Per tašką nuo iškritimo buvęs D.Medvedevas po pergalės paminėjo N.Djokovičių ir buvo nušvilptas (11)

2022.01.26 15:57
Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

 Melburne (Australija) vykstančiame prestižiniame „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyre tikrą trilerį išgyveno rusas Daniilas Medvedevas (ATP-2). Jis po daugiau nei puspenktos valandos kovos 6:7 (4:7), 3:6, 7:6 (7:2), 7:5, 6:4 įveikė kanadietį Felixą Auger-Aliassime (ATP-9). Tai buvo ketvirta ruso pergalė prieš kanadietį iš tiek pat galimų.

Per pirmus 10 mačo geimų nė vienas tenisininkas neturėjo „break pointų“. Vienuoliktajame geime F.Auger-Aliassime realizavo vieną iš dviejų susikurtų „break pointų“ ir atrodė, kad tuoj įtvirtins pergalę sete, bet dvyliktajame geime savo padavimų metu atsiliko net 0:40 ir neišsigelbėjo. Teko žaisti pratęsimą, kuriame rusas padarė 2 dvigubas klaidas, 3 neišprovokuotas klaidas ir paleido varžovą į priekį.

Antrajame sete kanadietis daug anksčiau įgijo pranašumą, jau antrajame geime laimėdamas varžovo padavimų seriją. D.Medvedevas „break pointų“ nesusikūrė ir deficito nepanaikino.

F.Auger-Aliassime bandė atitrūkti ir trečiojo seto pradžioje, bet trečiajame geime pralaimėjo „break pointą“. Pats kanadietis savo padavimų metu toliau žaidė užtikrintai ir D.Medvedevas progų perimti iniciatyvą neturėjo. Visgi, rusas atsilaikė iki pratęsimo, kuriame ženkliai pagerino savo padavimus ir darė nedaug klaidų. Tuo tarpu F.Auger-Aliassime po 3 neišprovokuotų klaidų atsiliko 1:5 ir atsitiesti nepajėgė.

Aštuonis ketvirtojo seto geimus vyko visiškai lygi kova. Devintajame geime D.Medvedevas pabandė perimti iniciatyvą, bet pralaimėjo „break pointą“, kai kanadietis atliko neatremiamą padavimą. Dešimtajame geime jau rusas vargo savo padavimų metu (30:40). F.Auger-Aliassime buvo per tašką nuo laimėto mačo, bet rusas išprovokavo kanadiečio klaidą ir pratęsė dvikovą. Vienuoliktajame geime rusas susikūrė dar vieną „break pointą“. Šį kartą F.Auger-Aliassime išsigelbėti nepavyko – kanadietis smūgiavo į užribį ir pralaimėjo savo padavimų seriją. D.Medvedevas dvyliktajame geime iššvaistė tris „set pointus“ (40:0, 40:40), bet laiku susiėmė ir dviem taškais įtvirtino pergalę sete.

Penktojo seto pradžioje F.Auger-Aliassime nerealizavo trijų „break pointų“ ir už tai buvo nubaustas. Trečiajame geime jis atsiliko 15:40 ir pralaimėjo savo padavimų seriją. F.Auger-Aliassime netrukus prireikė medicininės pertraukėlės dėl čiurnos skausmų. Atitrūkęs D.Medvedevas persvaros vos neprarado aštuntajame geime. Tada F.Auger-Aliassime turėjo „break pointą“, bet rusui pavyko išprovokuoti varžovo klaidą. Gelbėtis kanadietis bandė ir dešimtajame geime, kai varžovo padavimų metu pirmavo 40:15. Iš pradžių rusas išprovokavo varžovo klaidą, o tuomet F.Auger-Aliassime padarė neišprovokuotą klaidą ir taip iššvaistė abu „break pointus“. Rezultatą išlyginęs D.Medvedevas (40:40) dar du kartus sėkmingai padavė kamuoliuką bei įtvirtino dramatišką pergalę.

„Nedemonstravau geriausio savo žaidimo, o Felixas buvo tiesiog nesustabdomas, jo padavimai buvo itin galingi. Po 2 pralaimėtų setų man reikėjo kažką keisti. Žinau, kad jums tikriausiai tai nepatiks, bet aš mintyse paklausiau savęs, ką tokiu atveju darytų Novakas?“, - teigė D.Medvedevas, kurį dėl Novako Djokovičiaus paminėjimo australai nušvilpė.

Tiesa, rusas greitai nuramino aistras: „Arba Rogeris su Rafa. Jie irgi laimėjo daug tokių mačų iš sunkių padėčių. Pasakiau sau, kad privalau priversti varžovą sunkiai dirbti korte ir kovoti dėl kiekvieno taško“.

Pusfinalyje rusas žais su graiku Stefanu Tsitsipu (ATP-4). Jis greičiau nei per 2 valandas 6:3, 6:4, 6:2 nugalėjo italą Janniką Sinnerį (ATP-10)

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro 75 mln. Australijos dolerių (47,75 mln. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų