Rekomendacija Ukrainos olimpiečiams: „Nestovėkite šalia rusų“

2022.01.25 15:23
Marija Lasickienė ir Jaroslava Mahučich | Scanpix nuotr.

Marija Lasickienė ir Jaroslava Mahučich | Scanpix nuotr.

 Jau kitą savaitę Pekine prasidės didžiausia šių metų sporto šventė – žiemos olimpinės žaidynės. Prieš jas Ukrainos jaunimo ir sporto ministras Vadimas Gutzeitas pateikė rekomendacijas, kaip turėtų elgtis šalies sportininkai, jei šalia jų bus rusai.

„Nuotoliniu būdu bendravome su visais sportininkais ir treneriais. Aptarėme, kaip reikėtų elgtis, jei rusai, kaip ir vasaros olimpinėse žaidynėse, bandytų provokuoti mūsų sportininkus. Visi išgirdo rekomendacijas ir žinos, kaip elgtis. Kai rusai stovės išskleidę savo vėliavą, mūsų sportininkams reikėtų būti atokiau nuo jų. Tai ne pirmas kartas, kai tai aptarėme su savo sportininkais. Po vasaros olimpiados tokių pokalbių tik padaugėjo“, - sakė V.Gutzeitas, kuris pat 1992 m. tapo olimpiniu fechtavimo čempionu.

Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse šuolininkė į aukštį ukrainietė Jaroslava Mahučich pozavo nuotraukoms kartu su ruse Marija Lasickiene ir vėliau turėjo pasiaiškinti dėl savo elgesio Ukrainos gynybos ministro pavaduotojai, mat pati J.Mahučich yra šalies oro pajėgų jaunesnioji leitenantė.

Nuo Tokijo olimpiados praėjus maždaug pusmečiui, Rusija prie Ukrainos sienos pradėjo tik dar garsiau žvanginti ginklais, todėl šalies sportininkai ir yra raginami būti atokiau nuo rusų.

Ukrainiečių rekomendacijas pasmerkė Rusijos Dūmos deputatė ir olimpinė greitojo čiuožimo čempionė Svetlana Žurova: „Skeptiškai vertinu tokias rekomendacijas. Bendrystė olimpinių žaidynių metu yra vienas svarbiausių principų, kuris tokiomis rekomendacijomis yra pažeidžiamas. Iš mūsų pusės tikrai nebus jokių provokacijų, tik pasiūlymas draugauti. Ar tai galima vadinti provokacija?“.

Dėl dopingo skandalo Rusijos simboliai Pekino olimpiadoje bus draudžiami, o šalies sportininkai varžysis po Rusijos olimpinio komiteto vėliava. Rusai tradiciškai bus vieni iš žiemos olimpiados favoritų ir žada atsiųsti daugiau nei 200 sportininkų. Ukrainiečių žaidynėse bus kiek daugiau nei 40.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų