Į aukščiausios lygos traukinį įšokęs septyniolikmetis E.Andriuškevič: „Kai treneris pasitiki tavimi, negali jo nuvilti“ (1)

2022.03.18 21:57
Emilis Andriuškevič (deš.) | fkriteriai.lt nuotr.

Emilis Andriuškevič (deš.) | fkriteriai.lt nuotr.

 56 minutės prieš „Panevėžį“, 28 – prieš „Džiugą“ ir dar 24 – prieš „Sūduvą“. Toks septyniolikmečio Emilio Andriuškevičiaus žaidimo laikas 2022 metų „Optibet A lygos“ pirmose trejose rungtynėse. Netikėta? Faktas pakankamai stebina ir patį jaunuolį.

„Žinojau, kad kažkiek minučių gausiu, bet tikrai nesitikėjau tiek daug“, – paklaustas apie sezono pradžią, neslepia kol kas jauniausias šio sezono „Optibet A lygos“ futbolininkas.

Užaugęs Vilniaus futbolo mokykloje, o vėliau į Baltijos futbolo akademiją persikėlęs E. Andriuškevič praėjusiais metais prisijungė prie „Riterių“ klubo, kuriame užėmė tvirtas pozicijas B komandoje. Besibaigiant metams, nieko nelėmusiose rungtynėse prieš „Nevėžį“, jis debiutavo pagrindinėje komandos sudėtyje. Tarpsezonyje jis jau stabiliai žaidė kontrolinėse rungtynėse, o startavus naujajam čempionatui ir traumą patyrus Olaidei Badmusui, į aikštę buvo mestas 34 minutę.

„Tose rungtynėse pagelbėjo tai, kad prieš sezoną žaidėme prieš „Panevėžį“, todėl žinojau, kas manęs laukia ir ką turiu daryti. Turbūt, tai ir padėjo „nesudegti“. Aišku, jaudulio buvo, kai išgirdau savo vardą iš trenerių štabo, bet išėjęs į aikštę, apie jį pamiršau“, – debiutą prisiminė E. Andriuškevič.

Po pasibaigusių rungtynių pasitikėjimą savo jaunuoju auklėtiniu išsakė ir „Riterių“ vyriausiasis treneris Glennas Stahlis. Anot futbolininko, toks požiūris suteikia papildomos motyvacijos.

„Kai treneris pasitiki tavimi, negali jo nuvilti. Aš ir pats likau patenkintas savo pasirodymu, o iki pilnos laimės trūko tik pergalės“, – sakė E. Andriuškevič.

Dvikovoje prieš „Sūduvą“, pasirodęs po keitimo, jis turėjo idealią galimybę padvigubinti skirtumą ir gerokai anksčiau uždaryti rungtynes. Vis tik, atlikęs penkiasdešimties metrų reidą ir suklaidinęs Marką Benetą, E. Andriuškevič smūgiavo nestipriai, o tai ir padėjo „Sūduvos“ vartų sargui Tomui Švedkauskui toje situacijoje išlaikyti vartus sausus.

„Gaila, kad nepasižymėjau. Aikštėje neturiu autoritetų, todėl taip lengvai gavosi. Man nesvarbu, ar prieš mane atsiduria rinktinės gynėjas, ar dar kažkas. Toje situacijoje turėjau vieną tikslą – ataką užbaigti įvarčiu.

Nepavyko, tačiau nenuleidžiu galvos, stengiuosi dirbti dar sunkiau, kad gaučiau dar daugiau žaidimo minučių. Be abejo, norėtųsi ir įvarčio A lygoje. Tikiu, kad galėsiu tuo pasidžiaugti“, – kalbėjo E. Andriuškevič.

Jaunasis „Riterių“ krašto gynėjas/saugas su komanda ruošiasi sekmadienio derbiui prieš Vilniaus „Žalgirį“. Šiuo metu „Optibet A lygos“ turnyro lentelėje abi sostinės ekipos užima dvi aukščiausias pozicijas.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų