Tobulėti ir jėgas su UFC kovotojomis išbandyti trokštanti E.Kareckaitė: „Žingsnis po žingsnio – pirmyn“ (9)

2022.02.15 13:51
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Mano karjera dar tik prasidėjo, bet tikslų ir svajonių turiu daug, todėl kryptingai dirbu, – sportas.lt sakė „Fightersland“ mišrių kovos menų atstovė Ernesta Kareckaitė (2-0-1). – Turiu puikią komandą ir geriausią trenerį, kurie manimi tiki, todėl turiu žingsnis po žingsnio eiti pirmyn“.

Spalio pabaigoje 23-ų Igno Baryso auklėtinė debiutavo „Hexagone MMA“ organizacijoje. Po trijų raundų kovos teisėjai nusprendė, kad kova su Laetitia Blot baigėsi lygiosiomis. Prieš tai lietuvė pergalėmis džiugino KOK turnyro ringe: buvo įveikta Tekle Iaganašvili ir Klaudia Pawicka (abi kovos vyko 2019-aisiais).

„Aš savikritiška, žinau, kad visada galiu geriau“, – nusijuokė kovotoja.

Ji net neabejoja: kovinis sportas veža.

Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Kito kelio, apart juodo darbo, nežinau. Todėl tiesiog ariu. Man tai patinka, mėgstu įrodinėti, kas esu, mėgstu, kai mane grūdina, – sakė mergina. – Tikrai būna ir ašarų, ir kraujo, bet jei to nebus treniruotėse, kas atsitiks kovoje? Smagu, kai žinai, kur gali tobulėti, smagu, kai matai, kad peržengi pačią save, savo galimybes. Tai kitoks jausmas. Tik tie, kas sugeba išeiti iš savo komforto zonos, mane supras“.

Koviniu sportu E.Kareckaitė užsiima šeštus metus.

„Bet aš iki šiol puikiai pamenu tą mergaitę, rašančią treneriui žinutę, ar galėčiau pradėti lankyti treniruotes, – nusišypsojo kovotoja. – Tų pirmųjų įspūdžių niekada nepamiršiu“.

Ne kartą E.Kareckaitė buvo išvykusi treniruotis į Jungtines Amerikos Valstijas.

" data-width="640">

„Tai – kitas pasaulis, žmonės visiškai kitokie, bet ten visada smagu save išbandyti, – sakė kovotoja. – Galiu pasakyti tik tiek, kad mes niekuo neatsiliekame nuo ten besitreniruojančių, esame tikrai aukšto lygio kovotojai ir galime viską“.

Kelis kartus sportininkė buvo išvykusi treniruotis į „JacksonWink“ klubą Albukerkyje. Praėjusią vasarą ji svečiavosi ir prakaitą liejo „American Combat Gym“ klube Boka Ratono mieste netoli Majamio.

„Ir tai buvo pirmas kartas, kai buvau išvykusi be trenerio, – pasakojo sportininkė. – Tačiau kalbėdavomės, turbūt, mažiausiai 5 kartus per dieną ir nuolat dalindavomės įspūdžiais. Būtent treneris buvo mano didžiausias motyvatorius, leidęs gyventi savo tikslais ir svajonėmis. Žinau, kai labai nori, niekas nesustabdys“.

Ir kovotoja džiaugiasi, kad sunkus darbas buvo įvertintas. Pasak E.Kareckaitės, sutartis su „Hexagone MMA“ organizacija tik parodo, kad su treneriu I.Barysu einama tikslingu keliu.

„Bet dar reikia daug nuveikti – dirbti ir nesustoti“, – nusijuokė ji.

Prabilusi apie debiutinę kovą organizacijoje, E.Kareckaitė atvira: „Kas įvyko, nebepakeisiu. Bet kovojau pagal planą. Įgijau patirties, pamačiau klaidas ir dirbu toliau. Džiaugiuosi, kad gavau gerą priešininkę, pamačiau, kaip pati atrodau narve. Visada tikiuosi iš savęs geriau, todėl nesu savimi patenkinta 100 proc.“

Sulaukusi klausimo, kokią save norėti pamatyti kitose kovose, sportininkė net nesuabejojo.

„Dar labiau savimi pasitikinčią, profesionalesnę, laisvesnė ir grėsmingesnę, – sportas.lt sakė E.Kareckaitė. – Taip, žinoma, turiu svajonę. Bet nesu linkusi mėtytis svajonėmis. Jos tyliai kirba mano viduje, žinau, kad galiausiai darbais jos galės būti įgyvendintos. Aš mėgaujuosi tuo, ką darau. Savęs kitur nematau. Man patinka sunkiai dirbti, patinka tobulėti ir keistis. Mano motyvacija – treneris, jei nebūtų jo šalia – aš to nesugebėčiau“.

Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ernesta Kareckaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Beje, E.Kareckaitės treneris I.Barysas yra tikrai gerai žinomas visiems Lietuvos kovinio sporto gerbėjams. Tačiau ringo „viesulas“ jau ketvirtus metus nekovoja.

„Mano tikslas yra būti tokiai kovotojai kaip treneris, bet iki to turiu dar nemažai padirbėti, – sakė E.Kareckaitė. – Jei pamatytumėte mane prieš susipažįstant su treneriu, suprastumėte, kad tos senosios Ernestos visiškai nelikę. Treneris mane keičia ne tik kaip sportininkę, bet ir kaip žmogų. Jis tikras gyvenimo vedlys, iš kurio kiekvieną dieną mokausi. Ir trenerio nereikia versti grįžti į ringą, jis pats yra užsidegęs į jį kuo greičiau sugrįžti, bet dabar svarbu susitvarkyti traumas ir tuomet jau jį pamatysime“.

Ir netrukus labai trumpam sugrįžome prie klausimo apie tylias svajones. Sportas.lt nepasikuklino ir paklausė, ar E.Kareckaitei būtų save išbandyti narve su UFC kovotojomis.

„Žinoma. Nėra net kalbų“, – nukirto kovotoja.

Į „Hexagone MMA“ narvą lietuvaitė turėtų sugrįžti balandžio 23 dieną Nicoje vyksiančiame turnyre. Kol kas nėra aišku, su kuo E.Kareckaitė surems pirštines.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų