Pasibaigęs. 07-07 01:00
Copa America
Kolumbija
5
Panama
0
Pasibaigė po baudinių. 07-07 04:00
Copa America
Urugvajus
1(0)
Brazilija
0(0)
Pasibaigęs. 07-09 22:00
EURO 2024
Ispanija
2
Prancūzija
1
Pasibaigęs. 07-10 03:00
Copa America
Argentina
2
Kanada
0
Pasibaigęs. 07-10 22:00
EURO 2024
Nyderlandai
1
Anglija
2
Pasibaigęs. 07-11 03:00
Copa America
Urugvajus
0
Kolumbija
1
GYVAI. 62 min.
Copa America
Kanada
1
Urugvajus
1
Šiandien, 22:00
EURO 2024
Ispanija
-
Anglija
-
Rytoj, 03:00
Copa America
Argentina
-
Kolumbija
-

Ž.Lukošiūnas: „Dainava“ grožio konkursų nebežais“ (13)

2022.02.06 17:16
Alytaus „Dainavos“ žaidėjai | | alyga.lt nuotr.

Alytaus „Dainavos“ žaidėjai | | alyga.lt nuotr.

Alytaus „Dainava“ praėjusią savaitę atsiėmė paraišką linencijuotis A lygai ir galutinai pareiškė, kad šį sezoną A lygoje nežais – nei išimties tvarka, nei kažkaip kitaip. Anot klubo vadovo Žydrūno Lukošiūno, tokį sprendimą lėmė politikų delsimas dėl pagalbos klubui.

„Kaip žinome, be pinigų nieko nenuveiksime. Taip pat nežinomybė, nes neaišku, kur mes randamės. Nebesinori A lygoje atsirasti per savaitę iki naujojo sezono starto. Aišku, parodėme, kad galima ir per savaitę viską padaryti, bet tai yra sunku. Turi verstis per galvą. Skirtumas akivaizdus kai komanda ruošiasi pusantro mėnesio ir savaitę“, - tinklalaidėje „FutbolasLT“ kalbėjo Ž.Lukošiūnas.

Ar turite strategiją bent jau porai metų į priekį, ar jūs kaip aklas briedis per degantį mišką?

Strategija Lietuvoje – sudėtingas dalykas. Mes žiūrime į kitus klubus, į kitas savivaldybes, tad trūksta pas mus strategijos keliems metams į priekį. Mes norėtume ir savo savivaldybei ne kartą siūlėme, jog reikia rašytis ilgalaikę sutartį, reikia tęstinumo, mums reikia tikslų, kelintoje vietoje mes turėtume būti.

Tačiau esame ne kartą išgirdę atsakymus, kad mūsų savivaldybė negali tokių sutarčių rašytis. O strategijų yra ne tik keliems metams į priekį. Faktas, kad kol pačius futbolas veža, kol mums patinka tai, ką darome, tai turi būti futbolas Alytuje. Juk turime, turbūt, pačią didžiausią bendruomėnę Lietuvoje. Su tuo tikriausiai niekas net nesiginčytų, turime fanus, struktūrą – akademiją, infrastruktūrą – gražius stadionus, viską turime, reikia tik žaisti.

Ką apie jūsų sprendimą sako „Dzūkų tankai“?

Kalbėjome su „Dzūkų tankais“, jų mąstymas yra toks, kad nesvarbu, kurioje lygoje „Dainava“ žais, jie vis tiek visada ateis ir palaikys. Jie yra tikri fanai, ne tie, kurie ateina palaikyti tik jeigu esi pirmas, o jeigu antras – tai čia jau ne mano komanda.

Jūs praėjusį sezoną žaidėte be licencijos. Ar negali taip atsitikti, kad jeigu „Jonava“ vėl kažko neįvykdys, federacija vėl kreipsis su pasiūlymu žaisti be licencijos?

Ne, nežaisime. Mes jau valdyboje su steigėjais kalbėjome, kad nežaisime čia tų grožio konkursų.

Ar yra vienas kaltas dėl jūsų tokio sprendimo? Kieno čia kaltė?

Nėra vieno kalto. Nei meras, nei mero patarėjas nėra kalti. Valdyboje yra 27 nariai, kurie tvirtina biudžetą, o už biudžetą balsavo 17. Žinome, kad mažiau pinigų atsidūrė sporto krepšelyje visu 100 tūkstančių lyginant su praėjusiais metais. Tai jau automatiškai gaunasi mažiau, o mes tikrai nepatempsime su tais pinigais.

Kiek jums pažadėta būsimam sezonui?

Nėra pažadėta nieko. Mūsų yra šešios komandos reprezentuojančios miestą, visų sporto šakų.

Ar „Dainava“ išliks bent kažkiek panaši į tą komandą, kuri pernai žaidė A lygoje?

Kol kas vyksta derybos. Visi daugmaž lieka. Aišku, yra ir išvykusių į peržiūras. Pavyzdžiui, Titas Vaitukynas išvyko į Kėdainių „Nevėžį“, Gustas Zabita buvo „Panevėžy“, bet šiaip alytiškių buvusių, manau, tikrai išliks.

Nežinome kiek Vytautas (Lukša) dar tęs karjerą. Jis jau ir taip daug metų atidavęs futbolui save ir dabar dar dirba, turi užsiėmimų, kadangi žaidžiant Pirmoje lygoje išgyventi vien iš futbolo negali. Mačiau jūsų podkastą, kur šiek tiek pasityčiojote, kad futsal rungtynes „Kauno Žalgiriui“ pralaimėjome 2:17, bet žaidėme su profesionalais, žaidėme iš savo idėjos ir savo jėgų, be jokių atlyginimų, be nieko. Tikrai yra pas mus žmonių, kurie yra visapusiškai atsidavę futbolui.

Kokia situacija su Saidu Hamuličiumi? Jis priklauso jums? Jis dar kontraktuotas?

Patys žinote, kad Lietuvoje pinigų mokėti niekas nenori, o užsienio klubai irgi visi gudrauja ir nori pasiskolinti. Maždau, jeigu bus kažkur kažkas gerai, tada sumokės. Jis neturėjo profesionalios sutarties, jis turėjo sportinę sutartį, nes jis buvo ruošiamas Pirmai lygai, tai problemos yra visur, kadangi visi nori paimti dykai.

---

Visą pokalbį su Ž.Lukošiūnu klausykitės tinklalaidėje „FutbolasLT“:  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
GERIAUSIŲ RINKIMAI
  • Rungtynės