Anglija
6 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
Vokietija

„KOK'99: Mega series“: I.Barysas yra puikios sportinės formos, Ironvytas tikisi, kad varžovas netyčia nesmūgiuos keliu, o S.Maslobojevas jaučia jaudulį (10)

2022.03.18 14:00
Titas Pacauskas
Sportas.lt
Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

 Šeštadienį Vilniuje esančioje „Avia Solution Group“ arenoje įvyks „KOK’99: Mega series“ kovų turnyras, kuriame planuojamos 12 kovų.

Penktadienį įvyko oficiali turnyro spaudos konferencija, kurios tiesioginę transliaciją galėjote stebėti išskirtinai „Sportas.lt“ portale.

„Kadangi sumažėjo ir atidėjo daug skrydžių į Lietuvą, užsienio kovotojai atvyks vėliau, bet visos kovos patvirtintos ir visi bus čia. Šio turnyro šūkis yra „No war“, kad nebūtų to karo nebūtų. Dalis pajamų bus skirta paramai Ukrainai, o šis turnyras palaiko „Blue/Yellow“ organizaciją“, – sakė KOK prezidentas D.Simanaitis.

Pagrindinėje vakaro kovoje pasirodys vienas žinomiausių Lietuvos kovotojų 34-erių metų Sergejus Maslobojevas, kuris svorio kategorijoje iki 95 kg susikaus su 20-mečiu Nyderlandų atstovu Nika Kulumbegashvili. Paskutinį kartą S.Maslobojevas kovojo praėjusių metų lapkritį vykusiame „KOK 96: Mega Battle Tournament“ turnyre bei pasiuntęs į nokdauną kanadietį Olivierį Langloisą-Rossą, galiausiai laimėjo vieningu teisėjų sprendimu.

„Esu pilnas adrenalino ir jaudulio. Lietuvoje man dalyvauti maloniausia, tačiau tai taip pat labai slegia dėl atsakomybės. Gaila, kad mano varžovo šiandien nėra, negalėjau pažiūrėti į jo akis ir pajusti kovos skonį“, – sakė S.Maslobojevas. „Kai gerai save jauti, ateini su išskleistomis rankomis ir išskleistomis akis – sugebi skaityti varžovo sielą ir gali pajausti, kaip jaučiasi varžovas. Dažniausiai jaučiu, kad jis jaučiasi kukliai. Iki šiol su Gruzijos kovotojais neteko kovoti, bet mačiau, kad jis eina į priekį, neieško autoritetų ir nieko nepripažįsta. Jis lipa, lipa, lipa, bet jis nebuvo sutikęs manęs. Nemėgstu, kai ant manęs lipa ir kai eina į mano erdvę, nes tada turiu vaistų – kuvaldą“.

Turnyre turėtų pasirodyti ir dar vienas puikiai žinomas kovotojas 29-erių metų Ignas Barysas (14-2-1), kuris susikaus su 44-erių metų lenku Filipu Rzadeku. I.Barysas dėl sveikatos problemų nekovojo nuo 2018 m. rugsėjo mėn. Jis turėjo pasirodyti praėjusių metų lapkritį vykusiame „KOK Mega Battle Tournament“ turnyre, tačiau neplanuotai buvo paankstinta kelio operacija.

„Per daug greitai noriu rezultato, per daug greitai noriu sugrįžti ir neįsiklausau į savo kūną. Esu karštas, noriu sugrįžti čia ir dabar, todėl ir atsitinka traumos. Bet dabar esu čia ir rytoj parodysiu tikrai gerą kovą, nes esu geros sportinės formos. Jausmas toks lyg grįščiau į namus, o į juos visada labai norisi grįžti. Lietuvos ringe visada norisi kovoti.“, – sakė I.Barysas.

Turnyre įvyks ir 35-erių Tomo Pakutinsko sugrįžimas į lietuviškąjį ringą. Pastaruoju metu T.Pakutinskas kovojo ACA organizacijoje, tačiau patyrė tris pralaimėjimus. Dabar jo varžovu bus 43-ejų metų Rumunijos kovotojas Ionas Grigore‘as (8-2). Paskutinį kartą T.Pakutinskas pergalę šventė 2019 m. gegužę, kai narve vykusiame „MMA Bushido 77“ turnyre visiškai dominavo prieš „M-1 Global“ patirties turintį rusą Denisą Polechiną ir jau pirmajame raunde laimėjo techniniu nokautu. Tada T.Pakutinskas tapo naujuoju „MMA Bushido“ sunkiasvorių čempionu.

Turnyre įvyks ir laikinojo svorio kategorijos iki 65 kg čempiono Mato Pultaražinsko kova su pirmąją reitingo vietą šioje svorio kategorijoje užimančiu lenku Alehu Mošninu, kurį praėjusių metų kovo mėnesį vykusiame turnyre nokautavo smūgiu iš kelio. Anksčiau buvo skelbta, kad M.Pultaražinskas kovos su tikruoju čempionu suomiu Pok Billu, tačiau šis susirgo COVID-19 ir nors turėjo laiko atsigauti, bet to nepadarė ir iš jo buvo atimtas čempiono diržas, o M.Pultaražinsko ir A.Mošnino kovos nugalėtojui bus įteiktas tikrasis čempiono diržas.

„Buvo paskelbta svorio kategorijos iki 65 kg kova tarp M.Pultaražinsko ir P.Billo. Pastarasis susirgo COVID-19 ir nors jis turėjo laiko atsigauti, bet sakė neatsigaus. Pagal mūsų taisykles M.Pultaražinskas kovos su pirmuoju reitingo numeriu ir jis yra A.Mošninas. P.Billas praranda čempiono diržą ir turės dėl jo kovoti vėliau“, – aiškino D.Simanaitis.

Laikinąjį čempiono diržą M.Pultaražinskas paskutinį kartą apgynė praėjusių metų lapkričio 20-ą dieną vykusiame KOK „Mega Battle“ turnyre, ringe susitikęs su „Fighter House“ kovotoju Vitu Karosu. Po penkių raundų kovos tuomet teisėjai nusprendė, kad nė vienas iš kovotojų neįrodė svaresnio pranašumo. Kovos laimėtojas paaiškėjo po ekstra raundo.

Sirgaliai išvys ir „Grand Prix“ svorio kategorijos iki 73 kg ketvertuką, kurio pusfinalyje susikaus dabartinis KOK svorio kategorijos iki 71 kg čempionas Mindaugas Narauskas bei kroatas Teo Mikeličius, o kitame – belgas Benas Sabri bei lenkas Hubertas Dylewski. Šių porų nugalėtojai dar tą patį vakarą kovos ir finale.

Pirmoje turnyro dalyje profesionaliame ringe debiutuos žinomas reperis 34-erių metų Vytautas Medineckas-Ironvytas, kuris susikaus su „Titano“ klubo atstovu Lietuvos muaythai svorio kategorijos virš 91 kg vicečempionu Andrejumi Varnelo.

Dažniausiai pagal muaythai taisykles kovojantis A.Vernelo teigė bandysiantis nepasinaudoti draudžiamais veiksmais bokso kovoje.

„Krepšininku tapti nebandžiau, pasukau link kovos menų ir tiesiog čia likau. Esu muaythai kovotojas, bet dabar kovosime pagal bokso taisykles. Žiūrėsime, kad nebūtų jokių staigmenų ir nepanaudočiau alkūnių ar panašiai. Gerbiu Ironvytą, jis stipriai ruošėsi ir tikiuosi, kad parodysime gražią kovą“, – sakė A.Varnelo.

Tuo tarpu Ironvytas teigė, kad prieš 2 metrų ūgio varžovą kovoti bus labai sunku ir jis nesitikėjo, kad bus toks didelis ūgio skirtumas.

„Gyvenimą visiškai pakeitė šis pasiruošimas. Treniruotės sekinančios, o pasiruošimas visiškai skiriasi nuo to, kai tu tiesiog „kačialiniesi“. Reikėjo priprasti prie smūgių bei didinti ištvermę. Apie Varnelo girdėjau tokią istoriją dėl jo ūgio: kai jis buvo mokykloje, ji ėmė į krepšinį, bet jis sumušė trenerį ir jį išmetė. Pamačiau jo akyse informaciją dėl krepšinio, bet nežinau, ar čia yra pasakos, ar teisybė. Pažiūrėjus į jo žvilgsnį atrodo, kad jis galėjo tai padaryti (šypsosi, – aut. past.). Mes žinojome, kad tikrai bus aukštesnis kovotojas už mane, nes tokio storuliuko ir tokio ūgio kaip aš, mažai būna. Visą laiką treniravomės su aukštesniais, bet kad toks aukštas... Labai didelis skirtumas ir jis nejaukus. Gera, ūgis – ūgiu, bet rankos kokios.. Džiaugiuosi, kad kovosime pagal bokso taisykles, nes muaythai kovotojų pagrindinis ginklas yra kojos. Džiaugiuosi, kad mes eliminuojame šį veiksmą nuo jo arsenalo. Baiminuosi to, kad kai aš įpratęs nardyti po rankomis, jog jis nesmogtų keliu. „Dzin“, kad jis pralaimėtų ir būtų diskvalifikuotas, bet nesinorėtų prasileisti iš kelio. Džiaugiuosi, kad gavau tokį priešininką, nes „Titano“ klubas yra labai gerbtinas. Džiaugiuosi, kad galėsiu būti ringe su šio klubo sportininku“

„KOK'99: Mega series“ turnyro programa:

Antroji turnyro dalis:

-95 kg: Sergejus Maslobojevas (Lietuva) – Nika Kulumbegashvili (Nyderlandai) / KOK taisyklės 3x3 min.

-73 kg: „Grand Prix“ lengvo svorio kategorijos finalas / KOK taisyklės 3x3 min.

-65 kg: Matas Pultaražinskas (Lietuva, laikinasis čempionas) / Alehas Mošninas (Lenkija) – KOK taisyklės 5x3 min.

-71 kg: Ignas Barysas (Lietuva) – Filipas Rzadekas (Lenkija) / „MMA Bushido“ taisyklės 3x3 min.

-73 kg: Benas Sabri (Belgija) – Hubertas Dylewski (Lenkija) / „Grand Prix“ pusfinalis, KOK taisyklės 3x3 min.

-73 kg: Mindaugas Narauskas (Lietuva) – Teo Mikeličius (Kroatija) / „Grand Prix“ pusfinalis, KOK taisyklės 3x3 min.

Pirmoji turnyro dalis:

+95 kg: Tomas Pakutinskas (Lietuva) – Ionas Grigore'as (Rumunija) / „MMA Bushido“ taisyklės 3x3 min.

+95 kg: Vytautas Medineckas-Ironvytas (Lietuva) – Andrejus Varnelo (Lietuva) / Bokso taisyklės 3x2 min.

-71 kg: Gustas Dimša (Lietuva) – Osvaldas Fedorovičius (Lietuva) / KOK taisyklės 3x3 min.

-85 kg: Erikas Golubovskis (Lietuva) – Krillas Andreevas (Suomija) / „MMA Bushido“ taisyklės 3x5 min.

+95 kg: Artūras Kudrešovas (Lietuva) – Giorgi Khubejashvili (Gruzija) / „MMA Bushido“ taisyklės 3x5 min.

-71 kg: Samuelis Sorochovas (Lietuva) – Arnestas Naujokas (Lietuva) / KOK taisyklės 3x3 min.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų