FIFA metų apdovanojimai: R.Lewandowski pranoko L.Messi ir M.Salah, tarp trenerių geriausiais tapo „Chelsea“ moterų ir vyrų komandų strategai Apdovanojimo sulaukė ir C.Ronaldo (10)

2022.01.17 21:34
Robertas Lewandowski | Scanpix nuotr.

Robertas Lewandowski | Scanpix nuotr.

Pirmadienį Šveicarijoje įvyko FIFA apdovanojimai, kuriuose buvo išdalinti prestižiniai trofėjai geriausiems metų žaidėjams.

Dėl geriausio metų futbolininko vardo šį kartą kovojo praėjusių metų nugalėtojas lenkas Robertas Lewandowski, Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Argentinos rinktinės puolėjas Lionelis Messi bei „Liverpool“ lyderis Mohamedas Salah.

Kitaip nei lapkritį vykusiuose „Ballon d`Or“ apdovanojimuose, kuomet „Auksinį kamuolį“ laimėjo L.Messi, šį kartą triumfavo R.Lewandowski.

„Ačiū, man didžiulė garbė laimėti šį trofėjų. Labai juo didžiuojuosi. Jis priklauso ir mano komandos draugams bei treneriams“, – sakė R.Lewandowski.

Pirmieji FIFA apdovanojimai buvo surengti 2017 m. ir du kartus iš eilės juose triumfavo portugalas Cristiano Ronaldo. 2018 m. geriausiu buvo pripažintas kroatas Luka Modričius, 2019 m. – L.Messi, o 2020 m. – taip pat R.Lewandowski.

Geriausia moterų metų žaidėja tapo „Barcelona“ narė ispanė Alexia Putellas, rungtyniaujanti „Barcelonoje“. Ji įveikė „Chelsea“ žaidėją Sam Kerr ir bendraklubę Jennifer Hermoso.

Geriausia metų vartininke tapo čilietė Christiane Endler. Ji įveikė vokietę Ann-Katrin Berger ir kanadietę Stephanie Lynn Marie Labbe. Ch.Endler tapo pirmąja Pietų Amerikos nugalėtoja. Iki tol čilietė nominuota buvo tris kartus.

„Noriu laimėti Čempionų lygą su „Lyon“. Tai yra mano svajonė ir tikiuosi, kad tai pavyks šiais metais. Trečią kartą pasisekė!“, – sakė Ch.Endler.

Geriausiu metų vartininku tapo „Chelsea“ vartų sargas Eduardas Mendy. Jis įveikė italą Gianluigi Donnarumma ir vokietį Manuelį Neuerį. E.Mendy su „Chelsea“ laimėjo Čempionų lygą ir dabar atstovauja Senegalo rinktinei bei dalyvauja Afrikos taurėje.

Gražiausiu metų įvarčiu pripažintas ir „Puskas“ apdovanojimą laimėjo Erikas Lamela, 2021 m. kovo mėnesį „Premier“ lygoje pelnęs įvartį rungtynėse tarp „Arsenal“ ir „Tottenham“.

„Tiesą sakant, tą akimirką aš per daug negalvojau. Nelabai supratau, kosk tai buvo ypating`s įvartis. Tokio smūgio niekada nesitreniruoju. Tai ateina per sekundę, ieškand geriausio būdo smūgiuoti“, – sakė E.Lamela.

Geriausia metų moterų trenere tapo „Chelsea“ moterų komandos strategė Emma Hayes, o geriausiu treneriu – taip pat „Chelsea“ strategas, praėjusį sezoną su komanda Čempionų lygoje triumfavęs Thomas Tuchelis. Jis įveikė „Man City“ trenerį Pepą Guardiolą ir Italijos strategą Roberto Mancini.

Danijos ir Suomijos sirgaliai laimėjo FIFA „sirgalių apdovanojimą“. Jie buvo apdovanoti už savo veiksmus per Euro 2020 m. įvykusią Christiano Erikseno tragediją.

Specialaus apdovanojimo sulaukė ir Cristiano Ronaldo, kuris pagerino visų laikų rezultatyviausio žaidėjo rekordą.

„Pastangos, atsidavimas ir sunkus darbas. Talento nebeužtenka“, – sakė C.Ronaldo. „Esu priklausomas nuo sėkmės. Manau, kad tai mane motyvuoja. Skaičiai – nemeluoja. Jei pažvelgsite į pastaruosius 15 metų, mano skaičiai visada yra tokie patys. Noriu pasiekti dar aukštesnį lygį. Žinau, kad esu vienas geriausių futbolininkų istorijoje“.

Metų moterų „svajonių komanda“: Chistiane Endler; Lucy Bronze, Wendy Renard, Millie Bright, Magdalena Eriksson; Estafania Banini, Carli Lloyd, Barbara Bonansea; Vivianne Miedema, Marta ir Alex Morgan.

Metų vyrų „svajonių komanda“: Donnarumma; Davidas Alaba, Rubenas Diasas, Leonardo Bonucci; Jorginho, N’Golo Konte, Kevin asde Bruyne; Cristiano Ronaldo, Erlingas Haalandas, Robertas Lewandowski ir Lionelis Messi.

Visos nominacijos, kandidatai ir laimėtojai:

Žaidėjas Klubas Šalis
Geriausias metų žaidėjas
Robertas Lewandowski „Bayern“ Lenkija
Mohamedas Salah „Liverpool“ Egiptas
Lionelis Messi „Barcelona“ / PSG Argentina
Geriausia metų žaidėja
Jennifer Hermoso „Barcelona“ Ispanija
Sam Kerr „Chelsea“ Australija
Alexia Putellas „Barcelona“ Ispanija
Geriausias metų treneris
Roberto Mancini Italijos rinktinė Italija
Pepas Guardiola „Manchester City“ Ispanija
Thomas Tuchelis „Chelsea“ Vokietija
Geriausias metų moterų treneris/trenerė
Lluisas Cortes „Barcelona“ Ispanija
Emma Hayes „Chelsea“ Anglija
Sarina Wiegman Nyderlandų / Anglijos rinktinės Nyderlandai
Geriausias metų vartininkas
Gianluigi Donnarumma „AC Milan“ / PSG Italija
Edouardas Mendy „Chelsea“ Senegalas
Manuelis Neueris „Bayern“ Vokietija
Geriausia metų vartininkė
Ann-Katrin Berger „Chelsea“ Vokietija
Christiane Endler PSG / „Lyon“ Čilė
Stephanie Lynn Marie Labbe „Rosengard“ / PSG Kanada
Gražiausias metų įvartis
Erikas Lamela „Arsenal“ – „Tottenham“ / 2021 kovo 14 „Premier“ lyga
Patrikas Schickas Čekija – Škotija / 2021 birželio 14 Euro 2020
Mehdi Taremi „Chelsea“ – „Porto“ / 2021 balandžio 13 Čempionų lyga

Kaip renkamas geriausias metų žaidėjas?

Balsuoja tarptautinė komisija, kurią sudaro dabartiniai visų vyrų nacionalinių komandų treneriai (vienas iš komandos), dabartiniai kapitonai, vienas kiekvienos šalies žurnalistas ir FIFA.com registruoti sirgaliai. Iš 11 vyrų žaidėjų sąrašo komisija renka nugalėtoją už atitinkamus jų pasiekimus nuo 2020 m. spalio 8 iki 2021 m. rugpjūčio 7 d.

Buvę pretendentai į metų įvartį:

FIFA apdovanojimų eiga
Atnaujinta 21:27

Apdovanojimo sulaukė ir Cristiano Ronaldo, kuris pagerino visų laikų rezultatyviausio žaidėjo rekordą.

Atnaujinta 21:18
Geriausias metų žaidėjas

Geriausiu FIFA metų žaidėju pripažintas lenkas Robertas Lewandowski iš Miuncheno „Bayern“!

Atnaujinta 21:14
Geriausia metų žaidėja

Geriausia metų žaidėja tapo ispanė Alexia Putellas, rungtyniaujanti „Barcelonoje“. Ji įveikė „Chelsea“ žaidėją Sam kerr ir bendraklubę Jennifer Hermoso.

 

Atnaujinta 21:07

Paskelbta ir metų vyrų „svajonių komanda“: Donnarumma; Davidas Alaba, Rubenas Diasas, Leonardo Bonucci; Jorginho, N’Golo Konte, Kevin asde Bruyne; Cristiano Ronaldo, Erlingas Haalandas, Robertas Lewandowski ir Lionelis Messi.

Atnaujinta 21:01

Paskelbta metų moterų „svajonių komanda“: Chistiane Endler; Lucy Bronze, Wendy Renard, Millie Bright, Magdalena Eriksson; Estafania Banini, Carli Lloyd, Barbara Bonansea; Vivianne Miedema, Marta ir Alex Morgan.

 

Atnaujinta 20:54

Danijos ir Suomijos sirgaliai laimi FIFA „sirgalių apdovanojimą“. Jie tai laimėjo už savo veiksmus per Euro 2020 m. įvykusią Christiano Erikseno tragediją.

Atnaujinta 20:45
Geriausias metų treneris

Geriausiu metų treneriu tapo su „Chelsea“ praėjusiais metais Čempionų lygoje triumfavęs strategas Thomas Tuchelis! Jis įveikė „Man City“ trenerį Pepą Guardiolą ir Italijos strategą Roberto Mancini.

Atnaujinta 20:40
Geriausia metų trenerė

Geriausia metų moterų trenere tapo „Chelsea“ strategė Emma Hayes.

„Esu šokiruota“, – sakė E.Hayes.

Atnaujinta 20:35

Danijos rinktinės medicinos personalui ir žaidėjams atiteko FIFA „sąžiningo žaidimo“ apdovanojimas už tai, kad jie Euro 2020 čempionate išgelbėjo dano Christiano Erikseno gyvybę, kuomet jis aikštelėje sukniubo ir patyrė širdies smūgį.

Atnaujinta 20:31
Gražiausias įvartis

Gražiausiu metų įvarčiu pripažintas ir „Puskas“ apdovanojimą laimėjo Erikas Lamela, 2021 m. kovo mėnesį „Premier“ lygoje pelnęs įvartį rungtynėse tarp „Arsenal“ ir „Tottenham“.

„Tiesą sakant, tą akimirką aš per daug negalvojau. Nelabai supratau, kosk tai buvo ypating`s įvartis. Tokio smūgio niekada nesitreniruoju. Tai ateina per sekundę, ieškand geriausio būdo smūgiuoti“, – sakė E.Lamela.

Atnaujinta 20:21
Geriausias metų vartininkas

Geriausiu metų vartininku tapo „Chelsea“ vartų sargas Eduardas Mendy! Jis įveikė italą Gianluigi Donnarumma ir vokietį Manuelį Neuerį.

Deja, E.Mendy turi problemų su interneto ryšiu ir kol kas jo komentaro mes neišgirdome.

E.Mendy su „Chelsea“ laimėjo Čempionų lygą ir dabar atstovauja Senegalo rinktinei bei dalyvauja Afrikos taurėje.

Atnaujinta 20:18
Geriausia metų vartininkė

Geriausia metų vartininke tapo čilietė Christiane Endler! Ji įveikė vokietę Ann-Katrin Berger ir kanadietę Stephanie Lynn Marie Labbe.

Ch.Endler tapo pirmąja Pietų Amerikos nugalėtoja. Iki tol čilietė nominuota buvo tris kartus.

„Noriu laimėti Čempionų lygą su „Lyon“. Tai yra mano svajonė ir tikiuosi, kad tai pavyks šiais metais. Trečią kartą pasisekė!“, – sakė Ch.Endler.  

Atnaujinta 20:16

Christine Sinclair laimėjo specialųjį FIFA apdovanojimą. Ji sumušė tarptautinių įvarčių rekordą, kai pelnė 185-ąjį įvartį. Dabar ji jų turi 188.

2021 m. ji taip pat padėjo Kanadai iškovoti auksą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Galėti įkvepti merginas siekti savo svajonių yra puiku“, – sakė Ch.Sinclair.

Atnaujinta 20:01

Ceremonija prasideda!

Atnaujinta 18:49

Taigi, kas nusipelno FIFA metų žaidėjo apdovanojimo? Išreiškite nuomonę komentaruose.

Atnaujinta 18:40

Čia galėsite sekti apdovanojimų eigą.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų