Sykį suklupęs, C.Covingtonas imtynių pagalba dominavo prieš J.Masvidalį C.Covingtonas į kovą iškvietė D.Poirier (19)

2022.03.06 08:11
Colby Covingtonas | „Stop“ kadras

Colby Covingtonas | „Stop“ kadras

  Ankstyvą sekmadienio rytą Las Vegaso „T-Mobile“ arenoje įvyko „UFC 272“ mišrių kovos menų turnyras, kuriame laukė viena labiausiai intriguojančių metų kovų – narve pagaliau susitiko vienas kito nekenčiantys Colby Covingtonas ir Jorge Masvidalis.

34-erių C.Covingtonas (17-3) ir 37-erių J.Masvidalis (35-16) dar neseniai buvo geriausi draugai, kurie ne tik treniruodavosi kartu, bet 8 metus net ir gyveno kartu. Visgi, C.Covingtonas 2020 m. skandalingomis aplinkybėmis paliko „American Top Team“ klubą ir pylė „purvą“ net ant saviškių.

Nepaisant didžiulės neapykantos, sirgaliai nepamatė siautulingos kovos ir didžioji jos dalis vyko parteryje dominuojant C.Covingtonui. Nors J.Masvidalis turėjo savo akimirkų ir po vieno iš smūgių trumpam privertė suklupti C.Covingtoną, tačiau pastarasis neleido suabejoti savo tempu ir pajėgumu bei įrodė teisėjams, kad šioje kovoje yra geresnis – 49-46, 50-44, 50-45.

J.Masvidalis kovą pradėjo aukštu spyriu, tačiau jo nepataikė. Praėjus maždaug minutei nuo kovos pradžios, J.Masvidalis bandė pranešti teisėjui, kad C.Covingtono vienas iš sūmgių buvo dūris į akį, o tuo metu C.Covingtonas prispaudė savo varžovą prie narvo. Galiausiai kovotojai atsidūrė ant žemės, o C.Covingtonas praktiškai visą raundą nesėkmingai bandė atlikti smaugimo veiksmą. Tiesa, C.Covingtonas bent jau turėjo galimybę smūgiuoti i už nugaros, tuo tarpu J.Masvidaliui visą raundą teko gintis ir bandyti atsistoti, ką jis padarė tik likus pusei minutės iki raundo pabaigos, bet per tą likusį laiką reikšmingų smūgių neatliko.

Prieš antrąjį raundą teisėjas Herbas Deanas perspėjo C.Covingtoną, nes pasitikrinęs pakartojimų sistemoje pamatė, kad C.Covingtonas tikrai dūrė J.Masvidaliui į akį.

Antrojo raundo pradžioje, maždaug pusantros minutės, kovotojai keitėsi tiek kojų, tiek rankų smūgiais, o tada C.Covingtonas vėl prispaudė J.Masvidalį prie narvo krašto. Visgi šį kartą tai netruko ilgai, nes C.Covingtonas keliu pataikė J.Masvidaliui į tarpukojį ir H.Deanas trumpam sustabdė kovą bei negrąžino kovotojų į tą pačią poziciją. Po šios pertraukos J.Masvidalis turėjo vienas geriausių akimirkų šioje kovoje ir pataikė ne vieną akcentuotą smūgį į C.Covingtono galvą. Nors netrukus C.Covingtonas kluptelėjo, tačiau labai greitai sugebėjo prispausti varžovą prie narvo ir vėl ieškojo smaugimo veiksmo. Šį kartą tai truko trumpai ir likus minutei kovotojai vėl keitėsi smūgiais. C.Covingtonas tą sėkmingai darė priekine ranka, tuo tarpu J.Masvidalis ieškojo sėkmingų kombinacijų.

