Pasibaigė po baudinių. 07-14 03:00
Copa America
Kanada
2(2)
Urugvajus
3(2)
Pasibaigęs. 07-14 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Anglija
1
Pasibaigė po pratęsimo. 07-15 04:20
Copa America
Argentina
1(0)
Kolumbija
0(0)

G.Lukjančukė: „Treneris nori, kad mes būtume pozityvesnės ir labiau pasitikėtume savimi“

2022.04.07 19:31
Greta Lukjančukė | lff.lt nuotr.

Greta Lukjančukė | lff.lt nuotr.

 Lietuvos moterų futbolo rinktinė atvyko į Italiją, kur tęsia pasiruošimą pasaulio čempionato atrankos rungtynės su Italijos ekipa, kurios vyks penktadienį.

Nacionalinės rinktinės vartininkė Greta Lukjančukė dvejus metus gyveno Italijoje, kur rungtyniavo „Napoli C. F. Carpisa Yamamay“ klube. Žaidėjos teigimu, atvykus į šalį, užplūdo nostalgija.

„Vakar atvažiavome, tai sukilo sentimentai. Kalba pažįstama, maistas irgi, esu pripratusi prie kultūros. Panoms taip įdomu, kaip čia kas, o aš jau žinau ir kokia kultūra, ir ką valgyti duos, smagu“, – užplūdusiais įspūdžiais dalinosi G. Lukjančukė.

Puikiai itališką moterų futbolą pažįstanti futbolininkė teigia, kad šioje šalyje žaidimas yra neprognozuojamas, o visos žaidėjos yra labai techniškos.

„Mes Lietuvoje daugiau žaidžiame žemą futbolą, o Italijoje jis yra tikrai labai įvairus. Būtent kur žaidžiau aš, tai žaidimas yra nenuspėjamas – visokių kamuolių gali gauti“, – pasakojo žaidėja.

Žaidėjoms tai jau antroji stovykla su naujuoju rinktinės treneriu vokiečiu Danieliu Wimmeriu. Jis prie ekipos vairo stojo vasario mėnesį ir vadovavo komandai draugiškame turnyre Turkijoje. Pasak vartininkės, naujasis treneris įdiegė ir nemažai naujovių rinktinės žaidime.

„Treneris nori, kad mes būtume pozityvesnės ir kad labiau pasitikėtume savimi. Tai veikia dvejopai, nes mūsų braižas visada būdavo gynybinis ir yra labai sunku išeiti iš tos komforto zonos ir daryti kažką kitaip. Jau kai žaidėme turnyre Turkijoje, treneris mums sakė daugiau atakuoti, daugiau daryti.

Kiekvienam žmogui, turbūt, būna sunku išeiti ir padaryti kažką naujo, tad iš pradžių kyla visokių minčių. Iš pradžių gal net atmetinėji, gal čia netinka, bet po to po truputį bandome priimti ir matome, kad visai neblogai sekasi. Tas pasitikėjimas savimi manau, kad pridėjo truputį mūsų rinktinei ir tikiuosi, kad rytoj pamatysime, kad progresas yra didesnis nei buvo“, – apie pasikeitusią situaciją kalbėjo G. Lukjančukė.

Su FIFA pasaulio reitinge 14 vietą užimančia Italija Lietuvos rinktinės pirmąsias atrankos rungtynes sužaidė spalio mėnesį. Tuomet rungtynėse lietuvaitės viešnioms nusileido 0:5. Kaip teigia rinktinės vartininkė – varžovės yra labai aukšto lygio.

„Žiūrime realistiškai ir žinome, kad priešininkės yra labai stiprios, tad kartais tas pozityvumas ir didesnis atakavimas gąsdina, nes žinai, kad priešininkas yra tikrai aukšto lygio. Tas yra sunkiau, bet bandome priimti tas naujoves ir vis tiek žiūrime į tai pozityviai ir manau, kad viskas bus gerai.

Pagrindiniai akcentai – žaisti kompaktiškai viduje, stengtis uždaryti vidurį, stengtis palaikyti, kontroliuoti ir įžaidinėti kamuolį. Bandyti žaisti savo žaidimą ir bandyti atakuoti“, – teigė G. Lukjančukė.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Balandžio 8 d. (penktadienis) 20 val. Italija – Lietuva (Tiesiogiai „Lietuvos futbolo“ Youtube kanale);

Balandžio 12 d. (antradienis) 18 val. Lietuva – Moldova (LFF stadionas). Įėjimas į rungtynes nemokamas.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS