautė jokio neigiamo poveikio dėl anksčiau atsiskyrusios kairiosios akies tinklainės, dėl kurios 2021 m. turėjo pasitraukti iš kovos su Manny Pacquiao. Prisiminkime ir tai, kad 2019 m. jis apskritai buvo kritinės būklės, kuomet patyrė automobilio avariją.

Y.Ugasas buvo pavojingas ir vertas čempiono ir atrodė pavojingas, būdamas per atstumą. Visgi E.Spence’as jį „uždusino“, „atėmė“ vieną Y.Ugaso akį ir privertė gydytoją stabdyti dvikovą.

Tam tikra prasme E.Spence’as atsakė į T.Crawfordo galingą pasirodymą prieš Shawną Porterį, įvykusį praėjusių metų lapkritį.

Kalbant apie Y.Ugasą, tai gana sunku patikėti, kad jis apskritai čia yra. 2014 m. jis du kartus teisėjų sprendimu pralaimėjo gerokai mažesnio lygio varžovams ir pasitraukė iš bokso. Po dviejų metų pertraukos jis sugrįžo ir buvo visiškai kitoks kovotojas. Jis šventė pergalę po pergalės, tačiau galiausiai 2019 m. kontraversišku teisėjų sprendimu pralaimėjo Sh.Porteriui. Nepaisant pralaimėjimo, Y.Ugasas įrodė, kad yra pasiruošęs aukščiausiam lygiui.

Ir prieš E.Spence’ą Y.Ugasas įrodė, kad gali būti labai pavojingas. E.Spence’as turėjo labai rimtų problemų šeštame raunde ir apskritai, Y.Ugasas buvo geresnis pirmoje kovos pusėje. Visgi nuo septintojo raundo E.Spence’ui pavyko perimti kovos kontrolę.

Neaišku, koks rimtas yra E.Spence’o akies sužalojimas, tačiau pasak ESPN ekspertų, kai tik Y.Ugasas galės sugrįžti, kova su E.Stanioniu tampa kaip niekada prasminga. Lietuvis iškovojo didžiausią karjeros pergalę ir yra pasiruošęs elitiniams pusvidutinio svorio kategorijos kovotojams, tačiau žinant tai, kaip bokse svarbu sugeneruoti daug pinigų ir kaip ilgai didžioji dauguma bokso sirgalių trokšta pamatyti E.Spence’o ir T.Crawfordo dvikovą, sunku būtų tikėtis, kad E.Stanionis jau dabar sulauktų progos kovoti prieš E.Spence’ą.

WBA anksčiau įsakė Y.Ugasui kovoti prieš E.Stanioni, tačiau lietuvis sutiko užleisti savo vietą E.Spence’ui. Jeigu išsipildys E.Spence’o ir T.Crawfordo kova, Y.Ugaso ir E.Staniono susitikimas būtų tobulai tinkamas.

Kitas variantas: susitikimas tarp dviejų buvusių čempionų Y.Ugaso ir Keitho Thurmano. Taip pat yra tokios kylančios žvaigždės kaip Jaronas „Boots“ Ennisas, Conoras Bennas ir Vergilas Ortizas (2021 m. rugpjūčio 14-ą įveikė Egidijų Kavaliauską).

„Kad ir kas nutiktų toliau, greičiausiai praeis šiek tiek laiko, kol Y.Ugasas kovos su vienu iš šių 10 geriausių pusvidutinio svorio kategorijos kovotojų. Po dar vienos alinančios kovos ir rimtos akies traumos, jo lauks ilgas poilsis“, – sakė M.Coppingeris.

ESPN ekspertai teigė, kad E.Stanionis įtvirtino save kaip vieną geriausių pusvidutinio svorio kategorijos kovotojų. Pagal ESPN reitingą, prieš pralaimėjimą lietuviui, R.Butajevas turėjo 9-ąjį reitingą, nes buvo anksčiau laiko įveikęs Jamalą Jamesą. Visgi E.Stanionis pasirodė kur kas stipresniu varžovu ir R.Butajevas turėjo problemų atremiant varžovo atakas.

E.Stanionis yra didelis pusvidutinio svorio kategorijos kovotojas, turintis didžiulią jėgą ir kas svarbiausia – įspūdingą agresyvumą bei didelį greitį. E.Stanionis vis dar sugėrė daug žalos – 140 smūgių – o kovą baigė sumuštomis akimis, tačiau jis fantastiškai judino galvą ir išvengė daugumos R.Butajevo smūgių, o rusas jų pataikė tik mažiau nei 19 procentų.

Esant 27-erių metų ir pagal ESPN reitingą būnant 7-u, E.Stanioniui nėra jokio reikalo skubėti. Jeigu įvyks T.Crawfordo ir E.Spence’o kova, kuri suvienytų visus pagrindinius pusvidutinio svorio kategorijos čempionų titulus, E.Stanionis gali pasirinkti dar vieną sunkią kovą.

ESPN ekspertai, kalbėdami apie geriausius pusvidutinio svorio kategorijos kovotojus iki 30 metų, šalia E.Stanionio įtraukia V.Ortizą (18-0, 18 nokautų) ir C.Benną (21-0, 14 nokautų).

25-erių metų C.Bennas šeštadienį iškovojo dar vieną įspūdingą pergalę, kai per du raundus sutriuškino Pietų Afrikos kovotoją Chrisą van Heerdeną ir nors kol kas tai neįrodo, kad jis yra vertas būti tarp tokių ryklių kaip E.Spence’as ar T.Crawfordas, tačiau jis už savo nugaros turi vadybininką Eddie Hearną, didelę Didžiosios Britanijos rinką ir jo šią vasarą lauks dar vienas išbandymas.

Buvęs IBF pusvidutinio svorio kategorijos čempionas K.Brookas (40-4, 27 nokautai) vasarį nugalėjo Amirą Khaną ir tam, kad susikautų su C.Bennu, prašo 10 mln. Svarų. Tai būtų viena didžiausių ne sunkiasvorių kovų Didžiojoje Britanijoje šiais metais, tačiau vis tiek vargu, ar K.Brookas sulauks tokio didelio pasiūlymo.

E.Hearnas kalbėjo, kad C.Benno gali laukti Mikey Garcia, Danny Garcia, K.Thurmano, A.Bronerio arba Davidu Avesyano iššūkiai.

Kad ir kaip bus sudėliota pusvidutinio svorio kategorijos dėlionė, aišku viena – Lietuvos bokso sirgalių dar laukia ne viena bemiegė naktis stebint E.Stanionio kovas su aukščiausio lygio pasaulio kovotojais.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų