P.Motiejūnas: apie kalbas su M.Grigoniu, K.Maksvyčio minusą ir M.Schillerį (6)

2022.04.14 15:00
Paulius Motiejūnas | BNS nuotr.

Paulius Motiejūnas | BNS nuotr.

Kazį Maksvytį pristatęs Paulius Motiejūnas žurnalistams kalbėjo apie Kauno „Žalgirio“ aktualijas.

„Žalgirio“ vadovas mano, kad sirgaliai padengs jiems skirtą Eurolygos baudą.

„Tikėjausi, kad bus bauda, bet labiausiai nustebino kriterijai. Gavome baudą, nes parodėme tą ženklą prieš karą. Tikėjausi tik įspėjimo, bet ne baudos. Manau, kad sirgaliai surinks tą sumą – jie parodo, kad nesame mes vieni“, - sakė jis.

P.Motiejūnas mano, kad Belgradas nėra gera vieta Eurolyga finaliniam ketvertui.

„Kuo labiau eisime į mišką, tuo labiau eskaluosis tema. Žinome, kodėl ten perkėlė finalines kovas. Lietuviui atrodo netinkama vieta ir netinkamas laikas, bet sprendimas buvo priimtas anksčiau. Neįmanoma jo dabar pakeisti. Manau, kad tai nėra gera vieta“, - kalbėjo vadovas.

P.Motiejūnas pripažino, kad jis neplanavo tokioje sezono stadijoje vėl pakeisti trenerį.

„Prisipažinsiu, kad kai vyko derybos, kalbėjome apie darbų pradžią po sezono. Nėra smagu keisti trenerius ir tie pasikeitimai nėra siekiamybė. Matėsi, kad su Zdovcu darosi vis sudėtingiau pasiekti tikslus. Esu dėkingas Kaziui, kad jis nedvejodamas sutiko prisijungti dabar. Blogesnėje situacijoje yra labai daug gero, o tas ir nusvėrė, kad nesinorėjo laukti“, - sakė jis.

P.Motiejūnas žada bendromis pastangomis komplektuoti „Žalgirio“ sudėtį.

„Mes dirbsime komandiškai. Tikrai dar bus naujienų, Jankūną dar įtrauksime. Ateityje paskelbsime, kas priiminės sprendimus, čia dabar bus naujienų. Aš nepermetinėju atsakomybės kažkam. Galutinis žodis bus trenerio, bet viską dėliosime kartu“, - kalbėjo P.Motiejūnas.

Jis sakė, kad iš „Žalgirį“ palikusio J.Zdovco tikėjosi daugiau griežtumo.

„Priimu tai kaip faktą, bet žiūriu paprastai – tos informacijos mes nesukontroliuosime. Raganų medžiokle neužsiimame ir neieškosime kaltų. Kontroliuojama yra trenerio reakcija bei atliekamas darbas. Sakėme, kad norime laimėti LKL. Nenoriu kaltinti išorės veiksnių dėl to, kas vyksta viduje.

Negaliu pasakyti jo jausmų, bet bendravimas vyko profesionaliai ir santykiai yra puikūs. Išsiskyrėme gerai, sutarėme, kad susitikę pavakarieniausime – sunkūs sprendimai yra tik darbo dalis. Finansiškai nukentėsime, bet labiau žiūrime į kitą sezoną, todėl ir investuojame“, - sakė jis.

P.Motiejūnui didžiausias K.Maksvyčio minusas yra tai, jog specialistas dar dirba Lietuvos rinktinėje.

„Dedant pliusus ir minusus, čia yra didžiausias minusas. Turime rizikuoti ir suprantame tai. Kartu turime pasiruošti tai rizikai. Tai, kad štabas dabar prisijungė, mums tik į naudą, nes turime du mėnesius vieni kitus pažinti. Ruošiantis kitam sezonui tai yra labai geras pamatas. Tai buvo mažesnis minusas nei žiūrint į kitus kandidatus. Žinome rizikas, bet padarysime viską, kad jas sumažintume iki minimumo“, - sakė P.Motiejūnas.

Jis pripažino, kad komanda kalbasi su Mariumi Grigoniu.

„Dabar rašytis kontraktus yra labai sudėtinga. Lietuvių nėra ir jų nepadaugės, todėl normalu, jog Lukas ir Edgaras pratęsė sutartis. Kalbamės ir su Grigoniu. Su užsieniečiais sunku kalbėtis, nes dar nesijaučia Rusijos klubų potencialaus nebuvimo. Skubėjimo dar nėra, nes logika sako, jog kainos turės kristi, kadangi daug mokančių keturių klubų nebebus. Normalu, kad norisi laukti. Žinau, kad pernai laukti ir nesulaukėme. Dabar nesinori šokti ir mokėti to, ką jie nori gauti. Palaukus vertės turėtų kristi“, - sakė jis.

P.Motiejūnas sakė, kad Martinas Schilleris padavė juos į FIBA teismą: „Mes ten aiškinamės santykius“.

„Žalgirio“ vadovas mano, kad Eurolygoje vadovybėje yra krizė dėl lyderystės.

„Manyčiau, kad tikrai krizė tarp Eurolygos vadovybės ir klubų. Ji tikrai neišsisprendžia ir tikiu, kad išsispręs. Dabar yra visiškas chaosas ir sprendimai vėluoja – lyderystės tikrai trūksta. Nebėra tokios komunikacijos, kokia ji buvo. Tarp klubų nėra vienybės ir gegužę bandysime tą vienybę atkurti bei surasti sprendimą“, - kalbėjo vadovas.  

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų