„UFC 270“ pristatymas ir prognozės: J.Jasudavicius debiutas organizacijoje, labai svarbi sunkiasvorių kova dėl čempiono titulo ir trečiasis B.Moreno bei D.Figueiredo susitikimas balsavimas (1)

2022.01.19 12:46
„UFC 270“ | Scanpix nuotr.

„UFC 270“ | Scanpix nuotr.

Ankstyvą sausio 23 d. rytą Lietuvos laiku Anaheime „Honda Center“ arenoje įvyks grandiozinis „pay-per-view“ kategorijos UFC turnyras – „UFC 270“.

Šiame turnyre išvysime ne tik lietuvių kilmės kanadietės 32-ejų Jasmine Jasudavicius (6-1) debiutinę UFC kovą su 22-ejų amerikiete Kay Hansen (7-4), tačiau ir dvi titulines kovas.

Pirmoje pagrindinėje vakaro dvikovoje UFC visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg) čempionas Brandonas Moreno trečią kartą karjeroje susikaus su Deivesonu Figueiredo.

Pagrindinėje vakaro dvikovoje susitiks du čempionai: neginčijamo sunkiasvorių čempiono titulo savininkas Francisas Ngannou bei laikinasis čempionas Cirylas Gane’as.

Turnyro pagrindinėje programoje turėjo įvykti ir buvusio NFL žaidėjo Grego Hardy bei Sergejaus Spivako kova, tačiau G.Hardy patyrė labai skaudžią piršto traumą ir ši kova buvo perkelta į „UFC 272“ turnyrą. Originaliai S.Spivakas turėjo kovoti su Aleksejumi Oleiniku, tačiau pastarasis pasitraukė iš turnyro.

Pirmoji preliminarioji turnyro dalis prasidės 1 val. nakties iš šeštadienio į sekmadienį, antroji preliminarioji dalis – 3 val. nakties, o pagrindinės kovos – 5 val. ryto. F.Ngannou ir C.Gane’o pasirodymo laukiama apie 7-7.30 val.

Tradiciškai „Sportas.lt“ pateikia būsimo turnyro pagrindinių kovų apžvalgą bei viso turnyro prognozes. Kol kas nėra aišku, ar kas nors bus perkeltas į pagrindinę vakaro programą ir pakeis G.Hardy ir S.Spivako kovą, ar pagrindinėje vakaro dalyje išliks keturios dvikovos.

Pagrindinės vakaro kovos:

Kova dėl sunkaus svorio kategorijos (iki 265 svarų arba 120 kg) čempiono titulo: Francisas Ngannou (16-3) – Cirylas Gane'as (10-0)

Pasakyti, kad tai yra tiesiog didžiulė kova UFC sunkiasvorių divizione, būtų per maža. Tai ne tik pirmoji kova tarp dviejų čempionų nuo 2015 m. Caino Velasquezo ir Fabricio Werdumo dvikovos, tačiau ir kova, kurioje labai sunku nuspėti, kas išliks Karaliumi.

Pridėkime ir tai, kad F.Ngannou sutartis pasibaigs būtent po šios kovos, o žinant jo santykį su UFC, kyla abejonių dėl ateities šioje organizacijoje. Ant kortos pastatyti didžiuliai pinigai.

Net ir ignoruojant sutartis ir titulus, tai vis tiek būtų labai įdomi kova. F.Ngannou ir C.Gane;’as yra buvę treniruočių partneriai, o kol F.Ngannou prieš keletą metų nepaliko Paryžiuje esančios „MMA Factory“ treniruočių salės, jie vienas prieš kitą varžėsi itin dažnai.

Nepaisant to, kad jie kilę iš tos pačios stovyklos, galima drąsiai teigti, kad narve jie turi labai skirtingus būdus siekti pergalės.

Žvelgiant iš techninės pusės, F.Ngannou tikrai nėra puikus puolėjas. Jis įprastai per aukštai laiko smakrą, per plačiai smūgiuoja ir nėra linkęs pasiruošti dideliems smūgiams. Visgi jis turi tiesiog neprilygstamą galią, kurią sunku su kažkuo palyginti net ir sunkiasvorių divizione. Jeigu jis pataiko, jo varžovai neturi galimybių atsikelti nuo grindų.

„The Predator“ savo aukų sąraše turi įspūdingų vardų: C.Velasquezą, Juniorą dos Santosą, Alistairę Overeemą ir Stipe’ą Miočičių, kurį jis nokautavo būtent atimdamas čempiono titulą.

Iki pastarosios pergalės prieš S.Miočičių, visada buvo svarstoma, kad jo didžiausia silpnybė yra imtynės, kuriomis S.Miočičius pasinaudojo dar 2018 m. vykusioje pirmoje tarpusavio kovoje. Visgi dabar F.Ngannou sugebėjo nesunkiai apsiginti nuo S.Miočičiaus parvertimų ir tai rodo, jog jis labai pagerino imtynes.

Kovoje prieš C.Gane’ą jam tikriausiai nereikės daug gintis nuo parvetimų. C.Gane’as yra išreikštas smūgiuotojas, nepaisant to, kad dvi kovas narve laimėjo skausmingais veiksmais.

Skirtingai nuo F.Ngannou, „Bon Gamin“ savyje turi ne tik galią. Prancūzas yra kur kas labiau techniškesnis nei F.Ngannou, renkasi smūgius iš išorės.

Derrickas Lewisas ar J.dos Santosas galėtų patvirtinti, kad C.Gane‘as smūgiuoja labai stipriai, tačiau jis taip pat nebijo kovos, kurioje viską lemtų taškai ir teisėjai, tereikia prisiminti jo kovą su Jairzinho Rozenstruiku.

Viskas priklauso nuo to, ar F.Ngannou kovos pradžioje gali pagauti C.Gane‘ą su dideliu smūgiu. Jeigu jis negalės to padaryti, C.Gane‘as išliks išorėje, diktuos kovos tempą ir nuves F.Ngannou į gilius vandenis.

Pasirinkti vieną iš dviejų variantų, kaip gali klostytis ši kova, yra labai sunku, tačiau atsižvelgiant į tai, kad F.Ngannou turi išorinių dirgiklių kaip kontraktas UFC, yra tikimybė, kad jis gali blaškytis ir nepaleis to vienintelio smūgio, kuris garantuotų jam pergalę. Tokiu atveju sprendimas yra rinktis C.Gane‘ą.

Verdiktas: C.Gane'o pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų nuomonė:

Kas laimės: F.Ngannou ar C.Gane'as?
  • F.Ngannou (380 balsų)
  • C.Gane'as (460 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Kova dėl Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų) čempiono titulo: Brandonas Moreno (19-5-2) – Deivesonas Figueiredo (20-2-1)

Dabartinis čempionas B.Moreno ir D.Figueiredo pirmą kartą susitiko 2020 m. gruodžio 12-ą, o tada tuometinis čempionas D.Figueiredo išsaugojo titulą, nes buvo paskelbtos lygiosios. Antroji kova įvyko 2021 m. birželio 12-ą „UFC 263“ turnyre, o jame jau B.Moreno trečiame raunde atliko skausmingą veiksmą ir privertė pasiduoti D.Figueiredo.

Buvo tikimąsi, kad trečioji kova įvyks „UFC 269“ turnyre, tačiau galiausiai ji buvo perkelta į „UFC 270“.

Kai šie kovotojai susitiko pirmą kartą, D.Figueiredo tai buvo įprastas titulo gynimas. Jis du kartus buvo įveikęs Josephą Benavidezą ir susitvarkė su Alexu Perezu. Visgi B.Moreno pasirodė esąs daug gudresnis varžovas, nei buvę prieš tai. Visgi jeigu ne atimtas taškas iš D.Figueiredo, greičiausiai jis būtų paskelbtas nugalėtoju, tačiau yra, kaip yra, ir nugalėtojas toje kovoje nepaaiškėjo.

Antroje kovoje B.Moreno dominavo prieš brazilą ir iškovojo čempiono titulą, o dabar susikaus trečią kartą ir ši kova turėtų atsakyti mums į klausimą, ar B.Moreno pergalė nebuvo atsitiktinumas ir tiesiog blogas D.Figueiredo svorio metimas bei tiesiog klaiki jo diena.

Viena vertus, B.Moreno pirmoje kovoje įrodė, kad gali susitvarkyti su tuo, ką siūlo D.Figueiredo, tačiau būtent pirmoji kova parodė, kad D.Figueiredo yra kiek daugiau įgudęs kovotojas.

Kaip svorio kategorijoje iki 125 svarų, D.Figueiredo smūgiuoja tikrai stipriai, moka užbaigti kovą ir yra toks pats sprogstamas sportininkas, kokį rasite bet kurioje aukštesnėje svorio kategorijoje.

Kalbant apie jo silpnybes, pralaimėjimas B.Moreno buvo pirmas kartas, kai pamatėme jį turint bėdų UFC organizacijoje. Jeigu tai tikrai lėmė blogas svorio metimas, tuomet jis šį kartą gali atrodyti kur kas geriau.

Visgi yra galimybė, kad B.Moreno yra tiesiog neparankus D.Figueiredo. Mes esame matę, kaip B.Moreno pralaimi, tačiau dabar jis kovoja kitame lygmenyje, o pirmoji kova ir lygiosios jį įkvėpė atlikti dar didesnius dalykus.

Remiantis paskutiniąja judviejų kova sunku nepritarti B.Moreno. Jis žino, kad gali nugalėti D.Figueiredo ir tiesiog kyal pernelyg daug klausimų dėl brazilo – ar jis atitinka šį patobulinto „Assasin Baby“ lygį? Mes renkamės čempioną.

Verdiktas: B.Moreno pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų nuomonė:

Kas laimės: B.Moreno ar D.Figueiredo?
  • B.Moreno (86 balsai)
  • D.Figueiredo (68 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Michelas Pereira (26-11, 2 be nugalėtojo) – Andre Fialho (14-3, 1 be nugalėtojo)

M.Pereira susikauna su UFC naujoku A.Fialho. Sunku pasirinkti laimėtoją, nes tiesiog M.Pereira yra labai nenuspėjamas. Jis turi visus reikiamus įgūdžius sėkmei, tačiau yra linkęs pernelyg anksti išsikvėpti, nes praeityje yra atlikęs daug beprotiškų ir nereikalingų smūgių.

Visgi pastaruoju metu M.Pereira atrodė kur kas labiau kontroliuojantis save ir įspūdingai laimėjo paskutiniąsias tris kovas. Jeigu jis gali tęsti šį kelią, tuomet yra tikimybė pasiekti elitinį lygį. Mes juo tikime ir renkamės ketvirtą M.Pereiros pergalę iš eilės.

Verdiktas: M.Pereira pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų nuomonė:

 
Kas laimės: M.Pereira ar A.Fialho?
  • M.Pereira (74 balsai)
  • A.Fialho (12 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Cody Stamannas (19-4-1) – Saidas Nurmagomedovas (14-2)

Nors S.Nurmagomedovas nėra susijęs su buvusiu UFC lengvo svorio kategorijos čempionu Chabibu Nurmagomedovu, tačiau jis kovoja panašiai, kaip ir jo kolega iš Dagestano: galingos, sprogstamosios imtynės ir smūgiai stipriomis rankomis.

S.Nurmagomedovas laimėjo tris iš paskutinių keturių savo kovų, tačiau tai įvyko per tris su puse metų, o C.Stamannas turėtų būti sunkiausios jo varžovas iki šiol.

C.Stamannas turi puikią gynybą ir yra pasiekęs pergales prieš Alejandro Perezą ir Bryaną Caraway, o įgūdžių jis turi visose srityse. Visgi kalbant apie imtynes su S.Nurmagomedovu ir žinant, kad C.Stamannas patyrė jau du pralaimėjimus iš eilės, čia S.Nurmagomedovui neturėtų kilti problemų.

Verdiktas: S.Nurmagomedovo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų nuomonė:

Kas laimės: C.Stamannas ar S.Nurmagomedovas?
  • C.Stamannas (25 balsai)
  • S.Nurmagomedovas (67 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 84 kg) kova: Rodolfo Vieira (8-1) – Wellingtonas Turmanas (17-5)

Verdiktas: R.Vieira pergalė skausmingu veiksmu

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Raoni Barcelos (16-2) – Victoras Hendry (21-5)

Verdiktas: R.Barcelos pergalė nokautu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 66 kg) kova: Ilia Topuria (11-0) – Charlesas Jourdainas (12-4-1)

Verdiktas: I.Topuria pergalė skausmingu veiksmu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Jackas Della Maddalena (10-2) – Pete Rodriguezas (4-0)

Verdiktas: J.D.Maddalena pergalė nokautu

Pirmosios preliminarios kovos:

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61 kg) kova: Tony Gravely (21-7) – Saimonas Oliveira (18-3)

Verdiktas: T.Gravely pergalė teisėjų sprendimu

Pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77 kg) kova: Michaelas Moralesas (12-0) – Trevinas Gilesas (14-3)

Verdiktas: T.Gileso pergalė teisėjų sprendimu

Moterų minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52 kg) kova: Silvana Gomez Juarez (10-3) – Vanessa Demopoulos (6-4)

Verdiktas: S.G.Juarez pergalė teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70 kg) kova: Mattas Frevola (8-3-1) – Genaro Valdezas (10-0)

Verdiktas: M.Frevola pergalė teisėjų sprendimu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 57 kg): Kay Hansen (7-4) – Jasmine Jasudavicius (6-1)

Verdiktas: K.Hansen pergalė skausmingu veiksmu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
DVIKOVOS