Atšaukta N.Djokovičiaus Australijos viza! (46)

2022.01.14 09:14
Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

 Penktadienį po daugybės svarstymų Australija nusprendė panaikinti šiuo metu geriausio tenisininko pasaulyje serbo Novako Djokovičiaus vizą.

Praėjusią savaitę priimtas sprendimas atšaukti N.Djokovičiaus vizą, pirmadienį buvo panaikintas Federaliniame apygardos teisme, tačiau federalinis imigracijos ministras Alexas Hawke’as vis tiek turėjo galutinį žodį dėl to, ar leisti likti serbui šalyje.

A.Hawke’as turėjo nuspręsti, ar 34-erių metų tenisininkas nekelia grėsmės Australijos bendruomenės sveikatai ir saugumui, tačiau N.Djokovičiaus teisinės komandos „ilgi tolesni pareiškimai“ vis atidėjo sprendimo priėmimą.

Galiausiai A.Hawke’as priėmė sprendimą teigdamas, kad jį lėmė „viešasis interesas“.

„Šiandien aš pasinaudojau savo įgaliojimais pagal Migracijos įstatymo 133C skirsnio 3 dalį panaikinti N.Djokovičiaus vizą dėl sveikatos ir gerovės, nes tai yra visuomenės interesas“, – sakė A.Hawke’as. „Šis sprendimas buvo priimtas po 2022 m. sausio 10 d. Federalinio apygardos ir šeimos teismo nurodymų, panaikinančių ankstesnį sprendimą dėl vizos panaikinimo. Priimdamas šį sprendimą atidžiai apsvarsčiau informaciją, kurią man pateikė Vidaus reikalų departamentas, Australijos pasienio pajėgos ir ponas Djokovičius.

Vyriausybė yra tvirtai įsipareigojusi saugoti Australijos sienas, ypač COVID-19 pandemijos metu. Dėkoju Vidaus reikalų departamento ir Australijos pasienio pajėgų pareigūnams, kurie kiekvieną dieną dirba, kad tarnautų Australijos interesams vis sudetingesnėje aplinkoje“.

Tikimąsi, kad N.Djokovičiaus advokatai sieks kuo skubesnio sprendimo leisti jam pasilikti ir žaisti pirmąjį „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ turnyro ratą, kol kitą savaitę vyks pagreitintas teismo procesas.

Jeigu N.Djokovičiaus advokatai neginčys sprendimo teismuose, tuomet jis bus nedelsiant deportuotas iš šalies. Jeigu jis nelaimėtų skųsdamas sprendimą teismui, jam taip pat būtų uždrausta trejiems metams gauti dar vieną vizą.

Ketvirtadienį „Australian Open“ burtų ceremonija neprasidėjo laiku, nes buvo svarstoma, ką daryti būtent su N.Djokovičiumi. Galiausiai jis buvo įtrauktas į dalyvių sąrašą ir pirmajame rate turėtjo žaisti prieš tautietį Miomirą Kecmanovičių.

Primename, kad Australijos pasienio pajėgų pareigūnams pareiškus, kad jis „nepateikė tinkamų įrodymų“, jog būtų atleistas nuo vakcinos, N.Djokovičiaus viza pirmą kartą buvo atšaukta sausio 6-ą dieną, vos tik jam atvykus į Melburną.

Australai, išgyvenę ilgą ir labai griežtą COVID-19 karantiną, pateikė didžiulį pasipiktinimą, jog N.Djokovičius buvo įleistas į šalį.

Jis valandų valandas praleido imigracijos kontrolėje oro uoste, o paskui ir imigracijos viešbutyje. Po kelių dienų jo vizą grąžino teisėjas, kuris nurodė jį paleisti, nes nusprendė, jog pasienio pareigūnai nepaisė teisingos procedūros jam atvykus.

Taip pat buvo paaiškėję faktų, kad N.Djokovičius, dieną po teigiamo COVID-19 testo, dalyvavo renginyje Serbijoje. Taip pat jis anksčiau nei 14 dienų keliavo iš Serbijos į Ispaniją, nors jo atstovai, pildydami dokumentus kelionei į Australiją nurodė, jog N.Djokovičius nesilankė kitose šalyse.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (46)
Registruoti
Anoniminiai (46)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų