-

„Zenit“ nukovė pro šalį tritaškius svaidžiusius čempionus (30)

2022.01.27 21:23
Mindaugas Kuzminskas | Euroleague nuotr.

Pergalę Eurolygoje iškovojo dviejų lietuvių atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (13/7) komanda.

Rusijos klubas namuose 76:67 (17:18, 20:18, 15:6, 24:25) palaužė titulą ginančius Stmabulo „Anadolu Efes“ (10/11) krepšininkus.

Artūras Gudaitis nerungtyniavo, o Mindaugas Kuzminskas per 9 minutes kalnų nenuvertė. Puolėjas liko be taškų (0/2 trit.), tačiau atkovojo kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, išvengė klaidų, pats 2 sykius pažeidė taisykles bei surinko -1 naudingumo balą.

Pirmoji rungtynių dalis buvo gana lygi. Didžiausias skirtumas fiksuotas šeši taškai, kuomet pirmajame kėlinyje pirmavo aikštės šeimininkai (12:6).

„Zenit“ ekipos pranašumas ryškėti ėmė po didžiosios pertraukos. Šeimininkai spurtavo 9-0 ir pirmą kartą mače susikrovė dviženklę persvarą (50:38).

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas išaugo iki 17 taškų (65:48).

Svečiai nepasidavė ir atkarpa 11-0 sugrįžimo į rungtynes, kai aptirpdė deficitą iki 6 taškų (65:59). Vis dėlto, netrukus pataikytas tritaškis apramino čempionus ir leido rusams lengviau atsikvėpti. Susitikimą Sankt Peterburgo komanda laimėjo rezultatu 76:67.

Šiame mače pralaimėjusieji pataikė viso labo 16 proc. tritaškių. Tikslą pasiekė 4 metimai iš 25 bandymų.

Turnyro lentelėje rusai žengia ketvirti, o turkai – aštunti.

„Zenit“: Alexas Poythressas 21 (9/12 dvit., 3/3 baud., 9 atk. kam., 27 n. b.), Jordanas Mickey 15, Billy Baronas 13 (5 rez. perd.), Dmitry Kulaginas 9, Jordanas Loydas 8 (8 rez. perd.), Sergejus Karasevas 6.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 22 (7/11 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud., 7 kld.), Krunoslavas Simonas 17, Adrienas Moermanas 11, Rodrigue‘as Beauboisas 7 (1/6 trit.), Chrisas Singletonas (3 blk.) ir Bryantas Dunstonas (5 rez. perd.) po 4.