Real Madrid
0
Olympiacos
0

Dviejų pratęsimų dramą išgyvenęs ir sportiškumu pasaulį sužavėjęs C.Alcarazas – „Miami Open“ finale

2022.04.02 14:31
Carlosas Alcarazas | Scanpix nuotr.

Majamyje (JAV) vykstančiame prestižiniame ATP 1000 serijos „Miami Open presented by Itau“ vyrų teniso turnyre dar vieną dramatišką pergalę iškovojo 18-metis Ispanijos talentas Carlosas Alcarazas (ATP-16).

Penktadienį vienetų varžybų pusfinalyje ispanas po 2 valandų 5 minučių kovos ir dviejų pratęsimų 7:6 (7:5), 7:6 (7:2) įveikė titulą gynusį lenką Hubertą Hurkaczą (ATP-10). Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

Pirmajame sete abu žaidėjai turėjo „break pointų“, bet juos išbarstė. Pratęsimą C.Alcarazas pradėjo nuo laimėto taško varžovo padavimų metu, tačiau H.Hurkaczas čia pat atsitiesė ir perėmė iniciatyvą (4:2). Lenkas pirmavo 5:3 ir buvo arti laimėto pratęsimo, tačiau pralaimėjo svarbų tašką savo padavimų metu. C.Alcarazas tada sėkmingai padavinėjo kamuoliuką ir persvėrė rezultatą (6:5). H.Hurkazas savo padavimu bandė neutralizuoti „set pointą“. Lenkas išbėgo prie tinklo ir bandė greitai užbaigti tašką, bet nesėkmingai priėmė kamuoliuką, pataikė į tinklą ir nervus liejo mesdamas raketę ant žemės.

Beje, pirmajame sete C.Alcarazas sportiškumu sužavėjo pasaulį. Bokštelio teisėjas po H.Hurkaczo smūgio pranešė, kad kamuoliukas antrą kartą prilietė žemę ir kad lenkas nespėjo atlikti smūgio pagal taisykles. Lenkas ėmė ginčytis su teisėju, o vaizdo pakartojimas rodė, kad H.Hurkaczas išties laiku atliko smūgį.

C.Alcarazas, panašu, matė, kad varžovas laiku atliko smūgį. Nors H.Hurkaczas tą tašką veikiausiai būtų pralaimėjęs, ispanas nusprendė pasielgti sportiškai. Jis pranešė, kad atsisako jam skirto taško ir sulaukė plojimų tiek iš sirgalių, tiek iš paties H.Hurkaczo. Netrukus bokštelio teisėjas liepė peržaisti tašką.

Antrajame sete vėl abu tenisininkai nerealizavo retų „break pointo“ galimybių, todėl reikėjo pratęsimo. Šį sykį jaunasis C.Alcarazas pasirodė labai užtikrintai. Jis anksti laimėjo varžovo įžaistą kamuoliuką, vėliau tai pakartojo dar kartą ir susikrovė solidžią persvarą.

Finale ispano lauks norvegas Casperas Ruudas (ATP-8), kuris per kiek daugiau nei pusantros valandos 6:4, 6:1 užbaigė sensacingą argentiniečio Francisco Cerundolo (ATP-103) žygį.

„Miami Open presented by Itau“ prizų fondą sudaro kiek daugiau nei 8,584 mln. JAV dolerių.