Lietuvos para-karate sportininkai – atviro čempionato Belgijoje prizininkai

2022.04.15 11:57
Mažena Novickaja | „Stop“ kadras

Mažena Novickaja | „Stop“ kadras

 Sporto arenose visame pasaulyje besirungiantys ir laimintys lietuviai nustebina, atrodo, labai netikėtai. Pekino parolimpinėse žaidynėse lietuvio Edgaro Matako iškovota bronza plaukimo rungtyje, lietuvių golbolininkų pasirodymai tapo spindinčia žyme bei įkvėpimu kitiems sportininkams nesidrovint siekti pergalių. Ir lietuviai tą sugeba: balandžio antrąją Haselt mieste vykusiame „I karate global“ para karate atvirame Belgijos čempionate lietuvė Mažena Novickaja iškovojo trečiąją vietą.

„I karate global“ tai IKF Global federacija, vienijanti virš 20 pasaulio šalių, kuriose organizuojamos integruoto karate treniruotės įvairias negalias turintiems žmonėms. Federacija vienija Belgijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Izraelio, Vokietijos, Švedijos, Indijos, Vengrijos, Ukrainos, Kanados ir kitų šalių karate sportininkus su įvairia negalia. Šios pasaulinės varžybos yra viena didžiausių sporto ir profesionalumo švenčių, kurioje jau antrą kartą pakviesti dalyvauti ir Lietuvos sportininkai. Savo jėgas praėjusiais metais jau išbandė sportininkai Aivaras Mickus ir Kotryna Remeikaitė. Rezultatai – įkvepiantys: Aivaras iškovojo antrąją, Kotryną – septintąją vietą. Šių metų čempionato dalyviai Aivaras Mickus, Mažena Novickaja ir Ieva Vaškevičiūtė teisėjus įtikino aukštu meistriškumu ir Lietuvai taip pat iškovojo prizinę vietą.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

„Šis čempionatas – tai unikali patirtis tiek sportininkams, tiek jų treneriams. Pakili nuotaika, profesionalus dalyvių pasiruošimas skatina vis atkakliau siekti užsibrėžtų tikslų ir nenuleisti rankų. Net ir tuomet, kai tai atrodo neįmanoma,“ – pasakoja sportininkus parengusio klubo „Kamuido“ vadovas Gintaras Kazilionis.

Jo vadovaujamas klubas treniruoja karate kyokushin vaikus ir suaugusius, dalyvauja ir teisėjauja tarptautinėse varžybose. Vasario mėnesį vykusiose kvalifikacijos kėlimo varžybose sportininkus vertinęs tarptautinės klasės treneris ir teisėjas Gediminas Varkala, treniruojantis aukšto meistriškumo sportininkus, įvertino šį klubą kaip vieną profesionaliausių ir kruopščiausių karate kyokushin klubų Lietuvoje. Klubas „Kamuido“ yra Lietuvos karate kyokushin federacijos, Lietuvos karate federacijos narys bei priklauso tarptautinei vaikų teisių apsaugos organizacijai „EuroChild“. Klubas bendradarbiauja ir su Lietuvos Šaulių sąjunga – kariams veda fizinio rengimo ir savigynos treniruotes.

Sportininkai tiki karate kyokushin kūrėjo japono Masutatsu Oyama mintimi, kad dvasia yra pagrindas kovai ir kad labai svarbu nugalėti savo silpnybes, atskleisti tai, kas yra tikra, amžina, kas žmogui leidžia vadintis žmogumi.

„Čempionato metu sportininkai turėjo progą apsilankyti „I karate global“ įkūrėjo Eric Bortels treniruočių salėje, susipažinti su treniruočių metodika bei įgyti naujų patirčių. Jas sieksime panaudoti ir įgyvendinti kitame čempionate, vyksiančiame jau šių metų rugpjūčio mėnesį Vengrijoje,“ – ateities planais dalijasi klubo vadovai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų