Užtikrintai žaidęs „Lietkabelis“ nesuteikė vilčių svečiams iš Lenkijos (7)

2022.01.18 20:41
Panagiotis Kalaitzakis | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Triuškinančią pergalę Europos taurės turnyre pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (5/5) krepšininkai.

Lietuvos klubas namuose 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18) nesuteikė daug vilčių Vroclavo „Slask“ (1/8) komandai iš Lenkijos.

Panevėžiečiams tai buvo antroji pergalė iš eilės A grupėje, o Vroclavo ekipa suklupo jau trečią sykį paeiliui.

„Lietkabelis“ rungtynes pradėjo galingai puldamas, kuris aštuntąją minutę jau pirmavo 25:9. Šeimininkai per pirmąjį kėlinį iš viso surinko 29 taškus ir jam pasibaigus pirmavo 10 taškų pranašumu.

Panevėžio ekipa vien per pirmąjį ketvirtį pataikė 5 tritaškius iš 10.

„Lietkabelis“ leido varžovams priartėti iki penkių taškų, tačiau tada šeimininkai pelnė aštuonis taškus be atsako ir atitrūko 37:24.

19-ąją žaidimo minutę Granto Vasiliausko taškai didino skirtumą iki tuo metu rekordinio, 19 taškų. Tačiau vėliau taškus rinko tik varžovai ir po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo 50:38.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai susigrąžino iniciatyvą ir kontroliavo situaciją ant parketo. Nors oponentai kiek priartėjo, tačiau trečiojo ketvirčio pabaigoje panevėžiečiai spurtavo 7-0 ir pabėgo į priekį 20 taškų skirtumu – 67:47.

Likęs kėlinys tebuvo formalumas, tačiau ir jame „Lietkabelis“ per daug neatleido žaidimo vadelių. Priešingai – Panevėžio ekipa pelnė 10 taškų be atsako ir padidino savo pranašumą iki rekordinio 28 taškų (79:51).

Rungtynių pabaigoje lenkams kiek pavyko priartėti, tačiau skirtumas išliko triuškinantis ir pergale džiaugėsi aikštės šeimininkai – 88:65.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18 (4/5 dvit., 3/6 trit., 1/1 baud.), Vytenis Lipkevičius 16 (3/4 trit.), Djordje Gagičius 14, Dovydas Giedraitis 10, Kristupas Žemaitis (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Grantas Vasiliauskas po 8, Kasparas Berzinis 7.

„Slask“: Kodi Justice‘as 13 (1/2 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud.), Jakubas Karolakas ir Aleksanderis Dziewa po 11, Cyrilas Langevine‘as 9, Ivanas Ramljakas 7, Szymonas Tomczakas 5.