22-asis „Premier“ lygos turas: kantrybės norėjęs atleistas R.Benitezas, pažadų nežarstantis „Liverpool“ ir metų išlaidūnai

2022.01.17 15:08
„Liverpool“ | Scanpix nuotr.

„Liverpool“ | Scanpix nuotr.

 Dar vienas Anglijos „Premier“ lygos turas neapsiėjo be nukeltų rungtynių. Tiesa, dabar kai kurios iš jų dėl sprendimų pakeisti datą sulaukė didelio atgarsio. Apie pokyčius turnyro lentelės viršuje, kodėl mintis apie čempionų titulą stumia Pepas Guardiola, nors jo komanda pirmauja įtikinamai, ir Anthony Martialio drama Mančesteryje – „Sportas.lt“ savaitės apžvalgoje.

VARTININKAS. Braitono klubas išplėšė tašką kovoje su Londono „Crystal Palace“ futbolininkais po to, kai vėlyvu įvarčiu išlygino rezultatą 86-ąją minutę.

Tiesa, nepaisant to, kad „Crystal Palace“ jau laikė savo rankose pergalę, po mačo klubo treneris Patrickas Vieira atskleidė, kad jo komanda ne prarado tris taškus, o jo treniruojamai ekipai tašką išplėšė didvyriškai pasirodęs vartininkas Jackas Butlandas. Jis kartą meistriškai apsaugojo komandos vartus po varžovų išpuolio, kai vienas Braitono žaidėjas su kamuoliu buvo likęs prieš jį, kiek vėliau J. Butlandas ir atrėmė vienuolikos metrų baudinį. Dar vėliau J. Butlandas reakciją pademonstravo ir keliuose kituose epizoduose.

„Jis yra šio mačo žaidėjas. Esu labai juo patenkintas. Jam reikia kuo daugiau šansų, ir šiandien jis sužibėjo, parodydamas potencialą. Jackas to nusipelnė“, – sakė „Crystal Palace“ treneris.

Kiek anksčiau 28-erių vartų sargas pralaimėjo konkurencinę dvikovą Anglijos rinktinės stovykloje, tada buvo praradęs vietą starto sudėtyje „Stoke“ komandoje, prieš jam persikeliant į „Crystal Palace“ gretas.

„Kai palikau „Stoke“ aš stipriai praradau pasitikėjimą savimi. Atvykus čia man buvo tarsi šviežio vėjo gūsis“, – pasakojo pats J. Butlandas.

LYDERIAI. „Manchester City“ komanda toliau didžiuliu tempu skrieja link tikslo apginti Anglijos „Premier“ lygos titulą. Dabar 1:0 įveikta kita lenktynių dalyvė Londono „Chelsea“ komanda.

Tiesa, pamažu tose lenktynėse ryškėja tik vienas besivaržantis arklys, kadangi dabat „City“ prieš persekiotojus turi vienuolikos taškų persvarą.

„City“ klubas laimi jau net dvyliktą kartą iš eilės, skaičiuojant „Premier“ lygos mačus. Tokia pergalių serija „Premier“ lygos istorijoje pasitaiko devintą kartą. Įdomu tai, kad net keturias iš devynių tokių serijų turėjo P. Guardiolos komandos.

Atsižvelgiant ir į šias rungtynes, nors skirtumas tarp komandų minimalus, pranašesnė aikštėje didžiąją mačo dalį atrodė „miestiečių“ komanda. Štai pirmajame kėlinyje „Chelsea“ nė karto nesmūgiavo į vartų plotą – tai yra vos pirmasis toks atvejis per metus, kai komandai diriguoja Thomasas Tuchelis. Iš viso per mačą į vartų plotą Pepo Guardiolos auklėtiniai smūgiavo 6 kartus, kai „Chelsea“ – tik kartą.

„Absoliučiai pelnyta pergalė. Aišku, mes negalime tikėtis dešimt auksinių progų žaidžiant su Europos čempionais. Jie laukė mūsų klaidų nubausti greitoje atakoje, bet tokiu būdu juos nubaudėme mes. Tiksliai žinojome, su kokia komanda susitiksime. Buvome labai kantrūs“, – dėstė P. Guardiola.

Tiesa, turint solidžią persvarą lentelėje, P Guardiola džiūgauti dar neskuba.

„Niekas netampa čempionais sausio mėnesį. Galime toliau galvoti apie konkurenciją iš „Chelsea“, „Liverpool“. Pastaroji dar turi rungtynių atsargoje. Jei jie visas jas laimės, skirtumas bus aštuoni taškai. O tiek sausio mėnesį yra niekas“, – dėstė „City“ treneris.

Tuo metu Th. Tuchelis, įprastai Romelu Lukaku ankstesnio skandalo atveju reagavęs ramiai, dabar atvirai drėbtelėjo, kad daugiau nei 110 mln. eurų vasarą kainavusio puolėjo pasirodymas jo netenkina.

„Pernelyg lengvai praradome daug kamuolių. Jis turėjo daug šansų, didelių ir svarbių šansų, bet prarado kamuolius. Aišku, norime jo ieškoti, jis komandos dalis ir žaidžia smaigalyje, tačiau reikia geresnio pasirodymo, geresnių sprendimų“, – sakė vokietis.

PALEIDO. Jau atrodė, kad vieni autsaiderių Niukaslo futbolininkai nutrauks ketverių nelaimėtų rungtynių sausrą, tačiau vėlyvas praleistas įvartis kovoje su „Watford“ pakišo koją.

Arabų milijardierių valdomas klubas dabar pakilęs į devynioliktą vietą, tačiau laipteliu žemiau esantis „Burnley“ klubas turi net trejas rungtynes atsargoje, o skirtumas tarp šių komandų yra minimalus. „Newcastle United“ komanda šį sezoną vis dar lieka iškovojusi viso labo vieną pergalę.

Tuo metu „Watford“ klubas išsiskiria įdomiu, tačiau ne pačiu maloniausiu aspektu šį sezoną. „Premier“ lygoje šį komanda šį sezoną dar nesužaidė rungtynių, kuriose nebūtų praleidusi įvarčio. Tai yra vienintelis toks klubas skaičiuojant absoliučiai visas pirmų keturių pajėgiausių Anglijos lygų komandas.

PARODYTOS DURYS. To Liverpulio „Everton“ klubui jau gana. „Irisų“ vadovybė nusprendė parodyti duris nuvylusiam komandos treneriui Rafaeliui Benitezui. Dar vasarą pasirašęs kontraktą su šia komanda jis iš fanų sulaukė didelio priešiškumo, mat anksčiau yra treniravęs kitą šio miesto komandą raudonojoje pusėje, tačiau pykčio į meilę jis taip ir nepavertė. Priešingai – gavus antausį nuo autsaiderio Noridžo šį savaitgalį rezultatu 1:2, klubas dabar yra tik šešioliktas, o nuo iškritimo zonos „Everton“ futbolininkus skiria ne tiek ir daug – šeši taškai.

„Esu įsitikinęs, kad būtume buvę geresni, tik reikėjo išlaukti traumuotų žaidėjų sugrįžimo ir naujų pirkinių“, – dėstė specialistas.

Tačiau gero žaidimo horizonte nesimatė. Dabar jo ieškos jau naujas specialistas. „Sky Sports“ skelbia, kad realiausi kandidatai jais tapti yra du buvę garsūs anglų futbolininkai – Wayne'as Rooney ir Frankas Lampardas. Neatmetama ir Duncano Fergusono kandidatūra laikino trenerio pozicijai iki sezono pabaigos. Žiniasklaidoje minima ir Grahamo Potterio pavardė, tačiau tuo pačiu abejojama, ar jis būtų susidomėjęs galimybe palikti daug geresnį sezoną žaidžiančią komandą.

Tuo metu R. Benitezas klube prarado pasitikėjimą ir iš vadovybės, ir iš žaidėjų pusės. Spaudimą kėlė ir sirgaliai. Pavyzdžiui, paskutinėse jo rungtynėse kabėjo ne vienas plakatas nukreiptas prieš trenerį su užrašu, „Lauk iš mūsų klubo“. Per pastarąsias trylika rungtynių klubas iškovojo vos vieną pergalę.

„Mūsų finansinė situacija ir traumos viską apsunkino. Esu įsitikinęs, kad kitomis aplinkybėmis rezultatai būtų kitokie. Kelias į sėkmę darosi vis labiau sunkesnis, juolab, kai šiais laikais dažnai trūksta kantrybės rezultatams pasiekti. Bet kokiu atveju esu dėkingas visam štabui žaidėjams, vadovybei ir sirgaliams“, – viešame pareiškime rašė R. Benitezas.

Specialistas klubą palieka gilioje duobėje, turint tik 19 taškų. Per turtingą klubo istoriją „Premier“ lygoje tik dukart šioje sezono stadijoje ekipa turėjo surinkusi mažiau taškų.

PERGALĖ. Atletiškasis Adama Traore įmušė pergalingą įvartį, o „Wolverhampton“ futbolininkai 3:1 susitvarkė su „Southampton“ vyrais. Tai buvo pirmasis jo įvartis šį sezoną.

Dabar „vilkai“ per 20 rungtynių turi surinkę 31 tašką. Kol kas yra geriausias šios komandos pasirodymas lygoje per pastaruosius 42-ejus metus.

DREIFUOJA. „Manchester United“ ir vėl sudegė. Kovoje su Birmingamo „Aston Villa“ pirmavę įtikinamai, 2:0, galiausiai „raudonieji velniai“ žaibiškai praleido du įvarčius į savo vartus ir, praradę taškus, fiksavo tik lygiąsias. Treneriui Ralphui Ragnickui kilo dvejopi jausmai.

„Sunku priimti tokį rezultatą, kai pirmauji 2:0. Kita vertus, manau, tai geriausias mūsų pasirodymas nuo tada, kai esu čia. Pirmame kėlinyje tiesiog dominavome su kamuoliu, gynyboje buvome kieti. Vis tik taškus praradome“, – R. Ragnickas.

MU klubui tai yra pirmas toks atvejis per šešerius metus, kai iššvaistomas dviejų įvarčių pranašumas ir pasitenkinama tik lygiosiomis.

Beje, sugrįžęs į „Premier“ lygą įvartį pelnė Philippe Coutinho. Jis čia grįžo po 1447 dienų. Beje, jis prieš MU įmušė vos pirmą kartą karjeroje.

NORĖJO AR NENORĖJO? Sudėtyje šiose rungtynėse nerungtyniavo su išvykimu siejamas Anthony Martialis. Startinėje sudėtyje jo apskritai nebūna nuo spalio mėnesio. Afrikos Nacijų taurės laikotarpiu MU klubui trūksta žaidėjų, todėl buvo tikimasi, kad A. Martialis pasirodys būtent dabar.

„Jis nenorėjo būti įtrauktas į sudėtį. Tai yra laikas, kai jis būtų sudėtyje, kai mums to reikėtų, bet nenoras yra priežastis, kodėl jo su mumis nebuvo“, – štai taip paaiškino dar vieną jo nebuvimą R. Ragnickas.

Tiesa, pats prancūzas tokį trenerio pareiškimą suskubo paneigti.

„Niekada pats neatsisakiau žaisti už šią komandą. Esu čia septynerius metus ir niekada nebuvo atvejo, kai taip negerbčiau šios komandos ir sirgalių“, – rašė pats futbolininkas.

MEDŽIOTOJAI. „Manchester City“ komandai tolstant, dabar medžiotojų vaidmenyje yra „Liverpool“ komanda. Kol kas ji vejasi sėkmingai – šiame ture 3:0 nugalėtas Brentfordas.

Dabar atsilikimas nuo pirmosios vietos yra vienuolika taškų, tačiau skirtumas sumažėtų iki aštuonių, jei „Liverpool“ laimės rungtynes, kurias dar turi atsargoje.

„Mes neprivalome nieko priversti mumis tikėti. Jei žmonės norės tikėti mumis, jie ir tikės. Jei fanai su mumis, jie mėgausis šia kelione, nes mes atiduosime visas jėgas, kad pasivytume lyderius. Esame tam pasiruošę“, – į tai reagavo Jurgenas Kloppas.

Šis laikotarpis Liverpuliui taip pat yra sunkus ir dėl Afrikos Nacijų taurės. Tai buvo pirmasis atvejis per pastaruosius penkerius metus, kai raudonieji neturėjo nei Mohamedo Salah, nei Sadio Mane.

Tačiau tai nekliudė Liverpuliui dominuoti – 13 smūgių į vartų plotą prieš 1, taip pat kontroliuotas kamuolys 68 proc. laiko, o įvarčius komandai sumušė Fabinho, Alexas Oxlade'as-Chamberlainas ir Takumi Minamino.

„Liverpool“ vėl sėkmingai rungtyniauja savo „Anfield“ stadione. Per pastarąsias penkerias rungtynes klubas čia įmušė 15 įvarčių ir praleido tik vieną.

Beje, kalbant apie rezultatyvumą, „Liverpool“ šį sezoną mušė jau 55 įvarčius ir yra rezultatyviausia „Premier“ lygos komanda. Tai yra didžiausias šio klubo įmuštų įvarčių skaičius per 21 rungtynes klubo istorijoje.

Kitas faktas puošia Trento Alexanderio-Arnoldo karjerą. Per pastaruosius ketverius metus jis atliko jau 42 rezultatyvius perdavimus „Premier“ lygoje. Tai yra didžiausias skaičius, skaičiuojant penkias didžiausias Europos nacionalines pirmenybes po Thomaso Mullerio (64) ir Lionelio Messi (47) šiame laikotarpyje.

NEĮVYKĘS DERBIS. Šiaurės Londono derbis tarp „Tottenham“ ir „Arsenal“ komandų taip ir nebuvo sužaistas. To paprašė „kanonierių“ organizacija, kadangi šiai tiesiog trūksta rungtyniauti galinčių žaidėjų. Į šią priežastį susidėjo traumos, teigiami koronaviruso atvejai ir į Afrikos pirmenybes išvykę futbolininkai. Skaičiuojant ir dėl raudonos kortelės žaisti negalintį Granitą Xhaką, „Arsenal“ rungtynių su „Tottenham“ dieną neturėjo net devynių žaidėjų.

Akivaizdu, kad tuo ne itin patenkinta liko „Tottenham“ komanda, kuri apeliuoja į tai, kad nukėlimas galimas tik dėl koronaviruso valdymo protokolo, o „Arsenal“ komanda tiek stipriai paveikta šiuo atveju nėra.

„Nemanome, kad šis nukėlimas yra susijęs su COVID19 valdymo protokolu. Dabar matome nukeliamas rungtynes, o tai gali būti blogas pavyzdys kitiems klubams, kurie taip pat norėtų tokio scenarijaus. Manome, kad svarbu taisyklėse turėti aiškumą ir nuoseklumą“, – rašoma „Tottenham“ pranešime.

„Lygos vadovybė pagaliau turi nubrėžti aiškią liniją, tokie dalykai turi liautis. Komandos turi žaisti, nebent jos turi daug koronaviruso atvejų. Dabartinė praktika yra bloga“, – mintimis daliosi ir futbolo legenda ir analitikas Gary Neville'as.

Beje, šį savaitgalį buvo nukeltas ir „Burnley“ susitikimas su „Leicester City“ dėl tos pačios mišrios priežasties – ir COVID19 atvejai, ir traumos.

IŠLAIDOS. Po surinktų ataskaitos duomenų, paaiškėjo, kurie klubai 2021-aisiais metais išleido daugiausiai pinigų. Iš 20-ies tokių klubų, net pusė, 10, sudaro Anglijos komandos. „Premier“ lygos klubai tarptautiniams perėjimams per metus išleido milijardą svarų. Septyni iš dešimties tokių perėjimų, kuriems buvo skirta daugiausiai pinigų, buvo organizuoti iš anglų klubų pusės.

Brangiausias perėjimas yra R. Lukaku kelionė iš Milano į Londoną, įkainota 97,5 mln. svarų suma. Būtina priminti, kad 100 mln. svarų vertės Jacko Grealisho perėjimas į „Manchester City“ čia nėra skaičiuojamas, kadangi jis įvyko ne tarptautiniu, o nacionaliniu lygmeniu, pereinant iš vienos anglų komandos į kitą.

Anglų klubai yra daugiausiai išleidę, tačiau tuo pačiu ir daugiausiai gavę iš tarptautinės rinkos. Už tokius žaidėjų pardavimus Anglijos komandos bendrai sulaukė beveik 400 mln. svarų įplaukų.

Daugiausiai išleido „Manchester United“ su tokiais pirkiniais kaip Jadonas Sancho už 73 mln. svarų ir Raphaeliu Varane'u. Antra Europoje yra „Chelsea“ komanda. Toliau penketuką metų išlaidūnų sąraše užima Leipcigo, Romos ir „Arsenal“ komandos. Įdomu tai, kad šiuo metu antra „Premier“ lygoje esanti „Liverpool“ komanda šiame sąraše užėmė tik 20 vietą.

Gražiausias turo įvartis:

Įspūdingas Richarlisono („Everton“) smūgis į „Norwich City“ vartus.

Rezultatyviausi „Premier“ lygos žaidėjai:

1. Mohamedas Salah („Liverpool“) – 16.

2. Diogo Jota („Liverpool“) – 10.

3. Jamie Vardy („Leicester City“) – 9.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA