T.Simaitis: „Galime tikėtis visų pozicijų pastiprinimo, išskyrus vartininko“

2022.03.04 22:22
Tadas Simaitis | Elvio Žaidario nuotr.

Tadas Simaitis | Elvio Žaidario nuotr.

„Žalgirio“ ir „Jonavos“ treneriai Vladimiras Čeburinas bei Eisvinas Utyra kiek galėjo – tiek padarė. Jų auklėtiniai šiandien pradeda naująjį 2022 metų „Optibet A lygos“ sezoną. „Riterių“ trenerio Glenno Stahlio situacija šiuo klausimu truputį geresnė – jis, kaip paskutinių minučių studentas, turi dar dvi naktis tam, kad dvikovai su „Panevėžiu“ būtų pasiruošta maksimaliai gerai.

Lyginant su praėjusiu sezonu, „Riteriai“ kol kas pasikeitė minimaliai. Vos keli žaidėjai paliko komandą, vos du – kol kas papildė. Tačiau tai dar ne pabaiga – per artimiausias dvi savaites, anot klubo sporto direktoriaus Tado Simaičio, vaizdas turėtų gana stipriai keistis.

„Galiu teigti, kad tarpsezonio komplektacijos darbai dar nėra baigti, todėl visiškai jų vertinti negaliu. Kol kas labai džiaugiamės prie komandos prisijungusiu vyriausiuoju treneriu Glennu, fizinio rengimo treneriu Mariumi (Čeliausku). Taip pat Lucas Dias ir Sergejus Melašenko, esu tikras, sustiprins mūsų komandą. Manau, už vienos, dviejų savaičių būsime visiškai susikomplektavę“, – sakė T. Simaitis.

Kodėl iki šios dienos tie neatlikti darbai ir yra neatlikti?

Užsitęsė trenerio paieškos ir derybos, bet didelės bėdos tame nėra. Tikiu, kad svarbiausia atlikti teisingus, o ne skubotus sprendimus, nes sezonas bus ilgas.

Ką davė kontrolinės rungtynės: daugiau klausimų ar atsakymų?

Iš tiesų, šis pasiruošimas buvo labai informatyvus, kuris sugebėjo atskleisti ne tik klubo stiprybes, bet ir silpnybes. Džiaugiamės, kad šiuos atsakymus gavome prieš sezono pradžią, o ne sezono metu. Dirbsime, kad ištaisytume klaidas.

Praėjusiame sezone komandai siaubingai trūko stabilumo. Po paskutinių dvejų kontrolinių rungtynių su „Panevėžiu“ ir „Banga“ būtų galima pasakyti tą patį…

Tikrai taip. Daug diskutuojame, kaip šias problemas išspręsti. Tikiu, rasime kelią į stabilumą.

Grįžkime prie tarpsezonio namų darbų. Treneris – ar buvo galimybė likti su buvusiu strategu? Iš ko rinkotės naują trenerį ir kodėl pasirinkote Glenną Stahlį?

Nei klubas, nei buvęs treneris nematė darbo kartu ateityje, todėl sprendimas buvo lengvas.

Kandidatų į trenerio postą buvo tikrai daug. Nesuskaičiuosiu, kiek turėjau pokalbių su skirtingais specialistais. Glennas iš visų kandidatų buvo arčiausiai mūsų filosofijos.

Klubas ir Glennas futbolą mato tomis pačiomis akimis. Taip pat turiu pripažinti, kad Glennas – puikus, malonus žmogus, kuris randa kalbą su kiekvienu. Tai taip pat buvo viena priežasčių, kodėl pasirinkome jį.

Turbūt teko matyti komentatorius, spėliojančius, kiek laiko G. Stahlis išsilaikys „Riterių“ vyr. trenerio poste? Paklausiu taip, kodėl jis turėtų išsilaikyti ilgiau nei ankstesni treneriai?

Nes tiek klubo, tiek Glenno futbolo filosofijos yra vienodos. Su šiuo treneriu visi lengvai randame bendrą kalbą. Visiems kartu puikiai sekasi spręsti kylančius iššūkius. Mes puikiai suprantame, kad rezultatams reikalingas stabilumas, todėl darysime viską, kad kartu su Glennu pasiektume užsibrėžtus tikslus.

Ar buvo tokių žaidėjų, kuriuos ir toliau norėjote matyti komandoje, tačiau jų pasirinkimai – kitokie?

Neslėpsiu, norėjome pasilikti Marko Pavlovskį komandoje, tačiau jis pasirinko kitą klubą. Jokių pykčių nelaikome ir toliau ieškome, kas kuo geriau pakeistų Marko.

Pakalbėkime apie naujokus. Kiek jų dar bus? Kokių pozicijų žaidėjų šiandien komandai trūksta labiausiai?

Manau, trijų-keturių žaidėjų pastiprinimo galime tikėtis. Kokių pozicijų? – visų, išskyrus vartininką (šypsosi).

Sezono starte laukia „Panevėžys“. Ar tai geras varžovas startui, įvertinus tai, kad su juo buvo žaista vos prieš pora savaičių?

Žaidžiame namie, dėl to tikrai džiaugiamės. Didelio skirtumo, su kuo pradedame, nematau. Kiekviena opcija turi savų pliusų ir minusų. 

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų