E.Pūras: „Tikimės, kad būsimame sezone viršysime milijoną“ (6)

2022.01.22 10:53
„Riterių“ ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

„Riterių“ ir „Kauno Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Dviejų paskutinių sezonų bronzos medalių laimėtojas „Kauno Žalgiris“ ambicingai žiūri ir į būsimą sezoną. Išsaugotas Edvinas Girdvainis, į ekipą susigrąžintas Benas Anisas, prisiviliotas „Liverpool“ stebėtas alžyrietis Mohamedas Bahlouli, vartininkų grandį papildė Arijus Bražinskas, o puolimo – Kiurasao rinktinės žaidėjas Shermaras Martina.

Apie apie jau atliktus ir apie būsimus darbus tinklalaidėje „FutbolasLT“ pasakojo klubo direktorius Eimantas Pūras.

Interviu paruoštas didžiąja dalimi iš žiūrovų klausimų. --- Kokie tikslai keliami būsimam sezonui? Pavyzdžiui, „Panevėžys“ nusiteikęs būti trejete. Tad klausimas, kieno sąskaita?

Tokių pačių ambicijų kaip „Panevėžys“, turbūt, turi daugelis klubų A lygoje, galima surasti bent 6-7 klubus, kurie tikrai norėtų vietą Europos turnyruose užsitikrinti. Mūsų ambicijos tikrai nemažėja, minimali užduotis bus išlikti trejete, bet jau dvejus metus pabuvę trečioje vietoje, tikrai norėtume smarkiau patriukšmauti ir pabandyti pagaliau pakilti aukščiau.

Kaip sekasi komplektuotis? Papasakokite apie savo klubo naujoką, kaip pavyko prisikviesti žaidėją, kuris siejamas su „Liverpool“?

Aš, kaip „Liverpool“ gerbėjas, džiaugiuosi, kad jo tokia istorija. O iš tikrųjų tai sukrito tam tikros aplinkybės, nes be tam tikrų sąlygų, tokius žaidėjus suvilioti Lietuvos lyga ir mūsų lietuviškais atlyginimais, žinoma, nėra įmanoma. Bet dirbame, ieškome rimtų ryšių, kai kas pavyksta, kai kas kol kas dar ne, bet Muhamedas yra vienas iš tų atvejų, kai tikimės, kad kažkas rimčiau pagaliau pavyko.

Ar žiūrite Afrikos nacijų taurės varžybas ir gal ten matote kokių potencialių komandos narių?

Afrikos taurės nežiūriu nuo pradžios iki pabaigos. Labiausiai mane domina Senegalas, Egiptas ir Gvinėja, kur to paties „Liverpool“ žaidėjai. Tai juos bandau pasižiūrėti. Iš paties čempionato nemanau, kad ten yra labai daug žaidėjų, kuriuos Lietuvos rinka galėtų sudominti ar suvilioti.

„Žalgirio“ krepšinio klubui sunkus sezonas. Jūs esate viena struktūra. Ar tai kažkaip gali turėti įtakos futbolo struktūrai?

Taip, organizacija bendra – kuo geriau sekasi vienai šakai, tuo tikrai neblogiau ir kitai. Šitoje vietoje mes stengiamės palaikyti juos, jie palaiko mus, kol kas gaunasi gera sinergija. O jeigu lįsti labai detaliai į šį klausimą, nemanau, kad labai smarkiai futbolui daro įtaką krepšinio sezonas. Ofise visiems nėra lengviau dėl visų pandeminių sąlygų, ribojimų ir panašiai. Visi, manau, laukia kada ta situacija pasibaigs ir visi galės grįžti į normalų darbinį ritmą, kuris buvo iki pandemijos.

Futbole Europoje jums labai nenusisekė praėjęs sezonas. Kokias išvadas padarėte ir ką apie tai galvojate patys?

Kad labai nenusisekė nenorėčiau sakyti, nes istoriškai pavyko pagaliau pirmą etapą mums įveikti. Tai buvo mums nauja patirtis. O po to tos kitos rungtynės po savaitės.. buvo per daug emocinio pasitenkinimo pagaliau žengus tą pirmą žingsnį. Tikriausiai įvyko didelė emocinė iškrova po pirmo etapo, nebuvo pakankamai gerai įvertinta ir todėl kaip pusprogė taip krito įvartis pirmose rungtynėse. Tas gan stipriai išmušė iš vėžių ir po pirmo kėlinio buvo gan sunku surasti kiekvieno futbolininko galvoje minčių, kaip sugrįžti į rungtynes.

Keliais naujokais dar tikitės pasipildyti prieš naują sezoną?

Turime dabar peržiūroje du futbolininkus iš Nyderlandų, o iki pilnos komplektacijos mums dar trūksta trijų, keturių žaidėjų, kurie turėtų atvykti galbūt jau artimiausią savaitę. Kol kas dar vyksta derybos.

Ar turite idėjų kaip pritraukti kuo daugiau žiūrovų į Dariaus ir Girėno stadioną?

Pirmiausia reikia išlaukti tikslumo, kada jis bus atidarytas. Jeigu bus atidarytas rugsėjį, tai nebus taip lengva, nes jau bus sezono pabaiga, jau Europos kovos visų klubų bus greičiausiai baigtos. Tas pirminis didžiausias susidomėjimas bus greičiausiai tik atidarius stadioną, tai kuo greičiau jis bus atidarytas, tuo geriau bus visiems mums, nes galbūt ne vien mes ten žaisime. Jeigu jį pavyktų atidaryti kaip planuojama birželio mėnesį, tai būtų tikrai kur kas geriau negu jis būtų atidarytas rugsėjo mėnesį.

Kas klubuose atsakingi už skautingą? Ar yra atskiri žmonės, ar imama iš to, ką siulo agentai? Kaip alžyrietis pateko į klubą?

Daugiausiai žaidėjų tenka peržiūrėti vyriausiajam treneriui. Šioje vietoje mes dirbame taip, kad turime trenerio pageidavimus, kokio profilio žaidėjai mums yra reikalingi ir pagal tai atsirinkinėjame. O dėl alžyriečio, tai turime gerus santykius su agentais. Jie daug dirbo, kad įtikintų žaidėją, jog čia yra gera platforma jam parodyti save ir sugrįžti į aukščiausią lygį Italijoje, kur yra jo tikslas. Matysime, ar tai pavyks.

Stengiamės daryti viską, kad jis jaustųsi čia gerai. Kol kas jis yra patenkintas ir gal blogiau visko tikėjosi prieš čia atvažiuodamas, bet kol kas viskas vyksta gerai. Matysime kaip jam pavyks parodyti save, ypač sezono pradžioje ant dirbtinų aikščių, kas nėra per daug įprasta jam, tai kažkiek laiko integracijai turbūt reikės.

Kodėl Lietuvos TOP 4 negraibsto talentingų jaunų lietuvių iš silpnesnių klubų?

Nelabai norėčiau sutikti su šiuo teiginiu. Mūsų klubas visada stengiasi kuo labiau jaunimą, ypač Kaune užaugusį, integruoti. Aišku norėtųsi, kad procentas lietuvių, užaugusių mūsų akademijose būtų didesnis, bet, deja, kol kas yra kaip yra. Prieš kelerius metus, D.Šešplaukis ar Benas Anisas irgi jauni lietuviai, kurie buvo mūsų klubo nusižiūrėti, kurie atvyko ne iš A lygos klubų, integravosi ir dabar turime du A lygos žaidėjus lietuvius. Todėl manau, kad teiginys nėra tinkamas. Daugelis klubų tų lietuvių nori, bet nori, kad jie būtų kuo labiau atitinkantys A lygos lygį.

Norėjote V.Armanavičiaus, D.Kazlausko, kurių nepavyko prisikviesti, bet pavyko išlaikyti Girdvainį. Kalbant apie tas tris pavardes, labiau esate labiau laimėtojai ar pralaimėtojai?

Kol kas, pagal tai kaip vyksta komplektacijos, darbai aš manyčiau, jog tikrai esame laimėtojai. Praktiškai didžiąją dalį lietuvių, kuriuos norėjome išlaikyti – išlaikėme. Tai buvo tikrai svarbu, ypač žinant pasikeitusią situaciją rinkoje.

Šiai dienai tikrai džiaugiamės tuo, ką pavyko nuveikti. Dabar pagrindinis tikslas – pasistriprinti kuo geresniais legionieriais. Tarp jūsų minėtų pavardžių, tai gruodžio mėnesį, kol buvo išplėstinis sąrašas – tai ir Donato Kazlausko, ir Viliaus Armanavičiaus pavardės taip pat buvo. Su jais buvo kalbama, bet negalime visiems pasiūlyti ko visi nori. Vieni klubai gali pasiūlyti vieniems, kiti kitiems. Sunkiai įmanoma, kad į vieną klubą sukris visi geriausi Lietuvos žaidėjai, bet reikia džiaugtis, kad visi jie lieka Lietuvoje. Nuo to A lygos lygis nesusilpnės. Tikimės, kad žiūrovai norės dažniau ateiti pažiūrėti į stipresnius lietuvius.

Gratas Sirgėdas – vienas ryškausių ir svarbiausių „Kauno Žalgirio“ futbolininkų bent jau iki traumos. Koks dabar yra Gratas? Ar jis jau visiškai atsigavo po traumos?

Geras klausimas. Mes iš tikrųjų patys daug analizavome šitą situaciją, kai ji įvyko. Neturėjome tinkamo sudėties gylio, kai Gratas iškrito, reikėjo ieškoti pastiprinimo, turėjome duobelę ir iš tos situacijos manau, kad pasimokėme. Dabar komplektuodami komandą, žiūrime, kad neatsitiktų tokių panašių atvejų, įvykus traumai. O pats Gratas, tai jis jaučiasi atsigavęs po traumos ir treniruojasi su komanda. Tai labai tikiuosi, kad pirmose sezono rungtynėse galėsime Gratą pamatyti geriausios formos.

Ar artimiausiose kontrolinėse su „Riteriais“ jis turės galimybę išbėgti į aikštę?

Čia bus trenerių sprendimai. Kadangi yra žaidėjų peržiūroje, todėl manau, kad bus pagrindinis akcentas išbandyti juos, kad priimtume sprendimus. O Gratas gali būti, kad aikštėje irgi pasirodys. Pamatysime – tai priklausys nuo trenerių sprendimo.

Praėjusiame sezone įkrito 550 tūkstančių eurų po Europos taurės sezono. Kaip keisis biudžetas šiame sezone?

Kai visi skaičiuoja kiek įkrito, kažkaip nenori paskaičiuoti, kiek reikia išleisti. Buvo dvi išvykos pagal reikalavimus užsakomaisiais reisais, todėl tai kas įkrenta, nereiškia, kad viską galime panaudoti žaidėjų, trenerių ar komandos administracijos poreikiams. Deja, taip nėra. Kalbant apie kitų metų biudžetą, tai planuojama, kad jis augs. Jeigu kalbant apie skaitinę išraišką, labai tikimės, kad perkopsime milijoną. Tai priklausys nuo mūsų pasirodymo Europoje.

Ar tai yra ta suma, kuri tenkina klubo vadovus?

Žinoma džiaugtumėmės, jeigu galėtume šiai dienai disponuoti pusantro milijono, bet realybė yra kitokia. Turime tai ką turime ir iš to ką bandome sulipdyti optimaliausiai gerą komandą. Manau, kad jau įpusėjome šį procesą, liko legionieriai ir viską iki sezono manau turėtume atlikti laiku, ir tinkamai.

---

Viso pokalbio su E.Pūru klausykitės tinklalaidėje „FutbolasLT“:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų