„Riteriai“ iš Italijos pasikvietė techninį direktorių (4)

2022.01.20 19:39
Stefano Greco | fkriteriai.lt nuotr.

Stefano Greco | fkriteriai.lt nuotr.

Buvęs „Crotone“ klubo akademijos jaunimo komandos treneris, taip pat Airijoje ir Jungtinėse Valstijose dirbęs italas Stefano Greco jungiasi prie „Riterių“ – jis naujasis klubo ir Talentų futbolo akademijos techninis direktorius bei „Riterių B“ vyriausiasis treneris.

„Stefano yra kupinas gerų minčių ir idėjų, kaip tobulinti mūsų klubą bei akademiją. Tai labai entuziastingas ir komunikabilus žmogus – būtent toks, kokio ieškojome“, – apie naujoką sakė „Riterių“ sporto direktorius Tadas Simaitis.

Prieš trejus metus S. Greco išvyko į Jungtines Valstijas, kur treniravo Otavos universiteto studentus. Po metų, prasidėjus pandemijai, italas grįžo į tėvynę, kur gilino savo futbolo žinias.

„Pasiilgau darbo ir manau, kad „Riteriai“ yra gera vieta man sugrįžti į futbolą. Apskritai, grįžimas į Europą ir darbas čia yra ambicingas bei labai įdomus iššūkis. Reikia suprasti, kad kiekviena šalis turi specifinius dalykus kaip kultūra, darbo aplinka ir panašiai. Prieš atvykdamas į jūsų šalį, be abejonės, aš apie tai pasidomėjau. Dabar tikslas – sudėlioti darbą taip, kad klubas sugrįžtų į Europos turnyrus.

Be abejo, nemaža mano darbo dalis bus susijusi su jaunimu. Klube aš pastebėjau keletą gabių žaidėjų, kurie yra per žingsnį nuo vyrų futbolo. Vis tik, turime daugiau galvoti ne apie juos, o apie penkerių ar šešerių metų vaikus ir juos nukreipti teisinga linkme.

Tuo metu, kai vaikams yra tiesiog linksma spardyti kamuolį, į rezultatus dėmesio kreipti nereikia jokio. Sakyčiau, iki dešimties metų pats treniravimas yra labai specifinis. Iki trylikos metų žaidėjai turi pradėti vystytis ir ugdyti nugalėtojų mentalitetą. Tuomet jie turi norėti daugiau dirbti ir iš savęs reikalauti. Galvoti apie ateities pergales ir žingsnis po žingsnio eiti jų link.

Pavyzdžiui, akademijos U-16 komanda šiuo metu pirmauja Elitinėje lygoje. Kodėl svarbu laimėti šią lygą? Tam, kad būtų ugdomas nugalėtojų mentalitetas. Tiesa, jie neturi galvoti, kas atsitiks, jei nelaimėsime? Žmonės nervinasi dėl įvairių dalykų, o mano stilius – sukurti aplinką, kuri neleistų visiškai atsipalaiduoti, bet ir neleistų stresuoti. Spaudimą aš noriu pasilikti sau, o žaidėjai turi sutelkti dėmesį į savęs vystymą“, – prisistatydamas kalbėjo naujasis „Riterių“ techninis direktorius.

„Riteriai“ pirmąsias kontrolines rungtynes žais šeštadienį 18:00 Pilaitės manieže su „Kauno Žalgiriu“.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų