„Riterių“ naujokas L.Dias: „Mane nustebino jūsų žmonių gerumas, vertinkite tai“ (1)

2022.03.03 08:39
Lucas Dias (deš.) | fkbanga.lt nuotr.

Lucas Dias (deš.) | fkbanga.lt nuotr.

Sostinės „Riterių“ naujokas iš Brazilijos Lucas Dias „Optibet A lygoje“ paliks žymę. Tuo neabejoja nei jo naujieji komandos draugai, nei treneriai, nei tie, kurie matė Lucą tiek treniruotėse, tiek rungtynėse.

Buvęs įvairių čekų klubų bei Bulgarijos aukščiausiosios lygos „Carsko Selo“ 24-erių legionierius jau debiutinėse savo kontrolinėse rungtynėse su „Riterių“ apranga pasižymėjo įvarčiu. Kol panevėžiečiai laukė, ką darys varžovai, Valdemaras Borovskis iš užribio greitai įvedė kamuolį į žaidimą, L. Dias pasitaisė jį ant savo stipriosios kairės kojos ir galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į „Panevėžio“ vartus.

„Geras jausmas. Prieš „Panevėžį“ žaidėme prabėgus vos dviem dienoms po mano atvykimo. Galiu pasakyti, kad nors ir laimėjome, mes tąsyk nežaidėme gerai. Be abejo, po savaitės rungtynėse su „Banga“ atrodėme dar prasčiau (šypsosi).

Kalbant apie mane, tai aš į Lietuvą atvykau iš Brazilijos. Laiko skirtumas tarp šalių – penkios valandos, natūralu, kad man prireikė dienų adaptuotis. Sunkiai miegojau, nelengvai įėjau ir į žaidimą, tačiau per savaitę apsipratau. Galiu teigti, jog mano adaptacija buvo žymiai lengvesnė nei prieš penkerius metus, kai pirmą kartą atvykau į Europą“, – sakė L. Dias.

Po puikaus debiuto brazilas suraitė parašą ant „Riterių“ sutarties ir, kaip įprasta naujokams, pirmoje treniruotėje naujiesiems komandos draugams turėjo sudainuoti dainą. Saugas nepasimetė ir pasiėmęs gertuvę (vietoje mikrofono) surepavo savo tautiečio „Projotos“ dainą „Muleque De Vila“.

„Tai nebuvo pirmas kartas, todėl jaučiausi pakankamai drąsiai. Galvoju, kad tokie dalykai padeda nuimti spaudimą. Man tai patinka, ką dariau ir, panašu, kad patiko kitiems“, – savo pasirodymą pozyviai prisiminė L. Dias.

Lucai, kokie tavo pirmieji įspūdžiai atvykus į Lietuvą?

Vilnius yra nuostabus. Jis panašus į Prahą, kurioje man teko gyventi, tačiau mažesnis, ir tai mane veža. Žinoma, toks šaltis, koks šiuo metu yra Lietuvoje, man – kažkas naujo, bet nei Bulgarijoje, nei Čekijoje braziliško oro nebuvo. Skirtumas tarp tų šalių toks, kad Lietuvoje didesnis vėjas ir tai sukelia didesnio šalčio pojūtį.

Bet kokiu atveju, mes treniruojamės uždaroje patalpoje, dėl to aš jokio diskomforto nejaučiu. Būdamas čia tikrai jaučiuosi laimingas“, – sakė L. Dias.

Kaip jautiesi žaisdamas ant sintetinės dangos?

Dar vienas man neįprastas dalykas ir sutinku, kad tai yra kitoks jausmas nei žaidžiant ant natūralios dangos. Bet kokiu atveju, tai yra tas pats futbolas, todėl neabejoju, kad priprasiu.

Kokios buvo tavo žinios apie Lietuvą prieš atvykstant čia?

Praktiškai jokios. Nei apie šalį, nei apie lygą neturėjau informacijos, todėl internete ieškojau bet ko, kas leistų susidaryti bent kokį įspūdį. Tai, ką pamačiau, man visai patiko, todėl neabejojau, kad čia jausiuos gerai. Vis tik, atvykęs susidūriau su netikėtumu – jūsų žmonės geresni ir paslaugesni nei Čekijoje ar Bulgarijoje. Mane visų gerumas nustebino, vertinkite tai.

Koks pirmas įspūdis apie naujuosius komandos draugus?

Nemažai potencialo turintis klubas. Kalbu ne tik apie žaidėjus, tačiau apie visus. Prezidentas, administracija, treneriai… visi kuria puikią komandą. Neabejoju, kad tokią ir sukursime. Net jei žmonės tuo netiki, esu tikras, kad galime pasiekti gerų rezultatų.

Čempionato starte teks susikauti su „Panevėžiu“, kurį prieš dvi savaites nugalėjote. Kokį įspūdį paliko ši komanda?

Gera komanda, turinti aiškų lyderį iš Brazilijos (Elivelto). „Panevėžys“ bus įdomus varžovas visiems, tačiau mūsų tikslas daugiau nei aiškus – trys taškai. Prognozuoju, kad bus nelengvos rungtynės, tačiau kitokios ir būti negali.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai "LKL 22/23"
02-04 „Labas Gas“ 17:00 „Nevėžis-Optibet“
02-04 „CBet“ 17:20 „Rytas“
02-05 „7Bet-Lietkabelis“ 17:20 „Šiauliai“
02-05 „Pieno žvaigždės“ 19:30 „Neptūnas“