Sunkiasvorių čempiono titulas apgintas: traumuotas F.Ngannou imtynių ir graplingo pagalba įrodė pranašumą prieš pirmą pralaimėjimą patyrusį C.Gane'ą (49)

2022.01.23 08:15
Francisas Ngannou | „Stop“ kadras

Francisas Ngannou | „Stop“ kadras

 Sekmadienio paryčiais Lietuvos laiku Anaheime esančioje „Honda Center“ arenoje įvyko grandiozinis ir pirmasis šių metų „pay-per-view“ kategorijos UFC turnyras, kurio pagrindinėje vakaro dvikovoje sunkiasvorių čempionas 35-erių metų Francisas Ngannou sugebėjo pasinaudoti savo imtynėmis bei graplingo sugebėjimais bei po penkių raundų kovos įrodė teisėjams savo pranašumą (48-47, 48-47, 49-46) bei įveikė 31-erių metų prancūzą Cirylą Gane’ą, kuriam tai buvo pirmasis karjeros pralaimėjimas.

Tai buvo paskutinė F.Ngannou kova pagal turėtą sutartį su UFC ir kol kas nežinoma, ar ji bus pratęsta. Įdomu tai, kad čempiono diržą F.Ngannou uždėjo ne UFC prezidentas Dana White‘as, o UFC kovų planuotojas Mickas Maynardas.

Praėjus minutei nuo kovos pradžios, C.Gane'as sugebėjo pereiti į klinčą ir su F.Ngannou buvo susikibęs prie narvo krašto. Visgi parversti C.Gane'as nebandė, bet sugebėjo atlikti akcentuotą smūgį alkūne. C.Gane'as vėliau atliko spyrį iš apsisukimo ir pasinaudodamas savo greičiu sugebėjo kelis kartus sėkmingai pataikyti į F.Ngannou. Likus pusantros minutės pirmame raunde, kovotojai vėl perėjo į klinčą ir daug laiko praleido prie narvo krašto. C.Gane'as ne kartą patikrino varžovo atidumą ir atliko keletą spyrių bei smūgių į pilvą, tuo tarpu F.Ngannou nesugebėjo išnaudoti savo didžiausio privalumo – jėgos – bei nebuvo net arti to, jog nokautuotų varžovą.

Po pirmojo raundo F.Ngannou treneriai prašė apatinių smūgių bei apskritai – smūgiuoti dažniau. C.Gane'as antrojo raundo pradžioje dažnai naudojo spyrius į šlaunį, tuo tarpu F.Ngannou ieškojo „to vienintelio“ smūgio. Įpusėjus raundui, kovotojai trumpai vėl buvo klinče, tačiau gana greitai vėl perėjo į aktyvią kovą. C.Gane'as dažnai laikė nuleistas rankas, o F.Ngannou kvėpavimas jau buvo apsunkęs. Čempionas kur kas mažiau judėjo ir buvo įsitempęs, tuo tarpu C.Gane'as atrodė labiau atsipalaidavęs ir sugebėjo išvengti visų pavojingiausių varžovo smūgių.

Trečiojo raundo pradžioje F.Ngannou sugebėjo parversti C.Gane'ą ir atsidurti viršuje. Per 8 kovas, F.Ngannou tapo pirmuoju kovotoju, kuris sugebėjo paguldyti C.Gane'ą ant nugaros.Praėjus maždaug minutei, C.Gane'as sugebėjo sėkmingai atsistoti ir kova toliau tęsėsi klinče. Likus pusei minutės iki raundo pabaigos, F.Ngannou atliko parvertimą, tuo tarpu C.Gane'as bandė laužti riešą, tačiau veiksmas nebuvo atliktas užtikrintia ir didesnio pavojaus F.Ngannou išvengė.

Ketvirtąjį raundą C.Gane'as pradėjo ir vėl laisvai judėdamas, tačiau praėjus keletui minučių, F.Ngannou prispaudė varžovą prie narvo krašto ir atliko parvertimą. Nors C.Gane'as didžiulių pastangų dėka sugebėjo atsistoti, tačiau netrukus ir vėl F.Ngannou atliko parvertimą. Neatrodė, kad F.Ngannou būtų ieškojęs skausmingo veiksmo, tačiau dominavo ir bandė varžovą palaužti artimais smūgiais.

Po šio raundo C.Gane'o treneris Fernandas Lopezas auklėtiniui teigė, kad kova yra pralaiminėjama, todėl penktame raunde reikia pasistengti labiau.

Penktojo raundo pradžioje kovotojai keitėsi nepavojingais smūgiais, kol galiausiai C.Gane'as pagriebė varžovo koją ir atliko parvertimą. Nors C.Gane'as turėjo pozicijos pranašumą, tačiau bandydamas atlikti kojos laužimą, jis ją prarado. Įpusėjus raundui C.Gane'as net kelis kartus dar bandė atlikti kojos laužimą, tačiau iki galo to padaryti nepavykdavo, kol galiausiai F.Ngannou užsiėmė viršutinę poziciją. F.Ngannou kontroliavo kovą parteryje, tačiau nebandė atlikti skausmingų veiksmų. Per likusį laiką C.Gane'ui nepavyko atsistoti, tuo tarpu F.Ngannou sugebėjo išlaikyti varžovą prispaustą prie žemės ir šventė pergalę.

F.Ngannou po kovos atskleidė, kad likus trims savaitėms iki turnyro, jis visiškai susiplėšė kelio sąnario užpakalinius raiščius bei pažeidė kryžminius raiščius.

„Nenorėjau pasitraukti, nes norėjau įrodyti, kad aš esu čempionas“, – sakė F.Ngannou.

C.Gane'as po kovos teigė, kad „tai buvo gera patirtis“, nors ir „yra labai nusivylęs rezultatu“. C.Gane'as guodėsi tuo, jog į MMA atėjo gana neseniai, todėl jam dar viskas prieš akis.

Iki šios kovos C.Gane’as buvo iškovojęs 10 pergalių iš tiek pat galimų. Į MMA jis pasuko tik 2018 m. ir jau po metų debiutavo UFC, kurioje pasiekė įspūdingą septynių pergalių seriją, įveikdamass tokius varžovus kaip Junioras dos Santosas, Jairzinho Rozenstruikas, Alexanderis Volkovas ir Derrickas Lewisas.

F.Ngannou pirmą kartą dėl titulo kovojo 2018 m., tačiau tada pralaimėjo Stipe’ui Miočičiui, o po pusės metų nusileido ir D.Lewisui. Visgi nuo tada jis laimėjo penkis sykius iš eilės, o net keturis varžovus nokautavo pirmame raunde, o revanšą prieš S.Miočičių pasiekė nokautu antrame raunde. Tai buvo jo pirmoji titulo gynimo kova. Iš savo 16 per karjerą pasiektų pergalių, net 12 F.Ngannou jų pasiekė nokautais arba techniniais nokautais. Iki šiol, per UFC karjerą jis iškovojo šešias premijas už geriausius vakaro pasirodymus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (49)
Registruoti
Anoniminiai (49)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų