G.Paulauskas: „Atsidaryti įvarčių sąskaitą svarbu“

2022.04.05 08:24
Gytis Paulauskas | Elvio Žaldario nuotr.

Gytis Paulauskas | Elvio Žaldario nuotr.

Kai rungtynių prieš „Jonavą“ tryliktą minutę Gytis Paulauskas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą, jis tapo ketvirtuoju „Riterių“ futbolininku, šiame sezone pelniusiu įvartį. Ketvirtu, bet ne paskutiniu. Netrukus atsidarė ir Tomašas Vestenicky, o dar vėliau – Felipe Brisola bei Mindaugas Grigaravičius.

Penkiais įvarčiais nugalėję „Jonavą“, „Riteriai“ pradėjo septynerių rungtynių per mėnesį maratoną. Maratoną, kuriam, kaip teigia patys futbolininkai, jie visiškai pasiruošę.

„Atsidaryti įvarčių sąskaitą svarbu, nes atsiranda didesnis pasitikėjimas savimi ir tiesiog geras jausmas, kai pamatai, kad kamuolys atsidūrė tinkle. Jaučiuosi tikrai gerai ir morališkai, ir fiziškai, sulaukiu daug palaikymo iš trenerių, komandos draugų, tad viskas pozityvu.

Kalbant apie prasidėjusį maratoną, tai, manau, kad fiziškai esame pasiruošę. Be to, šiais metais turime labai daug gerų žaidėjų, todėl komandoje galima didesnė rotacija. Išėmus kurį nors futbolininką į jo poziciją ateina toks pat žaidėjas, kuris neiškrenta iš konteksto. Tai reiškia, kad problemų su rungtynių maratonu neturėsime ir kiekviename mače visi aikštėje atiduosime 110 procentų“, – kalbėjo du įvarčius pelnęs G. Paulauskas.

Mušant pirmąjį įvartį G. Paulauskui rezultatyvų perdavimą atliko T. Vestenickis, kurio sąskaitoje per minėtas rungtynes iš viso buvo ir įvartis, ir du rezultatyvūs perdavimai. Sezoną dėl praleisto pasiruošimo ant suolo, iš esmės, pradėjęs slovakas per rinktinių pertrauką sustiprino savo kūną, todėl jo žaidimo laikas, neišvengiamai, išaugs.

„Net ir žaidžiant prieš autsaiderius, įvartis yra įvartis. Kaip ir pergalė. Net jei ji iškovota prieš silpniausią lygos komandą, jos vertė – trys taškai. Kaip žinote, kiekviena pergalė didina pasitikėjimą, o prieš tokį intensyvų mėnesį, papildomas pasitikėjimas dar niekam nepakenkė. Esu tikras, kad tiek fiziškai, tiek psichologiškai šį maratoną esame pajėgūs atlaikyti“, – neabejojo T. Vestenickis.

Slovakas antrąjį rezultatyvų perdavimą įsirašė atmetęs kamuolį tik prieš rinktinių pertrauką prie komandos prisijungusiam F. Brisolai. Pastarasis taip pat tikina, kad įvartis palengvino psichologinę naštą.

„Esu laimingas dėl fakto, kad atidariau savo įvarčių sąskaitą. Nepriklausomai nuo to, prieš ką žaidėme, labai svarbu, kad tą darėme gerai. Man dar reikia laiko, kad pajusčiau žaidimo ritmą, kaip to reikia kiekvienam žaidėjui, praleidusiam priešsezoninį pasiruošimą. Galiu užtikrinti, kad kiekvienose kitose rungtynėse būsiu vis geresnis. Grįžtant prie rungtynių su „Jonava“, tai svarbiausias pasiektas tikslas – trys taškai. Jie tikrai bus svarbūs.

Kalbant apie artimiausią ateitį, tai laukia rungtynės po rungtynių ir aš pasiruošęs jose parodyti viską, ką galiu geriausio. Jei treneriui reiks, esu pasiruošęs žaisti visose septyneriose rungtynėse. Tiesa, jei pajusiu kūno signalus, kad galiu patirti traumą, apie tai treneris iškart bus informuotas.

Net jei taip atsitiks, komanda šiam išbandymui yra pasirengusi. Turime ilgą suolelį, galime rotuoti žaidėjus ir to rungtynių kiekio mes net nepajusime“, – sakė F. Brisola.

Panašiai, kaip brazilas, jaučiasi ir praėjusio sezono rezultatyviausias „Riterių“ žaidėjas M. Grigaravičius. Po bandymų įsitvirtinti Latvijoje ir sugrįžimo į komandą, jis pirmose kontrolinėse rungtynėse patyrė traumą bei ilgam iškrito iš treniruočių ritmo.

„Visada smagu įmušti ir tikrai nesvarbu, prieš kokį varžovą. Įvartis yra įvartis, jis visada prideda pasitikėjimo savimi ir suteikia teigiamų emocijų ruošiantis kitoms rungtynėms. Aš pats asmeniškai tik pradedu įeiti į ritmą, nes turėjau traumą, po to sekė dar keletas mikrotraumų ir tik dabar esu gana gerai pasiruošęs fiziškai, psichologiškai. Kalbant apie komandą, esame nusiteikę atlaikyti ši mėnesį, nes turime ilgą ir kvalifikuotą suoliuką, kai bet kuris nuo jo pakilęs žaidėjas tik sustiprins sudėtį“, – reziumavo M. Grigaravičius.

Būsimas „Optibet A lygos“ rungtynes „Riteriai“ trečiadienį žais Šiauliuose, o sekmadienį – Vilniuje su Gargždų „Banga“.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų