Serbų atsakas P.Motiejūnui: „Siunčiate taikos ar karo žinutę?“ (56)

2022.04.16 14:55
Paulius Motiejūnas | BNS nuotr.

Paulius Motiejūnas | BNS nuotr.

Prieš finalinį ketvertą Eurolygoje pasisakęs Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas sulaukė griežto atsako.

„Manau, kad tai nėra gera vieta“, - ketvirtadienį apie finalines kovas Serbijos sostinėje sakė P.Motiejūnas.

Finalinio ketverto organizatorių komiteto pirmininkas iš Serbijos Goranas Šašičius paskelbė viešą laišką, smerkiantis P.Motiejūno poziciją.

Laiškas P.Motiejūnui:

„Atviras laiškas mano draugui Pauliui Motiejūnui.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo paveikslą, galiu pasakyti, kad skirtingai nei tu, mes, serbai, žinome, kas yra karas, ir linkime, kad tau netektų sužinoti. Noriu pateikti kelis atsakymus.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, pristačiau Eurolygos magistratūros studijų programą Vytauto Didžiojo universitetui.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, visada prašiau, kad finalinis ketvertas būtų surengtas „Žalgirio“ arenoje, kai dirbau Eurolygos organizacijoje.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, visada sakiau, kad „Žalgiris“ yra viena geriausiai valdomų orgnizacijų Eurolygoje.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, matau, kad nesėkmingą sezoną bandai paversti politine kampanija.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, visada siekiau, kad politika ir sportas nebūtų maišomi. Politika atskiria, o sportas suvienija.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, 1999 metais mano valstybė buvo bombarduojama. Neatsimenu, kad tada tu būtum parodęs tokį patį solidarumą, kai NATO įsiveržė į Libiją, Iraną, Afganistaną ir eilę kitų valstybių.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, žinau, ką reiškia sankcijos, hiperinfliacija, milijonai pabėgelių ir sunaikinti miestai.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, nesuprantu tavo ultra sirgalių hipokritiškumo, mosuojant NATO vėliavą prieš Serbijos klubą ir apsimetinėjant, kad siunčiama karą smerkianti žinutė. Gal galiu paklausti, kokią žinutę siunčiate? Taikos ar karo žinutę?

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, mačiau, kaip tu ir tavo apsaugos darbuotojai išspyrė Serbijos palaikytojus ne tik iš arenos, bet ir iš tavo nuostabios šalies.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, atsimenu, kad „Žalgirio“ sirgaliai visada buvo gerbiami Belgrade, kai atvykdavo palaikyti savo komandos.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, galiu pasakyti, kad mes rengėme Pasaulio atletikos čempionatą „Štark“ arenoje Belgrade ir sirgaliai palaikė atletus, nepriklausomai nuo jų tautybės.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, aš atsimenu, kaip jūsų sirgaliai mėgavosi 2018 metų Eurolygos finalo ketvertu Belgrade. Jei neprisimeni, galiu tai atsiųsti vaizdo įrašą, įrodantį, kad aš teisus.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, nesutinku, kad Belgradas yra netinkama vieta organizuoti Eurolygos finalo ketvertą. Atvirkščiai, tikiu, kad krepšinio sirgaliai juo mėgausis ir ypač Lietuvos sirgaliai, ypač po to, kai vienas iš dviejų pastarųjų finalo ketvertų buvo atšauktas, o kitas vyko be žiūrovų. Ar jauti aistrą karui? Pabaigai, noriu pasakyti, kad visi, kurie nežino, kas yra karas, nori karo, o tie, kurie žino, kas yra karas, viliasi, kad niekada jo daugiau nepamatys.

Kaip serbas, kuris mato platesnį karo vaizdą, galiu pasakyti, kad mes, serbai, nenorime matyti karo niekur pasaulyje. Mes gyvename dėl meilės, taikos ir džiaugsmo.

Su meile iš Belgrado.“ 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai "LKL 22/23"
02-04 „Labas Gas“ 17:00 „Nevėžis-Optibet“
02-04 „CBet“ 17:20 „Rytas“
02-05 „7Bet-Lietkabelis“ 17:20 „Šiauliai“
02-05 „Pieno žvaigždės“ 19:30 „Neptūnas“