Po traumų į ringą grįžtantis I.Barysas: „Priešininkai mane kvietė kautis, nors žinojo mano situaciją“ (12)

2022.02.18 08:46
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ignas Barysas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ignas Barysas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„2018-ųjų rugsėjo 22 dieną vyko mano paskutinė profesionali kova, – pademonstravęs puikią atmintį nusišypsojo mišriųjų kovos menų atstovas Ignas Barysas. – Bėga jau ketvirti metai“.

Paskutinį kartą „King of Kings“ turnyro ringe I.Barysas pirmajame raunde privertė pasiduoti ukrainietį Andrejų Chocholovą.

„Ar man gėda dėl tokios ilgos pertraukos? Gėda, – nusijuokė I.Barysas, kurio „Fightersland“ salę puošia „MMA Bushido“ lengvo svorio čempiono diržas. – Bet, ką reiškia „gėda“? Tiesiog daktarai man neleido, draudė kovoti. Visada sportavau, bet negalėjau rizikuoti kautis, nes žinojau, kad nepajėgsiu to padaryti fiziškai. Pradėdavau rengtis kovai, tačiau pradėto darbo dėl traumų užbaigti nepavykdavo“.

Ir tuoj pat I.Barysas priminė, kad niekada nepasidavė.

„Ir nepasiduosiu. Eisiu iki galo – per skausmus, per kančias į žvaigždes. Planuoju sugrįžti“, – sportas.lt sakė kovotojas.

Ignas Barysas su bokso treneriu Rimvydu Biliumi l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ignas Barysas su bokso treneriu Rimvydu Biliumi l Manto Stankevičiaus nuotr.

Tačiau kalbėti apie savo sugrįžimą į ringą I.Barysas kalbėti nenorėjo. „Nes jau buvau prisižadėjęs ringe pasirodyti lapkričio mėnesį „KOK: Mega Battle“ turnyre (2021-ųjų lapkričio 22 d., – aut.past.), – priminė pats I.Barysas. – Bet daktarai apie tai sužinojo, griežtai uždraudė man tai daryti ir paankstino kelio operaciją, kuri buvo numatyta šių metų vasario 22 dieną“.

„Ignai, mes tau neleisime kovoti, nes ši kova tau tikrai gali būti paskutinė“, – išgirdo iš medikų kovotojas, sutikęs operuotis anksčiau, bet praleisti turnyrą lapkričio mėnesį.

Paklaustas apie dabar planuojamą sugrįžimą I.Barysas neslėpė: „Šiek tiek apšilti kojas planuoju kovo 19 dieną Vilniuje vyksiančiame KOK turnyre, – teigė kovotojas. – Bet...“

Ir šis „bet“ yra ganėtinai svarbus – I.Barysas norėtų kautis pagal kikbokso taisykles.

Ignas Barysas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ignas Barysas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Jei tik Lietuvos bušido federacija ras man priešininką, norėčiau kojas apšilti pagal kikbokso taisykles, – pabrėžė trisdešimtmetis kovotojas. – Kad bent taip pajausčiau tas ringo virves. Taip, tos ilgos pertraukos visuomet kelią tam tikrą baimę. Nes dabar nežinau, kaip viskas bus. Atrodo, tarsi pirmą kartą pradėčiau pasirengimą kovai. Net nežinau, kaip jausiuosi tik įėjęs į arenos rūbinę. Nežinau, ar degsiu, ar pakirs kojas. Kai esi pripratęs, į areną atvyksti tarsi į namus, o dabar, kai prabėgo treji metai, nežinau, kaip į viską reaguosiu. Be abejo, bus sunku, bet tikrai tikiu, kad sugebėsiu su viskuo susitvarkyti. Nes aš grįšiu ne bet kur, o į savo namus. Manau, visi gerbėjai, draugai mane palaikys ir bus viskas lengviau psichologiškai“.

„KOK: Mega Battle“ turnyro ringe laikinojo čempiono diržą lengvo svorio kategorijoje iškovojęs „Rings“ kovotojas Osvaldas Fedorovičius nesikuklino ir išreiškė norą kuo greičiau susitikti su I.Barysu.

Ignas Barysas | Tito Pacausko  nuotr.

Ignas Barysas | Tito Pacausko nuotr.

„Žinote, aš kovoti einu ne dėl pinigų, einu tai daryti dėl ambicijų, dėl savęs. Nes esu kovotojas ir be to gyventi negaliu. Tiesiog tai yra mano širdyje, – sportas.lt sakė I.Barysas. – Iššūkiai? Kvietimai į ringą? Atvirai? Aš žvengiu. Nes jie visi žinodavo, kad buvau traumuotas, žinodavo, kad negalėčiau fiziškai eiti į ringą. Todėl ir juokdavausi, o kas man belikdavo. O dabar galiu pasakyti „ateis laikas“. Niekada nesakau „ne“. Visada esu pasirengęs dirbti ir ruoštis, bet ar aš turėdavau viską mesti ir kaip durniukas eiti į ringą ir rėkti „aš tau įrodysiu“? Man dzin. Eikite ir įrodinėkite viską tarpusavyje. Paskutinis mane iškvietęs? O.Fedorovičius? Viskas gerai, tu geras kovotojas, aš tave gerbiu. Jaunas ir tikrai fiziškai stiprus. Bet dar pajudėk truputį, pasitreniruok, pasikelk „record’ą“. Viskas OK, ateis laikas, esi gerame kelyje, dirbi su gerais treneriais, bet nereikia kelti intrigų. Ateis laikas ir mes sukovosime. Jeigu tu dar norėsi. Bet dabar man reikia sugrįžti ir apšilti kojas... Juk visi žinote, kokia buvo situacija, kad buvo dienų ir savaičių, kuomet gulėjau pataluose. Ir dar norėjote, kad aš priimčiau jūsų iššūkius, kai mano kojoje geležys pūpso? Man reikėjo šaukti su ramentais rankose „Joa, aš sugrįšiu“? Taip nebuvo ir negalėjo būti. Sugrįšiu į MMA kovas, kai būsiu 100 proc. tam pasirengęs ir galėsiu padaryti tai, ką moku geriausiai“.

Visą siužetą apie I.Baryso kasdienybę, mintis apie trenerio darbą bei šiuolaikinį jaunimą koviniame sporte galite pamatyti ČIA:

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų