E.Stanioniui – pasaulio bokso fanų pagyros, ukrainiečių pagarba ir nežinia dėl ateities: T.Crawfordas nenori laukti lietuvio kovos su E.Spence‘u (10)

2022.04.17 17:13
Eimanto Stanionio šortai | Scanpix nuotr.

Eimanto Stanionio šortai | Scanpix nuotr.

 Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku įspūdingame, tačiau gana tyliame „AT&T“ stadione 27-erių metų lietuvis Eimantas Stanionis (14-0, 9 nokautai) iškovojo istorinę pergalę – E.Stanionis skirtingu teisėjų sprendimu 113-114117-110 ir 116-111 nugalėjo WBA reguliariojo pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą turėjusį 28-erių metų Radžabą Butajevą (14-1, 11 nokautų) ir tapo pirmuoju lietuviu istorijoje, tapusiu profesionalaus bokso pasaulio čempionu.

Didelį susidomėjimą kėlusi kova nebuvo įtraukta į „pay-per-view“ programą, todėl tapo daug lengviau prieinama eiliniams bokso sirgaliams. Jie po kovos negailėjo pagyrų E.Stanioniui.

E.Stanionis taip pat sulaukė padėkos žodžių iš Ukrainos. Lietuvis nepamiršo siaubingo rusų pradėto karo šioje šalyje ir kovą su okupantų šalies atstovu žengė mūvėdamas šortus, ant kurių buvo tiek Lietuvos, tiek Ukrainos vėliavos ir užrašas „Brolis“.

Pagal WBA taisykles E.Stanionis dabar gavo pirmumo teisę į kovą dėl WBA (Super) čempiono diržo. Šį diržą neseniai perėmė amerikietis Errolas Spence‘as, atėmęs titulą iš kubiečio Yordenio Ugaso. E.Stanionis kartą jau atsisakė kovos dėl WBA (Super) diržo, todėl nesinorėtų, kad ši istorija vėl pasikartotų.

Problema ta, kad E.Spence‘as kol kas kalba tik apie norą suvienyti visus diržus. Jam trūksta WBO diržo, kuris yra pas Terence‘ą Crawfordą. Apie šių amerikiečių kovą svajojama jau seniai, bet jų vadybininkai jau daug kartų nepasidalino prizinio fondo ir derybos vis žlugdavo.

Iš T.Crawfordo žodžių buvo galima suprasti, kad jis nesiruošia laukti, kol E.Spence‘as susikaus su E.Stanioniu. WBO čempionas pažymėjo, jog kovoti su E.Spence‘u nori dar šiemet.

„Errolai, pašildyk mano diržus. Ateisiu juos pasiimti kiek vėliau šiais metais“, - rašė T.Crawfordas.

Jei E.Stanionis neatsisakys pirmumo teisės į kovą su E.Spence‘u, o WBA nedarys išimties, tada amerikietis privalės kautis su lietuviu arba iš jo WBA (Super) diržas galėtų būti atimtas be kovos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS