Real Madrid
0
Olympiacos
0

ATP 250 turnyre Indijoje – ankstyvas favorito pasitraukimas ir antrojo šimtuko žaidėjo sensacija

2022.02.06 18:57
Joao Sousa | „Twitter“ nuotr.

Sekmadienį Indijoje baigėsi nemažai staigmenų padovanojęs ATP 250 serijos „Tata Open Maharashtra“ vyrų teniso turnyras. Jo finale portugalas Joao Sousa (ATP-137) per 2 valandas 45 minutes 7:6 (11:9), 4:6, 6:1 nugalėjo suomį Emilį Ruusuvuorį (ATP-87). Tai buvo pirma portugalo pergalė prieš suomį per tris jų dvikovas.

Itin dramatiškas pirmasis setas tęsėsi net 75 minutes. J.Sousa jame buvo atsilikęs 3:5, bet, atsidūręs ant prarajos ribos, devintajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją. Pratęsime portugalas vėl atsiliko 3:5, tačiau į tai atsakė spurtu 3:0. Portugalas pirmasis susikūrė tris „set pointus“, kurių realizuoti nepajėgė. Vėliau savo progą turėjo ir E.Ruusuvuori, bet J.Sousa sėkmingai sužaidė savo padavimų metu. Netrukus jau portugalas įgijo ketvirtąjį „set pointą“ ir nebeklydo – laimėjo tašką varžovo padavimų metu.

Antrajame sete J.Sousa dominavo (3:0, 4:1), kol septintajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją. Portugalas bandė susigrąžinti didesnę persvarą, bet aštuntajame geime nerealizavo „break pointo“. Negana to, devintajame geime jis dar sykį pralaimėjo savo padavimų seriją ir paleido suomį į priekį.

Teko žaisti trečiąjį setą, kurį triuškinančiu skirtumu laimėjo portugalas. Tiesa, vaizdas korte buvo kitoks, nei atrodytų iš rezultato. E.Ruusuvuori pirmasis susikūrė „break pointą“, tačiau jo nerealizavo. Penktajame geime jis varžovo padavimų metu pirmavo 40:15, turėjo dar 2 „break pointus“ ir galėjo grąžinti intrigą, bet J.Sousa vėl atsilaikė.

Portugalas ketvirtą kartą karjeroje laimėjo ATP vienetų turnyrą ir tapo žemiausiai reitinguotu žaidėju, triumfavusiu „Tata OpenMaharashtra“ turnyre. J.Sousai atiteko 250 ATP vienetų reitingo taškų bei 46,175 tūkst. JAV dolerių. Jis ATP vienetų reitinge šoktels į 86-ą poziciją.

Aiškiu turnyro favoritu vadintas rusas Aslanas Karacevas (ATP-15) jau pirmajame mače 2:6, 6:7 (3:7) pralaimėjo švedui Eliasui Ymeriui (ATP-163). Turnyre žaidė ir lietuvis Ričardas Berankis (ATP-82), pirmajame rate 1:6, 2:6 neprilygęs prancūzui Quentinui Halysui (ATP-141) ir patyręs alkūnės traumą.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Indijoje prizų fondą sudarė 430,53 tūkst. JAV dolerių.