„Rytas“
IV kėlinys, 10 min.
66
:
75
Atsinaujins po sek
„Lietkabelis“

S.Quintero Dakarą baigė iškovodamas net 12-ą pergalę, rusė beveik visą ralį įveikė lūžusia ranka (4)

2022.01.14 18:41
Marija Oparina | Instagram.com nuotr

Marija Oparina | Instagram.com nuotr

 Dakaro ralio T3 lengvųjų prototipų klasės čempionu šiemet tapo beveik visą laiką situaciją kontroliavęs čilietis Francisco Lopezas Contardo. Jis nelaimėjo nė vieno greičio ruožo, bet vis tiek net 51 min. 28 sek. aplenkė švedą Sebastianą Erikssoną ir 4 val. 34 min. 43 sek. – ispanę Cristiną Gutierrez Herrero.

Nors F.Lopezas Contardo tapo čempionu, daugiausiai dėmesio šioje klasėje sulaukė 19-metis Sethas Quintero. Pačioje ralio pradžioje po siaubingo etapo viltis bendroje įskaitoje praradęs amerikietis nenuleido rankų ir laimėjo visus likusius greičio ruožus. S.Quintero iš 13 greičio ruožų (12 etapų ir prologas) šiemet laimėjo 12 ir pasiekė visų laikų rekordą, kuris ateityje bus sunkiai kam nors pagerinamas.

Penktadienį paskutiniame etape S.Quintero 1 min. 23 sek. aplenkė S.Erikssoną ir 5 min. 31 sek. – F.Lopezą Contardo. Bendroje įskaitoje amerikietis sugebėjo pakilti iki 16-os vietos, nors gavo 10 val. baudos.

Toje pačioje klasėje tvirtą charakterį pademonstravo rusė Marija Oparina. Su buvusiu Benedikto Vanago šturmanu Andrejumi Rudnickiu važiavusi rusė atskleidė, kad ankstyvoje ralio stadijoje susilaužė ranką, tačiau važiavo iki galo ir finišą pasiekė 31-a.

„Dabar jau galiu kai ką atskleisti. Prieš tai tylėjau, nes nenorėjau, kad manęs gailėtumėte. Apie 7000 km šių metų ralyje įveikiau lūžusia ranka. Traumą patyriau antrajame greičio ruože, kai kaulas lūžo dviejose vietose. Mano riešas sugipsuotas, aš negaliu pakelti sunkių daiktų, tačiau laikyti vairą galiu. Noriu padėkoti Dakaro medikams. Jie padarė viską, kad su gipsu jausčiausi kaip įmanoma patogiau. Jie sakė, kad jei riešo neskauda, tai galiu tęsti ralį. Taip pat dėkoju šturmanui Andrejui Rudnickiui. Jis manimi rūpinosi tarsi tėvas ir padarė viską, kad kuo mažiau jausčiau traumos pasekmes kelyje“, - savo „instagram“ paskyroje rašė M.Oparina.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų