„Dainavą“ šiemet treniruosiantis portugalas: tikslas – sulipdyti naują komandą (6)

2022.02.22 10:29
Matthew Silva | dfkdainava.com nuotr.

Matthew Silva | dfkdainava.com nuotr.

Klubo vyriausiuoju treneriu šiemet paskirtas buvęs asistentas Matthew Silva. Jis sako, kad šiuo metu tikslas – sulipdyti naują komandą, kuri būtų konkurencinga artėjančiame Pirmos lygos sezone.

„Tikslas šiuo metu sulipdyti praktiškai naują komandą. Turime keletą svarbių žaidėjų, kurie pamažu atsigauna po traumų – laukiame, kol jie bus pasiruošę“, – sakė specialistas iš Portugalijos.

„Tam reikės šiek tiek laiko, nes viskas prasideda nuo nulio – turime sukurti naują žaidimo idėją ir tuo pat metu pildytis naujais žaidėjais. Tik tada, kai tai padarysime, galėsime aiškiau įvardinti tikslą šiam sezonui“, – svarstė M. Silva.

Jis įsitikinęs, kad komanda bus pasiruošusi pirmosioms rungtynėms Pirmoje lygoje ir ateinančiame sezone bus konkurencinga.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad būsime pasirengę pirmosioms rungtynėms ir stengsimės būti kaip įmanoma labiau konkurencingi, nepaisant visų sunkumų, kuriuos teks patirti“, – teigė komandos treneris.

Pasak jo, greičiausiai artėjančiame sezone komandos pagrindas bus jauni vietiniai žaidėjai, tačiau pamažu ieškoma ir papildymo.

„Greičiausiai matysime jauną komandą, kurios pagrindas bus vietiniai žaidėjai. Žinoma, stebime situaciją rinkoje ir ieškome galimybių pasistiprinti, tačiau šiuo metu daugiausia dirbame su vietiniais žaidėjais“, – tvirtino M. Silva.

Grįžti paskatino ir bendruomenė

Po 2021 metų sezono A lygoje specialistas išvyko namo, tačiau dažnai sulaukdavo skambučių iš Lietuvos ir raginimų sugrįžti dirbti į „Dainavą“.

„Grįžimui įtakos turėjo keletas priežasčių. Pirmiausia, jaučiau, kad po praėjusio sezono, kurio pabaiga buvo žiauri ir liūdinanti visai Alytaus bendruomenei, turiu padėti klubui stabilizuotis ir suburti naują komandą. Antra, šiuo metu siekiu gauti UEFA A trenerio licenciją, dalyvauju mokymuose. Trečia ir svarbiausia, jaučiau, kad klubo administracija ir žmonės nori, kad sugrįžčiau. Tarpsezoniu manęs nuolat įvairūs žmonės klausinėjo, ar nenorėčiau, ar neketinu grįžti, būtent dėl to ir sutikau sugrįžti į Alytų“, – kalbėjo komandos treneris.

Šiemet jam patikėtas ir Lietuvos U21 rinktinės trenerio asistento vaidmuo. Portugalas sako, kad abu darbus pavyks suderinti.

„Trenerio asistento pareigos U21 rinktinėje, manau, kad bus nuostabi patirtis, labai to laukiu. Didelė garbė sulaukti kvietimo asmeniškai iš trenerio Mariaus Stankevičiaus. Iškart po susitikimo su juo pajutau, kad užmezgėme stiprų tarpusavio ryšį ir esame atviri kalbėtis apie įvairius Lietuvos futbolo aspektus bei kitus dalykus. Pašnekėjus apie tai su „Dainavos“ administracija, Žydrūnu Karčemarsku, Tomu Ražanausku, kurie tapo puikiais mano draugais ir kolegomis, man neliko jokių abejonių, kad šios pareigos bus naudinga patirtis“, – įsitikinęs M. Silva.

„Manau, kad nebus sudėtinga suderinti pareigas ir klube, ir U21 rinktinėje, todėl, kad jau šiuo metu planuojame viską datoms, kurios gali susikirsti. Tokių yra tik pora, tačiau tuo metu oficialių rungtynių neturėtų būti, todėl turėtų pavykti darbus suderinti“, – teigė jis.

„Dainava“ šiuo metu ruošiasi sezonui antrame pagal pajėgumą šalies divizione – Pirmoje lygoje.

Pernai komanda užėmė devintą vietą aukščiausioje šalies lygoje, taip prarasdama teisę varžytis A lygoje.

Iš „Dainavos“ nuomos pagrindais į „Šiaulius“ išvyko Gustas Zabita, į „Kauno Žalgirį“ – vartininkas Arijus Bražinskas, ukrainietis Jevgenijus Terzis sukirto rankomis su Juodkalnijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančia „Podgorica“, o Linas Klimavičius papildė „Panevėžio“ ekipą.

A lygos klubų peržiūrose dalyvauja Titas Vitukynas, laimę aukščiausiosios Lenkijos lygos klubuose bando vienas rezultatyviausių praėjusio A lygos sezono žaidėjų Saidas Hamuličius.

Dzūkijos futbolo klubas šiuo metu siekia LFF I lygos licencijos. LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdis įvyks vasario 25 dieną.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų