T.Rapalavičius: „Kaip ir prieš kiekvieno sezono startą – nuotaikos ambicingos“ (1)

2022.03.10 20:48
Tomas Rapalavičius | Organizatorių nuotr.

Tomas Rapalavičius | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį „Ateities“ progimnazijos stadione „Optibet A lygos“ čempionatą pradės Telšių „Džiugas“. Į žemaičių sostinę atvyks „Riteriai“ iš Vilniaus.

Ant dirbtinės stadiono vejos tikrai neišvysime „Džiugo“ vidurio gynėjo Tomo Rapalavičiaus, kuris vis dar gydosi traumą. Tačiau telšiškis sutiko pasikalbėti ir atsakyti į fcdziugas.lt paruoštus klausimus.

Galų gale startuoja sezonas. Kokia atmosfera vyrauja „Džiugo“ rūbinėje?

Kaip ir prieš kiekvieno sezono startą – ambicingos. Plika akimi matyti susikaupimas ir koncentracija. Kadangi pirmąjį turą teko praleisti, esame dar labiau išalkę oficialių rungtynių.

Praėjusiais metais sužaidei vos trejas rungtynes ir patyrei sunkią traumą. Kiek skaudu buvo beveik visą sezoną komandos draugus stebėti iš tribūnų?

Nemeluosiu ir nedaugžodžiausiu. Patikėkite – labai sunku. Ypač tai, jog niekuo negaliu padėti, išskyrus plojimus.

Kaip po kelio traumos pavyko nepalūžti psichologiškai?

Iš pradžių mintis galvoje dėliotis buvo sudėtinga. Žinoma po atliktos operacijos ir pradėjus sveikimo reabilitacijos procesą, pozityvios mintys grįžo. Sustiprėjo motyvacija ir tikslo siekimas – vėl išbėgti į aikštę. Negaliu nepaminėti savo komandos draugų, artimųjų, kurie suteikė didžiulį palaikymą.

Kokia kasdienybė, kai judėti galėjai tik ramentų pagalba?

Ilgą laiką po operacijos buvo lovos režimas. Po jo laukė labai ilga reabilitacija. Gydytojai tapo geriausiais draugais.

Reabilitacijos laikotarpis artėja prie finišo linijos. Vertinant realistiškai, kada galėsime „Rapą“ išvyksti sugrįžtantį į aikštę?

Treniruotėse pamatyti galite ir dabar. Treniruojuosi kartus su komanda. Po atliktų raumenų grupių tyrimų, jei nebus aptiktas raumenų disbalansas, tai preliminarus grįžimo į aikštę laikas galėtų būti gegužės – birželio mėnuo.

Pasikalbėkime apie praėjusį „Džiugo“ sezoną. Jame sirgaliams padovanojote skambias pergales prieš Vilniaus „Žalgirį“, Marijampolės „Sūduvą“. Žvelgiant iš šalies, kas galėjo nulemti sėkmę jose?

Prieš kiekvienas rungtynes treneriai atlieka didžiulę analizę. Tendencingai pastebimos varžovų stipriosios bei silpnosios pusės. Tas vėliau yra perkeliama į treniruotes, kur pagal tas savybes modeliuojame, adaptuojame savo žaidimo braižą. Be abejonės, žaidžiant prieš tokius grandus – būtina didžiulė koncentracija ir kompaktiška gynyba. Taip pat nuvalkiotas posakis, jog kovojama kiekviename aikštės centimetre, kas iš tiesų yra realybė bei nepamirškite susikurtų progų realizavimo.

Tiesa, ne kartą buvoti įvardinti kaip lygos „Robinai Hudai“ – atėmę taškus iš lyderių, bet padovanoję juos žemesnio penketo klubams. Ne visada įvertindavote varžovą?

Varžovus įvertiname visada, neturime prabangos barstyti taškus. Tomis dienomis prastai išsimaišydavo kortos. Gautos traumos, diskvalifikacijos už geltonas korteles, taip pat nepamirškime ir sėkmės elemento – tai pagrindinės priežastys, kodėl nepasisekdavo laimėti.

Kaip galėtum įvertinti tarpsezonį – kontrolines rungtynes, esamą sudėtį?

Šiuo laikotarpiu didelė laiko dalis buvo skirta naujų žaidėjų peržiūrai. Sunkiai dirbome per treniruotes. Kontrolinėse rungtynėse testavome, bandėme įvairias taktikas bei šlifavome savo žaidimą. Komandos sudėtis suformuota pagal esamas galimybes, manau, jog išspaudėme maksimumą.

„Džiugo“ komandoje yra gausu vietinių žaidėjų iš Telšių. Kiek papildomos motyvacijos atsiranda, kai žaidi už gimtojo miesto klubą?

Norėčiau, kad ateityje visas startinis vienuoliktukas būtų iš vietinių žaidėjų, nes auginame tikrai gerą pamainą. Gausu bus tada, kai žais daugiau nei pusė vietinių žaidėjų startinėje sudėtyje. Patikėkite, mums telšiškiams, yra didelė garbė atstovauti gimto miesto komandai, kuri varžosi aukščiausioje šalies futbolo lygoje.

Pirmosios oficialios sezono rungtynės jau šį šeštadienį. Su „Riterių“ klubu žaidėte ir rungtynes pasirengimo cikle. Koks tai varžovas? Ar su naujojo trenerio atvykimu, pasikeitė ir komandos žaidimo stilius?

Tai mįslingas oponentas. Kontrolines rungtynes žaidė banguotai, trūko stabilumo. Tuo mes galime pasinaudoti. „Riteriams“ sulaukus naujojo trenerio, komandoje atsirado dar daugiau mįslių, šios ekipos žaidimą prognozuoti yra labai sudėtinga.

Kaip sezono starte susitvarkyti su jauduliu, išvengti perdegimo?

Išėjus į aikštę nebelieka jokio jaudulio. Tiesiog pradedi mėgautis futbolu.

Šeštadienį „Džiugo“ ir „Riterių“ akistata Telšiuose prasidės 15 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų