D.Rimkaus pergalių serija baigėsi: lietuvis neatlaikė Rusijos čempiono smūgių ir pralaimėjo techniniu nokautu (111)

2022.01.28 14:27
Ivanas Kondratjevas ir Dovydas Rimkus | Youtube.com nuotr.

Ivanas Kondratjevas ir Dovydas Rimkus | Youtube.com nuotr.

Penktadienį Singapūre surengtas kovinio sporto turnyras – „ONE Championship: Only the Brave“. Jame kovėsi ir Lietuvos kikboksininkas Dovydas Rimkus „Rimkenzo“, kurio laukė pajėgus Rusijos kovotojas Ivanas Kondratjevas.

18 cm ištiestų rankų ilgio pranašumą turėjęs D.Rimkus nuo pat kovos pradžios aktyviai judėjo po narvą, o I.Kondratjevas vis stengėsi mažinti atstumą nuo lietuvio ir įvelti jį į atviresnę kovą. D.Rimkus rinkosi rizikingą taktiką ir beveik visą laiką rankas laikė nuleistas. I.Kondratjevas „jabais“ vis pralauždavo lietuvio gynybą, taip pat atliko keletą sėkmingų kombinacijų.

Antrojo raundo istorija buvo panaši – I.Kondratjevas vėl rinkosi taškus teisėjų kortelėse, o D.Rimkui nebeliko kur dėtis, lietuviui trečiajame raunde reikėjo siekti nokauto. Deja, trečiojo raundo pradžioje rusas kairės rankos smūgiu stipriai pataikė lietuviui į smakrą ir D.Rimkus krito žemyn. Lietuvis dar atsistojo ir teisėjas klausė, ar D.Rimkus pasiruošęs tęsti kovą. Lietuvis lyg ir rodė signalą, kad nori toliau kautis, tačiau vos pastovėjo ant kojų ir teisėjas nusprendė, jog D.Rimkui neverta rizikuoti sveikata. I.Kondratjevui pergalė įskaityta techniniu nokautu.

Nokautas:

Į kovą tarsi „Drakonų kovos“ herojus žengęs D.Rimkus patyrė pirmą nesėkmę per profesionalaus kikboksininko karjerą. Iki tol lietuvis turėjo 8 pergales iš tiek pat galimų. Tuo tarpu I.Kondratjevas iškovojo 21 pergalę bei liko su 1 lygiosiomis bei 5 pralaimėjimais. Beje, rusas kovos metu minėjo savo 33-iąjį gimtadienį. D.Rimkui dar tik 22-eji.

D.Rimkaus įžengimas į narvą:

Pirmasis raundas:

Antrasis raundas:

Trečiasis raundas:

Ketvirtadienį abu kovotojai turėjo problemų su dehidratacijos testu. D.Rimkus prieš lipdamas ant svarstyklių pridavė šlapimo mėginį ir jam buvo pranešta, kad jo kūnas yra netekęs per daug skysčių. D.Rimkui liepta gerti daugiau vandens, kad jis įveiktų dehidratacijos testą. Su tomis pačiomis problemos susidūrė ir dar 6 kovotojai, tarp kurių – tas pats I.Kondratjevas.

Po kiek laiko D.Rimkus atstatė tinkamą skysčių kiekį organizme, bet išgėręs daug vandens priaugo svorio, todėl viršijo nustatytą limitą. D.Rimkus svėrė 71,65 kg, kai limitas jo svorio kategorijoje yra 70,3 kg. Į limitą „netilpo“ ir I.Kondratjevas, kuriam trūko vos 150 g (70,45 kg).

Buvo sutarta, kad penktadienį kovotojai sversis dar kartą. Pranešama, kad jie vėl „netilpo“ į svorio limitą, todėl nuspręsta, kad jie susitiks tarpinėje svorio kategorijoje iki 71,65 kg. Dėl šios priežasties D.Rimkaus ir I.Kondratjevo akistata prarado atsarginės „Grand Prix“ turnyro kovos statusą.

Priminsime, kad I.Kondratjevas pagal pirminį planą net neturėjo tapti D.Rimkaus varžovu. Lietuvis ruošėsi kovai su tituluotu Tailando kovotoju Jo „Smokin“ Nattawutu. Visgi, dėl covid-19 saugumo protokolų turnyre kautis negali armėnas Maratas Grigorianas, o jo vietą užėmė būtent J.Nattawutas. Tailandietis dalyvaus ONE puslengvio svorio kategorijos „Grand Prix“ turnyro pusfinalyje ir susitiks su Baltarusijos atstovu Čingizu Allazovu, kuris turėjo tapti M.Grigoriano varžovu. Tuomet į turnyrą skubiai buvo iškviestas I.Kondratjevas, kuris ir paskirtas lietuvio varžovu.

D.Rimkus prieš kovą buvo įstrigęs Stambulo oro uoste dėl pūgos, o pasiruošimo metu per 8 savaites numetė net 16 kg svorio.

I.Kondratjevas yra dukart Rusijos kikbokso čempionas. Rusas 2020 m. ONE turnyre jau kovėsi su pačiu M.Grigorianu. Tada rusas antrajame raunde praleido smūgį į kepenis, po kurio nebegalėjo pratęsti kovos.

D.Rimkus su ONE organizacija kontraktą pasirašė pernai ir narve debiutavo 2021 m. pabaigoje. Tada lietuvis daugumos teisėjų sprendimu įveikė kiną Chunyu Zhangą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (111)
Registruoti (1)
Anoniminiai (110)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų