Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Vienas tituluočiausių Lietuvos kovotojų Sergejus Maslobojevas šiuo metu intensyviai ruošiasi vasario 22 d. Kaune įvyksiančiam tarptautiniam Muay Thai turnyrui BIGFIGHT-E.M.L.

Kuvaldos pravardę turintis sportininkas tą vakarą surems pirštines su kauniečiu Martynu Knyzeliu. Po paskutinio šių kovotojų susitikimo pergalę šventė S.Maslobojevas, tad būsima šių dviejų sunkiasvorių akistata kelia daug aistrų tarp Muay Thai sporto gerbėjų. Kovotojas džiaugiasi, kad artėjantis turnyras bus puiki proga prisiminti Muay Thai kovos meno įgūdžius ir linkėdamas sėkmės savo būsimam varžovui patikina, kad lengvos kovos nebus.

S.Maslabojevas – labai įvairiapusiškas ir vienas labiausiai tituluotų šalies kovotojų, dukart pasaulio kikbokso čempionas, Europos ir Lietuvos MMA čempionas, bokso turnyro Bigger‘s Better nugalėtojas, Muay Thai Baltijos šalių čempionas, daugkartinis Lietuvos ir Latvijos kikbokso čempionas, įvairių turnyrų nugalėtojas.

Paklaustas, kaip jam pavyksta pasiekti tokių aukštų rezultatų kovojant daugelyje sporto šakų, Kuvalda sakė, kad svarbiausia yra šimtaprocentinis atsidavimas tam, ką darai, ir tikėjimas savimi.

„Užsibrėžęs sau tikslą tikiu, kad jei tam atiduosiu visas jėgas, galiu pasiekti rezultatą, kurio noriu“, – sako kovotojas.

Būdamas profesionaliu sportininku galiu patvirtinti, kad po gerų treniruočių mažiausiai norisi kažkur kažkam demonstruoti savo sugebėjimus, nes tam nėra nei jėgų, nei motyvacijos.

– Kuri kovinė sporto šaka jums labiausiai prie širdies?

– Tiesa sakant, mane į kovinį sportą patraukė Muay Thai (Tailando boksas), bet vėliau daugiau dėmesio skyriau K-1 (kikboksui), tad kuriam laikui Tailando boksas liko nuošalyje. Po kurio laiko pradėjau labai domėtis boksu ir net gavau puikią galimybę dalyvauti viename dideliame turnyre, kur įvairių kovinio sporto šakų meistrai susirungia bokso ringe ir pagal bokso taisykles. Išbandęs save ten, labai pamėgau boksą.

– Neretai kovinės sporto šakos ir jomis užsiimantys žmonės vertinami nevienareikšmiškai – neva tai žiaurus sportas, skatinantis agresiją ir pan. Ką atsakytumėte taip teigiantiems?

– Manau, kad tai yra niekuo nepagrįsti ir pasenę stereotipai, o taip kalba žmonės, kurie niekada taip ir neišdrįso persilaužti, peržengti savo komforto zonos ribą ir išbandyti save šitoje sferoje. Ne kovos menai skatina agresiją o žmonės, neturintys kur nukreipti savo energijos pertekliaus. Būdamas profesionaliu sportininku galiu patvirtinti, kad po gerų treniruočių mažiausiai norisi kažkur kažkam demonstruoti savo sugebėjimus, nes tam nėra nei jėgų, nei motyvacijos. Visas savo jėgas mes paliekame sporto salėse, o atėjus laikui savo įgūdžius pademonstruojame šalies bei tarptautinėse arenose.

– Šiuo metu intensyviai rengiatės vasario 22 d. Kaune vyksiančiam tarptautiniam Muay Thai turnyrui. Kada jūsų gyvenime atsirado Muay Thai ir kuom šis kovos stilius jus žavi?

– Kaip ir sakiau – mano, kaip kovotojo kelio pradžia buvo susijusi su Muay Thai. Mane žavi pats kovos būdas – čia taikomi minimalūs apribojimai smūgiams, Muay Thai filosofija – senovinės tradicijos, pagarbos ritualai, kovos metu skambanti melodija. Visa tai sukuria nepakartojamą atmosferą.

Džiugu pastebėti, kad pastaruoju metu Muay Thai Lietuvoje vėl populiarėja ir ši sporto šaka mūsų šalyje sulaukia vis daugiau dėmesio – pradėjo nuolat vykti turnyrai ir varžybos. Teigiamą impulsą pokyčiams davė į Lietuvos Muay Thai federaciją atėję nauji kupini idėjų žmonės ir Kaune vyksiantis BIGFIGHT turnyras – puikus to įrodymas. Tokio įvykio, kaip tikrų tailandiečių kovotojų pasirodymas mūsų šalies ringe, Lietuvoje nėra buvę ir mūsų sportininkų bendruomenei tai yra istorinis įvykis. Todėl labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdamas dalyvauti tokiame renginyje.

– Galbūt taikote kokią nors specialią pasirengimo metodiką, rengiantis Muay Thai kovai? Į ką labiau kreipiate dėmesį?

– Man Muay Thai yra šiek tiek užmirštas stilius, kurį reikia prisiminti ir atnaujinti smūgių alkūnėmis bei kovos „klinče“ įgūdžius. Tai bus puiki galimybė prisiminti sportą, nuo kurio pradėjau savo kovotojo kelią ir tikiuosi, kad reginys bus įspūdingas.

– Jūsų priešininkas M.Knyzelis ketina atsirevanšuoti už patirtą nesėkmę per pastarąjį judviejų susitikimą. Kokia jūsų nuomonė apie tokius varžovo planus?

– Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje atsiranda su kuo kovoti, nes mūsų mažoje šalyje labai trūksta pajėgių sunkiasvorių. Esu įsitikinęs, kad ši kova bus gera patirtis mudviem su Martynu ir linkiu jam didžiausios sėkmės išpildant savo norus, bet noriu pabrėžti, kad nežadu pasiduoti ir kovosiu iki paskutinės dvikovos sekundės, tad jam taip paprasta nebus (juokiasi).

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.