Daviso taurė: A.Zverevas atvedė vokiečius į pergalę prieš brazilus

2022.03.06 15:39
Alexanderis Zverevas | Scanpix nuotr.

Šeštadienį baigėsi Daviso taurės pasaulio grupės atkrintamosios varžybos, po kurių paaiškėjo dar 12 rinktinių, patekusių į turnyro finalus.

Iš visų atkrintamųjų varžybų žaidėjų aukščiausią reitingą turėjo vokietis Alexanderis Zverevas (ATP-3). Jis svariai prisidėjo prie to, kad vokiečiai Rio de Žaneire 3:1 nugalėtų brazilus ir žengtų tolyn.

Po skandalo ir diskvalifikacijos ATP 500 turnyre Meksikoje į kortą grįžęs A.Zverevas demonstravo užtikrintą žaidimą. Jis 6:4, 6:2 nugalėjo Thiago Seybothą Wildą (ATP-216) ir 6:1, 7:5 pranoko Thiago Monteiro (ATP-114).

Tas pats Th.Monteiro kiek anksčiau dar palaikė brazilų viltis, kai 6:3, 1:6, 6:3 įveikė Janą-Lennardą Struffą (ATP-60). Dvejetuose vokiečiai Kevinas Krawietzas ir Timas Puetzas 4:6, 7:6 (7:4), 6:4 palaužė Felipe Alveso ir Bruno Soareso pasipriešinimą.

Iš aukščiau reitinguotų rinktinių krito kanadiečiai, kurie 0:4 išvykoje neprilygo Nyderlandams. Kanadiečiai vertėsi be visų 4 geriausių savo žaidėjų – Felixo Auger-Aliassime, Deniso Šapovalovo, Vaseko Pospišilo ir Milošo Raoničiaus.

Iš kitų reitinguotų rinktinių dar krito austrai, svečiuose 1:3 pralaimėję Pietų Korėjai. Austrai žaidė be traumuoto Dominico Thiemo, kurio reabilitacija tęsiasi jau daugiau nei 8 mėnesius.

Atkrintamosiose varžybose iš pirmojo dešimtuko narių dar pasirodė norvegas Casperas Ruudas (ATP-8) ir italas Jannikas Sinneris (ATP-10). J..Sinneris įveikė du slovakus ir atvedė savo rinktinę į pergalę, o C.Ruudas laimėjo vieną iš dviejų mačų prieš kazachus. To norvegams neužteko – jie pralaimėjo rezultatu 1:3.

Pietų Korėja – Austrija 3:1

Prie 12 atranką įveikusių rinktinių finale prisijungs vardinius kvietimus gavę britai bei serbai ir 2021 m. vicečempionai kroatai. Kol kas neaišku, kam atiteks paskutinis – 16-as – kelialapis. Jis buvo numatytas titulą pernai laimėjusiai Rusijos teniso federacijos komandai, tačiau ji buvo išmesta iš Daviso taurės dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje.