S.Viazovičius atskleidė, kada tarp MAZ ir KAMAZ komandų perbėgo juoda katė

2022.01.21 12:01
Dmitrijus Sotnikovas | Scanpix nuotr.

Dmitrijus Sotnikovas | Scanpix nuotr.

 Dakaro ralyje jau šeštus metus iš eilės sunkvežimių klasėje triumfavo „Kamaz“ komanda. Šiemet rusų dominavimas buvo dar ryškesnis nei iki tol. „Kamaz“ užėmė keturias pirmąsias vietas, o 5-as likęs olandas Janusas van Kasterenas su „Iveco“ čempionui rusui Dmitrijui Sotnikovui pralaimėjo net 3 val. 8 min. 30 sek.

Dėl įvestų sankcijų Baltarusijos režimui šį Dakarą praleido MAZ ekipa, kuri pastaraisiais metais sugebėdavo kiek garbingiau pasipriešinti favoritams. MAZ lyderis Sergejus Viazovičius, kalbėdamas su „av.by“, atskleidė, kodėl prieš keletą metų jų santykiai su „Kamaz“ komanda gerokai suprastėjo.

„2018 m. Antonas Šibalovas Dakare mus ištraukė ir mes tada nepraradome antros vietos, tačiau Antonas kažkodėl negalėjo startuoti kitame Dakare. Turėjome konfliktą su „Kamaz“ lenktynėse Turkmėnistane. Mardejevas tada apsiskaičiavo, prisipylė per mažai degalų, kurie jam baigėsi iš karto po greičio ruožo finišo. Dėl to Mardejevas 18 minučių pavėlavo į pervažiavimą, už ką teisėjai turėjo kitą dieną jam skirti baudą, tačiau to kažkodėl nepadarė. Mes teisėjams tada priminėme, kad jie pažeidė taisykles ir „Kamaz“ paskutiniame etape gavo tas 18 baudos minučių. Tik tada jie jau šiaip ar taip nebeturėjo vilčių laimėti lenktynių, net jei būtų pakeitę taktiką. Jiems tada pasirodė, kad mes čia tyčia kaišiojame pagalius į ratus. Nuo tada mūsų santykiai suprastėjo. 2019 m. lenktynėse prieš finišą apsivertėme, lenkdami Mardejevą. Tada rusai sustojo ir paklausė, ar mums viskas gerai, tačiau nesutiko atversti mūsų sunkvežimio. Tiesą pasakius, jei būčiau Mardejevo vietoje, tai po Turkmėnistano ralio ir aš būčiau taip pat pasielgęs. Ralyje kartais reikia priimti sunkius sprendimus. Iš žmogiškos pusės palikti varžovus nelaimėje yra negražu, bet, kita vertus, konkurento nesėkmė yra tavo šansas pakilti aukštyn“, - sakė S.Viazovičius.

„Kamaz“ šiemet taip triuškino visus varžovus, kad sulaukė kaltinimų sukčiavimu. Pasirodė pranešimai, kad rusai neva turi papildomos informacijos ir iš anksto žino, kur bus paslėpti kelio taškai. S.Viazovičius mano, kad tokie kaltinimai pagrindo neturi.

„Jei jie iš anksto žinotų visą maršrutą, tai pirmas startavęs sunkvežimis neklaidžiotų, o taip ir nuvažiuotų iki pirmos vietos. Dabar visi „Kamaz“ sunkvežimiai startuodavo vienas po kito minutės intervalais. Jie pavydavo vieni kitus ir tada taip kartu atvažiuodavo iki finišo. Tokios lenktynės iš žiūrovo pusės yra visiškai neįdomios. Reikėtų bent jau padidinti intervalus tarp jų iki 3 minučių, kad atsirastų kažkokia intriga. „Kamaz“ komandoje negali net jokių avarijų būti, nes jie važiuoja atsipalaidavę ir net nekovoja tarpusavyje“, - pridėjo baltarusis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
Kad bijoti neturi tai faktas, po kovų su Crowfordu ir Ortizu sunku bus šitoj kategorijoj kažkuo nustebint Kavaliauską. Tikėsimės ilgas laikas be kovos veltui nebuvo leistas ir bus pergalė!
Budraiti, nejuokink voverių su tokiais lff bandymais pirstelėt į vandenį. Kasčiunas gali patikt ar nepatikt, bet tai yra nekvailas politikas ir čia jau skirtingos svorio kategorijos imant audotoriją, kuri skaito tavo straipsnius ir jais tiki ir šiaip jau daugelį žmonių Lietuvoj užknisęs lff krachas, kur jau net nesidomintiems sportu poltikams, nusibodo ten tvyrantis balaganas. Šįkart poltikai tikrai neįjungs atbulinės, jei nebus padaryta kas priklauso. Gali būt ramus ;)
prie LT futbolo yra prisisiurbe labai daug parazitu, kuriems ir 1000 eur yra labai gera alga ir dabartine situacija yra ideali, nes dar desimtmeciams uzprogramuota stagnacija……
kodel mes neiname i prieki?
machinaciju sablonas:
meras A perveda veikejui B 200 000 eur savivaldybes pinigu ( vln atveju 1 000 000 eur ) kad sis “suorganizuotu” futbolo komanda….
pinigai vienokiais ar kitokiais budais isgryninami, tada veikejas B “suranda” treneri, kuris sulipdo komanda - regionuose dauguma is 12toku, kuriems mokama 20 eur dienpinigiu ir saujos legionieriu…..
tokiu budu ( regionuose iki 100 00 ) paprasciausiai “ suorganizuojamas “ zaidimas - like pinigai pasidalijami, taciau A lygos komandos turi dar viena saltini - kaskart su legionieriais “pataikoma” tada jie parduodami, taciau pinigai nueina i “skirtinga” saskaita, kur neuzskaitomi i klubo saskaita….
Sis sablonas puikiai veikia tiek ll tiek I ir A lygose, futbolas tik imituojamas, todel mes matome A lygos rungtynese 150 ziurovu, nors “tam tikros” komandos gauna iki 1 000 000 is savivaldybes…. taip taip, kadangi veikejas B ar teta B tik “imituoja” futbola, nereikia jaudintis, kad A lygoje maca stebi 150 ziurovu, o I tik 70 ….
2022 10 06 23:15
+7
Na palyginus su praeitu sezonu tai jau kiek linksmiau atrodome. Ir fiziskumo atsirado daugiau, izaidejas normalus, o ne kaip praeita sezona juodzkis beviltiskas. Asq iskart krenta i akis Ule ir Birutis. Nieko nesugeba. Ule gauna kamuoli iskart meldies kad nebutu klaidos ar prazangos puolime. Birutis visiskai medinis sian atrode. Absoliuciai nesupratau kodel Evansas paskutine ataka nebande pats realizuot. Imest kamuoli i kova tokiu momentu manau nera teisingas sprendimas. Siaip pozityvo izwelgti galima, bet ir taisytinu dalyku apstu. Kas del Kalniecio galejo duot jam minuciu, bet manau kad jis nieko gero i zaidima neinestu.