Oficialus Telšių „Džiugo“ pranešimas dėl įvykio rungtynėse prieš „Žalgirį“ (21)

2022.04.10 14:51
Muštynių epizodas | Organizatorių nuotr.

Muštynių epizodas | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienio rungtynėse prieš Vilniaus „Žalgirį“ įvyko futbolo nepuošiantis incidentas.

Iki rungtynių tarp Telšių „Džiugo“ ir Vilniaus „Žalgirio“ pabaigos likus mažiau nei 15 min. Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių grupė „Pietų IV“ stadione sukėlė riaušes užpuldami „Džiugo“ sirgalių bendruomenės narius.

Abiejų pusių sirgaliams apsikeitus replikomis, du itin agresyviai nusiteikę Vilniaus „Žalgirio“ sirgaliai, palikę svečių tribūną, prisiartino prie kitų žiūrovų stadione bei pradėjo konfliktą. Netrukus stadione kilo masinės riaušės, o į rungtynes susirinkę telšiškiai buvo atakuojami ne tik kumščiais, bet ir ašarinėmis dujomis (tai patvirtinančias nuotraukas „Džiugas“ jau pateikė teisėsaugos institucijoms). Kartu atkreipiame dėmesį, jog kaip ir matosi rungtynių įraše, „Pietų IV“ atstovai riaušes pradėjo ties centrine tribūna, t.y. toli nuo svečių tribūnos, kur grupuotė buvo visų rungtynių metu, bet visiškai šalia centrinėje tribūnoje rungtynes visuomet stebinčių vaikų, moterų bei vyresnio amžiaus žiūrovų.

Protu nesuprantami „Žalgirio“ sirgalių veiksmai buvo pristabdyti apsaugos darbuotojų.

Apmaudu, jog Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai po išpuolio plojimais pagerbė „Pietų IV“ tribūną, kuri vos prieš akimirką sukėlė riaušes bei smurtavo prieš žiūrovus.

Kartu pastebime, jog viešojoje erdvėje aktyviai skleidžiamas naratyvas, neva dėl kilusių riaušių kalti vietiniai sirgaliai, nepalaikę ar oponavę „Pietų IV“ skanduotei. Nors „Džiugas“ jokiais būdais nėra susietas su savo sirgaliais ar atskiromis jų grupėmis, pareiškiame, jog „Džiugas“ nuo pat pradžios smerkė Rusijos nusikalstamą invaziją į Ukrainą, o „Džiugo“ sirgalių bendruomenė itin aktyviai padeda tiek prieglobstį Telšiuose radusiems ukrainiečiams, tiek organizuoja ir renka į Ukrainą siunčiamą humanitarinę pagalbą. Be to, Klubas ir sirgalių bendruomenės nariai palaiko glaudžius ryšius ir padeda buvusiems „Džiugo“ nariams bei jų šeimoms iš Ukrainos, kurių dalis šiuo metu taip pat yra Lietuvoje. Taigi, viešojoje erdvėje skleidžiamą naratyvą laikome tik gynybine versija, ciniškai prisidengiant karu Ukrainoje taip siekiant pateisinti alkoholio ar kitų priežasčių išprovokuotą smurto protrūkį Telšiuose susirinkusių sirgalių atžvilgiu.

Nors anksčiau namų rungtynės su Vilniaus „Žalgiriu“ vykdavo sklandžiai bei, klubo žiniomis, abiejų komandų sirgaliai palaikė draugiškus santykius, pažymime, jog ateityje Vilniaus „Žalgirio“ sirgaliai nebus laukiami ir įleidžiami į Telšių stadionus.

Kaip ir minėta, Telšių „Džiugas“ teisėsaugos institucijoms jau pateikė visą surinktą medžiagą (įskaitant įvykių epicentre buvusių žiūrovų užfiksuotus vaizdus) bei tikisi, jog bus atliktas išsamus ir objektyvus tyrimas, kurio metu bus nustatyti ir atsakomybėn patraukti visi vandalai, sukėlę riaušes rungtynių metu.

Visos skanduotės netenka prasmės, jeigu elgiamasi taip, kaip tas, prieš kurį skanduojama.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų