-
08-03, 22:00
-
-

Dramatiškose rungtynėse latviai pralaimėjo olimpinių žaidynių debiutantams danams, kurie ketvirtfinalyje susikaus su Rusija Slovakija įveikė Vokietiją (2)

2022.02.15 08:38
Danija – Latvija rungtynių akimirka | IIHF nuotr.

Antradienį Pekino olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyre prasidėjo aštuntfinalio susitikimai.

Pirmoje poroje olimpinių žaidynių debiutantai Danijos ledo ritulininkai po atkaklios kovos 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) palaužė Latvijos rinktinę ir ketvirtfinalyje susikaus su Rusijos olimpiniu komitetu.

Dar pirmojo kėlinio pradžioje latviai buvo priversti pakeisti susitraumavusį vartininką Janį Kalninį, o į vartus stojo Ivars Punnenovs. Netrukus danai „pakrikštijo“ naująjį vartininką ir Mortenas Pulsenas (12:02) pelnė pirmąjį įvartį.

Visgi po keturių minučių Lauris Darzinš sugebėjo pelnyti įvartį bei dar prieš pirmojo kėlinio pabaigą rezultatas tapo lygus.

Antrojo kėlinio pradžioje latviai gavo pirmąją progą žaisti daugumoje ir tuo puikiai pasinaudojo L.Darzinš (22:33), išvedęs Latvijos rinktinę į priekį – 2:1.

Latvijos ekipai taip pat nepavyko išlaikyti persvaros bent jau iki kėlinio pabaigos, nes Julianas Jakobsenas (36:57) pelnė įvartį ir rezultatas vėl tapo lygus – 2:2.

Lemiamas įvartis buvo pelnytas pačioje trečiojo kėlinio pradžioje, kai sužaidus vos 12 sekundžių L.Darzinš sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o po 1 min. 33 sek. kiekybinę persvarą išnaudojo Markusas Lauridsenas (41:45).

49-ą ir 57-ą minutėmis latviai du kartus rungtyniavo daugumoje, o likus žaisti 58 sekundes vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau išlyginamojo įvarčio taip ir nepelnė bei turėjo pripažinti danų pranašumą.

Latvijos rinktinė atliko daugiau smūgių į vartus – 31 prieš 27.

Po užbaigtų olimpinių žaidynių apie karjeros pabaigas nacionalinėje rinktinėje paskelbė Kaspars Daugavinč ir L.Darzinš.

Paskutinį kartą latviams olimpinėse žaidynėse aštuntfinalio barjerą pavyko peržengti 2014 m. Sočio olimpiadoje, kai tada jie 3:1 nugalėjo Šveicariją, bet ketvirtfinalyje 1:2 nusileido Kanadai. Tuo tarpu 2018 m. Sočio olimpinėse žaidynėse jie nedalyvavo.

Kitose rungtynėse Slovakija 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) nugalėjo Vokietiją, o ketvirtfinalyje susikaus su pirmą reitingą po grupių etapo turinčia JAV rinktine.