Trečiąjį raundą kovotojai pradėjo keisdamiesi spyriais, tačiau po trumpo apsikeitimo smūgiais, galiausiai J.Masvidalis buvo prispaustas prie narvo ir netrukus jau atsidūrė ant nugaros. C.Covingtonas į ant nugaros gulintį J.Masvidalį paleido daugybę smūgių alkūnėmis ir taip pralaikė varžovą didžiąją dalį raundo. Likus pusantros minutės iki raundo pabaigos, C.Covingtonas pradėjo ieškoti smaugimo veiksmo, tačiau kaip ir anksčiau šioje kovoje, J.Masvidalis sėkmingai gynėsi. Paskutiniąsias 10 raundo sekundžių kovotojai praleido stovėsenoje, tačiau žalos vienas kitam nespėjo padaryti.

Ketvirtame raunde neprireikė daug laiko ir po mažiau nei minutės J.Masvidalis vėl buvo prispaustas prie narvo krašto. Praėjus maždaug pusantros minutės, C.Covingtonas pataikė keletą reikšmingų smūgių ir toliau laikė varžovą prispaustą prie narvo krašto. Įpusėjus raundui kova trumpam persikėlė į narvo vidurį ir kovotojai keitėsi smūgiais, o J.Masvidaliui teko paplušėti ginantis. Likus mažiau nei dviem minutėms, po vieno iš J.Masvidalio dešinės rankos visiškai švaraus smūgio, C.Covingtonas suklupo ir nors greitai atsistojo, jo tempas šiek tiek sulėtėjo. Paskutiniąsias 10 sekundžių kovotojai daugiau žiūrėjo vienas kitam į akis, nei atliko smūgių ir išėjo ilsėtis prieš lemiamą raundą.

Penktojo raundo pradžioje C.Covingtonas nieko nelaukė ir pasitelkęs savo imtynių sugebėjimus labai greitai parvertė J.Masvidalį ant žemės bei ieškojo smaugimo veiksmo. Nors J.Masvidaliui buvo pavykę trumpam atsistoti, tačiau C.Covingtonas netrukus ir vėl jį sugrąžino į tą pačią poziciją bei dominavo prie narvo krašto. Gerokai įpusėjus raundui, C.Covingtonas iš už nugaros paleido dešimtis smūgių abejomis rankomis. Nors J.Masvidaliui pavyko prisislinkti prie narvo krašto, tačiau jėgų atsistoti jau nebebuvo ir C.Covingtonas likusį laiką dominavo parteryje.

J.Masvidalio ir C.Covingtono kova buvo pripažinta geriausia vakaro kova, o už tai abu kovotojai gaus po 50 tūkst. JAV dolerių. Po tokią pačią sumą už geriausius vakaro pasirodymus sulauks ukrainietė Maryna Moroz ir amerikietis Kevinas Hollandas.

Skelbiama, kad „T-Mobile“ arena buvo visiškai išparduota ir joje tilpo 19 tūkst. 425 sirgaliai, kurie už bilietus atnešė 6,76 mln. JAV dolerių. Tai 7 geriausias rezultatas UFC istorijoje „T-Mobile“ arenoje bei 14-as apskirtai per visus UFC turnyrus.

Tiek C.Covingtonas, tiek J.Masvidalis neseniai turėjo po 2 galimybes tapti UFC čempionais, tačiau pralaimėjo Kamaru Usmanui. C.Covingtonas čempionui priešinosi labai rimtai. Pirmoje kovoje K.Usmanas laimėjo techniniu nokautu 5-ajame raunde, o antroje kovoje prireikė visų 5 raundų, po kurių teisėjai atidavė pergalę nigeriečiui. J.Masvidalis pirmai kovai su K.Usmanu beveik neturėjo laiko pasiruošimui ir pralaimėjo teisėjų sprendimu, o revanšinėje kovoje buvo nokautuotas jau antrojo raundo pradžioje.

J.Masvidalis išgarsėjo pergalėmis prieš Darreną Tillą, Beną Askreną (5 sekundžių nokautas) ir Nate‘ą Diazą, bet nuo 2019 m. lapkričio nėra laimėjęs kovos. C.Covingtonas paskutinę pergalę pasiekė 2020 m. rugsėjį, kai triuškino Tyroną Woodley.

Po kovos C.Covingtonas į kovą iškvietė Dustiną Poirier, tuo tarpu J.Masvidalis teigė, kad planas buvo „sudaužyti“ C.Covingtono veidą, tačiau koją pakišo imtynės.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų