A.Kalermo: „Galvoju ne apie klaidas, o kaip mokytis iš jų“ (2)

2022.02.16 14:04
Akselis Kalermo | Elvio Žaidario nuotr.

Akselis Kalermo | Elvio Žaidario nuotr.

 Prieš dvejus metus į „Riterius“ atvykęs suomis Akselis Kalermo netrukus mūsų šalyje pradės jau trečią sezoną. Pats futbolininkas neslepia, kad pirmieji metai jam tapo visiško nusivylimo metais. Pernai jis žengė žingsnį į priekį, o šiemet tikisi žengti dar mažiausiai du.

Optimistiška? Galbūt, tačiau gynėjas visose penkeriose priešsezoninėse rungtynėse žaidė starto sudėtyje ir tą darė pakankamai užtikrintai. Apskritai, „Riteriams“ pradėjus naudoti trijų vidurio gynėjų liniją, A. Kalermo žaidimo kreivė pakankamai stipriai šovė į viršų.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad 2020 metais aš buvau dugne – tiek fiziniame, tiek psichologiniame. Vis tik, net ir tada tikėjau savimi ir negalvojau, ką kiti pasakys. Tiesiog bandžiau kasdien progresuoti ir daryti viską, kas nuo manęs priklauso, kad tapčiau geresniu futbolininku.

Galvoju, kad man tai pavyko. Praėjusiais metais padariau pakankamai didelį progresą ir esu pasiruošęs tą patį daryti ir šiemet. Galvoju ne apie klaidas, o apie tai, kaip mokytis iš jų“, – mintimis dalinosi A. Kalermo.

Praėjusiais metais žengęs žingsnį savo karjeroje, gynėjas iš Suomijos stengiasi neapsikrauti mintimis, kas bus toliau. Anot futbolininko, svarbiausias dalykas yra kasdienis maksimaliai atliekamas darbas, o tikslus ir svajones jis pasilieka sau.

A. Kalermo su „Riteriais“ tiesiog įspūdingai pradėjo priešsezoninių varžybų ciklą, tačiau pastaruoju metu komanda pradėjo klupti, o pergales pakeitė du pralaimėjimai ir vienos lygiosios.

„Aš į procesą žiūriu plačiau nei tik į rezultatą. Taip, pirmos dvejos rungtynės mums buvo puikios, tačiau ne tik jos. Rungtynėse su „Džiugu“ mes žaidėme gerai, tačiau nesugebėjome įmušti. Toks jau tas futbolas. Rungtynės prieš „Žalgirį“ buvo sunkios, bet taip pat nebuvo prastos.

Vienintelis kartas, kai nusileidome žaidimu, buvo dvikova prieš „Hegelmann“. Tačiau tai proceso dalis, o treneriai stengiasi, kad kiekvieną savaitę būtumėm geresni ir geresni. Praėjusiais metais metus gavome daug pamokų, kai nepaisant neblogo žaidimo gynyboje, vis tiek prarasdavome taškus.

Šiemet Gytis (Paulauskas) ir Artūras (Dolžnikovas) psichologiškai yra stipresni nei praėjusiais metais. Tai matoma plika akimi. Šie jauni vaikinai progresuoja, o tai klubui yra labai gerai. Be to, laukiame pastiprinimo atakoje“, – sakė A. Kalermo.

Kalbėdamas apie geresnius laikus, gynėjas ne kartą užsiminė apie naująjį ekipos strategą Glenną Stahlį. Anot A. Kalermo, specialistui iš Švedijos yra nesvetimas skandinaviškas žaidimo stilius, su kuriuo pats A. Kalermo turėjo galimybę susipažinti dar vaikystėje.

„Viena vertus, Glenno futbolo supratimas per daug nesiskiria nuo to, kaip treniravomės praėjusio sezono pabaigoje, kita vertus – jis mus treniruoja skandinavišku stiliumi, kuri paremtas itin sunkiu darbu. Taip pat svarbu paminėti Mariaus (Čeliausko) svarbą, kuris prieš sezoną atlieka fantastinį darbą. Jaučiu, kad dirbdamas su šiais specialistais, kasdien tobulėju. Tikrai džiaugiuosi turėdamas galimybę augti su jais“, – konstatavo A. Kalermo.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų