Kovingumą demonstravęs „Žalgiris“ turėjo pripažinti „AX Armani“ pranašumą (31)

2022.01.28 23:10
Lukas Lekavičius | „Žalgirio“ nuotr.

Dar vieną pralaimėjimą, jau 16-ąjį, Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ (3/16) krepšininkai, kuriems tai buvo ir šeštoji nesėkmė iš eilės turnyre.

Jure Zdovco auklėtiniai svečiuose 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) turėjo pripažinti Milano „AX Armani“ (14/6) komandos pranašumą.

Italams tai buvo ketvirtoji pergalė iš eilės.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai. Užkurti Luko Lekavičiaus kauniečiai pelnė septynis taškus be italų atsako (7:0).

Netrukus tritaškių pagalba aikštės šeimininkai ne tik prisivijo, tačiau ir persvėrė rezultatą (10:12).

Vis dėlto, Regimanto Minioto tolimas šūvis leido Lietuvos čempionams išlyginti rezultatą ketvirčio pabaigoje – 20:20.

Antrąjį kėlinį italai pradėjo trimis rezultatyviais išpuoliais paeiliui, į kuriuos kauniečiams atsakyti nepavyko (20:26).

Po atkarpos 5-0 žalgiriečių duobė dar pagilėjo ir skirtumas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklis (28:39).

Situaciją kiek švelnino ketvirčio pabaigoje pelnyti du Mareko Blaževičiaus taškais – 30:39.

Po didžiosios pertraukos kontrolę į savo rankas vėl stvėrė italai ir čia pat įgijo dviženklę persvarą (30:41).

Po keturių taškų paeiliui aikštės šeimininkų pranašumas išaugo iki 14 taškų (38:52).

Vis dėlto, kauniečiai kovojo ir ketvirtį užbaigė penkiais taškais iš eilės, kas leido žalgiriečiams išlyginti ketvirčio rezultatą ir prieš lemiamą kėlinį palikti 9 taškų atstumą – 45:54.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai varžovams neleido pernelyg nutolti. Pastarieji likus žaisti mažiau nei tris minutes po M.Blaževičiaus dvitaškio su pražanga priartėjo iki 7 taškų (54:61).

Visgi, greitai italai numalšino svečių viltis dar labiau priartėti. Devono Hallo ir Sergio Rodriguezo dvitaškiai vėl didino skirtumą iki dviženklio (54:65).

J.Zdovco kariaunai pavyko deficitą kiek aptirpdyti, tačiau pergalė išliko Milano komandos sąskaitoje – 58:65.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius (3/5 trit.) po 13, Tyleris Cavanaugh 10 (2/7 trit., 7 atk. kam.), Artūras Milaknis 8, Tai Websteris 7, Regimantas Miniotas 5 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 2 (8 atk. kam.).

„AX Armani“: Devonas Hallas ir Troyus Danielsas (4/9 trit.) po 12, Sergio Rodriguezas 10, Benas Bentilas 7, Nicolo Melli ir Kyle‘as Hinesas po 6, Malcolmas Delaney 5.