„Rytas“
Ilgoji pertrauka
36
:
36
Atsinaujins po sek
„Lietkabelis“

Paskutinis 2022 m. Dakaro GR: įspūdingai lėkęs ir lenką aplenkęs R.Baciuška iškovojo trečią vietą, V.Žala pakartojo geriausią lietuvių rezultatą automobilių klasėje, traumuotas A.Gelažninkas antrą kartą iš eilės triumfavo „vienišiuose“ finišavo visi lietuviai (6)

2022.01.14 12:10
Oriolas Mena ir Rokas Baciuška | Komandos nuotr.

Oriolas Mena ir Rokas Baciuška | Komandos nuotr.

 Penktadienį Saudo Arabijoje baigėsi Dakaro ralis, kuriame įvyko paskutinysis – dvyliktasis greičio ruožas.

Iš bivako iki greičio ruožo pradžios lenktynininkai turėjo įveikti 230 kilometrų, o tada laukė labai trumpas – 163 km (WP1 – 39 km, WP2 – 81 km, WP3 – 120 km) – greičio ruožas. Jį įveikus, lenktynininkams Dakaras dar nebus baigtas, nes jie turės įveikti dar 286 km iki Dakaro apdovanojimų podiumo. Tik užvažiavę ant podiumo jie galės drąsiai teigti, kad Dakaras yra baigtas.

Pasak organizatorių, lenktynininkų laukė 27% smėlis, 73% akmenuoto dirvožemis, 0% asfalto, 0% akmenų, 0% kopų ir 0% druskingo ruožo.

2022 m. Dakare administracinę ir techninę patikrą praėjo 409 lenktynininkai – 144 motociklistai (iš kurių 33 „vienišiai“), 20 keturračių, 89 automobiliai, 48 prototipai, 47 motobagiai 56 sunkvežimiai ir 5 „open“ kategorijos dalyviai. Net 206 lenktynininkai pirmą kartą dalyvavo Dakare, tuo tarpu daugiau nei 10 Dakarų savo sąskaitoje turėjo 121 lenktynininkas.

Pirmojo etapo protokole buvo 144 motociklininkai, 19 keturračių, 88 automobiliai, 48 prototipai, 47 motobagiai, 56 sunkvežimiai, 5 „open“ kategorijos lenktynininkai ir 142 „Classic“ kategorijos dalyviai.

Vienuoliktą etapą užbaigė 123 motociklininkai, 9 keturračiai, 69 automobiliai, 34 prototipai, 42 motobagiai, 42 sunkvežimiai, 3 „open“ kategorijos lenktynininkai ir 130 „Classic“ kategorijos dalyviai.

Dvyliktojo greičio ruožo ir galutiniai Dakaro rezultatai:

Motobagių įskaita:

Rokas Baciuška | Komandos nuotr.

Rokas Baciuška | Komandos nuotr.

22-ejų metų Rokas Baciuška dvyliktame greičio ruože sugebėjo aplenkti lenką Mareką Goczalą net 5 min. 50 sek., o kadangi bendroje įskaitoje jį skyrė vos 4 min. 47 sek., R.Baciuška paskutinę akimirką užkopė į trečią poziciją bendroje įskaitoje ir yra ne tik jauniausias kada nors Dakare dalyvavęs lietuvis, taičau taip pat šiandien pasirodys ir ant podiumo.

R.Baciuška dvyliktame greičio ruože apskritai buvo greičiausias ir laimėjo antrąjį greičio ruožą šiame Dakare.

„Kaip ir sakiau – viskas išsispręs paskutinę dieną. Ir išsisprendė. Pasivijome konkurentus. Pasivijome ir lenkus, bet nesitraukė, valgėme 60 km dulkes, spaudėme. Šiandien spaudėme „jopapa“. Skridome, rizikavome ir jeigu būčiau kabinęs akmenį, būtų pasibaigęs Dakaras. Bet reikėjo parizikuoti, buvo verta. Pirmas Dakaras ir TOP-3 – neįtikėtina. Dar nesuprantu, kas vyksta. Reikia pagalvoti, dėkoju visiems lietuviams, kurie palaikė. Lietuva yra geriausia ir mes esame stipriausi. Lietuva – tokia maža šalis, bet mes parodome savo rezultatą, parodome charakterį ir mes esame jėga. Ačiū visiems“, – sakė R.Baciuška.

Dvyliktame greičio ruože Tomas Jančys finišavo 29-as (+00:26:20) ir bendroje įskaitoje užėmė 15-ą vietą (+07:48:43). Tai buvo jo pirmasis Dakaras.

Bendroje įskaitoje pirmą vietą prarado ispanas Gerardas Farresas Guellis, kuris nuo R.Baciuškos atsiliko 10 min. 5 sek. ir finišavo 6-as. Prieš šį greičio ruožą jis turėjo tik 1 min. 41 sek. pranašumą prieš amerikietį Austiną Jonesą, kuris finišą pasiekė 3-ias ir nuo R.Baciuškos atsiliko 5 min. 47 sek., tačiau 4 min. 18 sek. aplenkė G.F.Guellį.

Motobagių įskaita | Organizatorių nuotr.

Motobagių įskaita | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaita:

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza | Komandos nuotr.

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza | Komandos nuotr.

Vaidotas Žala prieš dvyliktąjį ir paskutinį greičio ruožą bendroje įskaitoje užėmė 11-ą vietą ir tik 1 min. 35 sek. lenkė 12-oje vietoje buvusį ispaną Carlosą Sainzą. Visgi lietuvis pademonstravo fantastišką tempą ir dvyliktame greičio ruože buvo net 5-as.

Jis tik 3 min. 25 sek. nusileido etapo nugalėtojui afrikiečiui Henkui Lateganui, tačiau svarbiausia, kad aplenkė tiek C.Sainzą, tiek prancūzą Michaelą Pisano, kurie grąsino jį išversti iš 11-osios bendrosios įskaitos vietos.

Prieš paskutinį greičio ruožą V.Žalą nuo 10-oje vietoje buvusio argentiniečio Sebastiano Halperno skyrė 55 min. 23 sek. ir nors lietuvis jį taip pat aplenkė, tačiau paskutiniame greičio ruože panaikino tik 1 min. 54 sek. pranašumą.

Dvyliktame greičio ruože didelių problemų turėjo rusas Vladimiras Vasiljevas, kuris bendroje įskaitoje buvo 7-as ir V.Žalą lenkė 1 val. 34 min. 34 sek., tačiau paskutiniame greičio ruože buvo sustojęs ir kuriam laikui buvo atsiradusi viltis, jog tai galėtų lemti, kad V.Žala kiltų į dešimtą vietą. Visgi V.Vasiljevas prarado „tik“ apie 1 val. 5 min. ir to nepakako, kad lietuvis pakiltų aukščiau. Kaip vėliau paaiškėjo, V.Vasiljevą į finišą partempė „Kreda“ ekipažas su Antanu Juknevičiumi.

Bendroje įskaitoje V.Žala išliko 11-as ir pakartojo geriausią lietuvių rezultatą Dakare tarp automobilių. Iki šiol geriausias rezultatas automobilių klasėje Dakare tarp lietuvių buvo pasiektas Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro, kuomet jie 2019 m. buvo 11-i ir tik 2 sekundėmis atsiliko nuo 10-os vietos.

V.Žala praėjusiais metais tapo pirmuoju automobilių klasės lenktynininku iš Lietuvos, kuriam buvo pavykę laimėti greičio ruožą. Deja, po šios sėkmės, kitame greičio ruože, jis patyrė mechaninius gedimus ir buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių.

„Mynėm, mynėm, oj mynėm!!“, – po finišo kalbėjo V.Žala. „Jausmas toks, kaip 160 km klasikiniame ralyje sudalyvavus. Toks techniškas greičio ruožas.. Tarp akmenų.. Jau vieną akimirką man galvoje pradėjo suktis 2020 m., kai anksti baigėme. Bet ir stoti negaliu, ir mynt reikia.. Oj kaip gerai.. Buvo nelengva, nes visą laiką ant ašmenų“.

Platesnį V.Žalos komentarą galite skaityti paspaudę čia.

Dvyliktame greičio ruože A.Juknevičius buvo 48-as (+00:38:35), o šią vietą – 48-ą (+31:00:45) – jis užėmė ir bendroje įskaitoje. Tai buvo jau 12-as Dakaras, kurį užbaigė A.Juknevičius ir 9-asis, kurį jis pabaigė kaip lenktynininkas.

Gintas Petrus paskutiniame greičio ruože finišavo 44-as (+00:31:20), o bendroje įskaitoje užėmė 40-ą vietą (+20:19:42). Jam tai buvo penktas Dakaras, kuriame jis pasiekė finišą, o viso yra dalyvavęs jau šešiuose Dakaruose.

Nasseras Al-Attiyah | Organizatorių nuotr.

Nasseras Al-Attiyah | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaitoje 2022 m. Dakare greičiausias buvo katarietis Nasseras Al-Attiyah, kuris 27 min. 46 sek. aplenkė prancūzą Sebastieną Loebą bei 1 val. 1 min. 13 sek. – Saudo Arabijos pilotą Yazeedą Al Rajhi.

Paskutinį kartą N.Al-Attiyah Dakare buvo triumfavęs 2019 m., o apskritai tai jam yra jau 4-as triumfas Dakare.

Nesėkmingai Dakaras susiklostė „Misterio Dakaro“ pravardei turinčiam prancūzui Stephane'ui Peterhanseliui, kuris būtų buvęs pagrindinis konkurentas N.Al-Attiyah, tačiau jau pirmame greičio ruože patyrė mechaninių gedimų ir pats nesugebėjo pasiekti finišo. Vėliau jis važiavo tam, kad padėtų komandos draugams, o nuo septintojo greičio ruožo nuolatos buvo dešimtuke geriausių.

Motociklų įskaita:

Arūnas Gelažninkas | OrionDakarTeam nuotr.

Arūnas Gelažninkas | OrionDakarTeam nuotr.

Arūnas Gelažninkas įveikė jau ketvirtą Dakarą savo karjeroje. Dvyliktame greičio ruože A.Gelažninkas finišavo per 2 val. 4 min. 40 sek. ir nuo lyderio atsiliko 24 min. 40 sek. Lietuvio laikas paskutiniame šių metų Dakaro greičio ruože buvo 46-as.

Nors 12-ame greičio ruože lietuvis atsiliko nuo kitų „vienišių“ kaip Ch.Moore'as, M.Engelis ar B.Melotas, tačiau per visus etapus susikrovė solidžią persvarą ir antrus metus iš eilės triumfavo „vienišių“ klasėje, kurioje motociklininkai neturi mechanikų pagalbos.

Bendroje motociklų įskaitoje A.Gelažninkas išliko 28-as.

„Šeštą dieną išsisukaukoją, todėl antrą savaitę buvo sunku. Gerai, kad pirma savaitė buvo stipri“, – kalbėjo A.Gelažninkas. „Du kartus laimėti „Original by Motul“ klasę – nėra lengva, ypač todėl, kad antrą savaitę kovojau su skausmu ir gėriau vaistus“.

2019 m. A.Gelažninkas bendroje motociklų įskaitoje buvo 24-as, 2020 m. – 30-as, o 2021 m. – 21-as.

„Vienišių“ kategorija | Organizatorių nuotr.

„Vienišių“ kategorija | Organizatorių nuotr.

6 min. 52 sek. atsilikimą nuo lyderio brito Samo Sunderlando turėjęs čilietis Pablo Quintanilla darė viską, kad tai panaikintų ir nors finišavo pirmas (1 val. 40 min.), tačiau S.Sunderlandas atsiliko tik 3 min. 25 sek. ir užsitikrino Dakaro čempiono titulą.

Dvyliktame greičio ruože septintas atvažiavęs australas Matthiasas Walkneris išsaugojo trečią poziciją bendroje įskaitoje. Jis šį kartą S.Sunderlandą aplenkė per 28 sek., o nuo lyderio P.Quintanilla atsiliko 2 min. 57 sek.

„Su tokiu rezultatu jaučiuosi kaip mėnulyje. Tai buvo tikrai labai sunkios lenktynės, dariau viską, ką galiu. Nuo pat pirmos dienos sunkiai kovojome, tai buvo fizinė ir protinis išsekimas. Visiems buvo sunku, daug streso bandant įgyvendinti strategiją. Manau, kad tai buvo labiausiai įtemptas Dakaras, kuriame esu dalyvavęs“, – kalbėjo P.Quintanilla.

„Jeigu atvirai, negaliu būti laimingesnis. Paskutinis etapas buvo labai sunkus, nes turėjome labai daug streso. Daug keblių užrašų, daug painios navigacijos ir nebuvai tikras, ar važiuoji teisingu keliu. Mano galva gali sprogti. Paskutiniąsias dešimt minučių nebuvau tikras, ar aš laimėsiu. Dabar man tai patvirtino, svajonės tapo realybe. Netgi išgirsti tai, kaip pats tą pasakai, sukelia emocijų. Turėjau gana sunkų sezoną, bet kai laimi Dakarą – tai verta“, – kalbėjo nugalėtojas S.Sunderlandas.

S.Sunderlandui tai yra antrasis Dakaras iš eilės, kai jis pasiekia finišą, o praėjusiais metais jis užėmė 3-ią vietą. Viso tai yra antrasis jo triumfas Dakare, o pirmą sykį jis čempionu tapo 2017 m.

2022 m. Dakare 32-ejų metų S.Sunderlandas laimėjo aštuntąjį greičio ruožą.

Galutinė motociklų įskaita | Organizatorių nuotr.

Galutinė motociklų įskaita | Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaita:

Paskutiniame greičio ruože vos 5 keturračiai varžėsi dėl galutinių pozicijų, o dar 4 – sėmėsi patirtį.

Pirmas dvyliktame greičio ruože buvo argentinietis Francisco Moreno (2 val. 13 min. 13 sek.), antras už jo liko Kamilas Wisniewski (+00:02:43), o trečias – čekas Zdenekas Tuma (+00:19:24).

Visgi dar prieš šį greičio ruožą tarp keturračių viskas buvop aišku – prancūzas Alexandre'as Giroudas turėjo 2 val. 41 min. 24 sek. pranašumą prieš F.Moreno ir nors finišavo už jo nugaros, tačiau bendroje įskaitoje tapo nugalėtoju. Šį greičio ruožą F.Moreno užbaigė 20 min. 13 sek. lėčiau nei F.Moreno.

A.Giroudui tai buvo 6-asis Dakaras ir pirmasis po dviejų nesėkmių, kuris jį užbaigė. Iki šiol jis aukščiausiai buvo finišavęs 4-oje vietoje.

A.Giroudas yra pirmas prancūzas, laimėjęs keturračių klasę. Praėjo jau 25 metai po to, kai jo tėvas, Danielis Giroudas, tapo pirmuoju lenktynininku su keturračiu, finišavusiu Dakare.

Keturračių įskaita | Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaita | Organizatorių nuotr.

Sunkvežimių įskaita:

Vaidotas Paškevičius dvyliktame greičio ruože buvo 24-as (+00:42:08) ir bendroje įskaitoje iš 11 pozicijos nukrito į 12-ą (+09:47:42). Po paskutinio greičio ruožo jį aplenkė olandas Benas Van De Laaras, kuris po vienuoliktojo greičio ruožo turėjo tik 4 min. 20 sek. atsilikimą nuo V.Paškevičiaus. Tai lietuviui buvo debiutas Dakare.

Dvyliktąjį greičio ruožą laimėjo rusas Dmitrijus Sotnikovas (1 val. 42 min. 41 sek.), antras liko čekas Martinas Mačikas, o trečias – čilietis Ignacio Casale'as (+00:01:01).

Tai nepakeitė pirmojo penketuko ir bendroje įskaitoje triumfavo D.Sotnikovas. Nuo jo 9 min. 58 sek. atsiliko rusas Eduardas Nikolajevas, o 1 val. 11 min. 11 sek. – rusas Antonas Šibalovas.

Vienintelis pasikeitimas dešimtuke per šį greičio ruožą įvyko tarp čeko M.Mačiko ir olando Victoro Willemo Corne Versteijneno, kurie susikeitė septinta ir aštunta pozicijomis.

Sunkvežimių įskaita | Organizatorių nuotr.

Sunkvežimių įskaita | Organizatorių nuotr.

„Dakar Classic“:

Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas | Komandos nuotr.

Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas | Komandos nuotr.

„Dakar Classic“ kategorijoje važiavęs Valdas Valiukevičius ir jo šturmanas Paulius Kavaliauskas įveikė visą Dakarą.

V.Valiukevičius po 11 greičio ruožų bendroje „Classic“ kategorijoje buvo 11-as, tačiau galutinė jo pozicija paaiškės link vakaro.

„Heston Airlines“ ekipa Dakare važiavo 1987 metais pagamintu automobiliu „Toyota Land Cruiser 71“.

Lietuvių pasirodymai 2022 m. Dakare:

Dalyvis Klasė Prologas 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Bendra įskaita
Vaidotas Žala Automobiliai 36 vieta 15 21 21 24 19 11 17 20 23 12 38 5 11 vieta, +03:36:23
Antanas Juknevičius Automobiliai 45 vieta 72 36 79 66 44 41 40 40 44 35 36 48 48 vieta +31:00:45
Gintas Petrus Automobiliai 54 vieta 34 70 50 55 39 61 47 63 47 54 42 44 40 vieta, +20:19:42
Arūnas Gelažninikas Motociklai 44 vieta 20 29 34 28 32 35 32 38 43 31 41 46 28 vieta, +04:23:36
1 vieta „vienišiuose“
Rokas Baciuška Motobagiai 12 vieta 7 4 7 5 5 4 4 5 7 1 3 1 3 vieta, +00:15:18
Tomas Jančys Motobagiai 29 vieta 17 32 30 16 16 20 14 27 22 17 17 29 15 vieta, +07:48:43
Vaidotas Paškevičius Sunkvežimiai 19 vieta 15 18 25 10 10 16 11 11 11 11 22 24 12 vieta, +09:47:42
Laisvydas Kancius Keturračiai 9 vieta 1 4
Benediktas Vanagas Automobiliai 22 vieta 22 18 18

Lietuvių pasiekimai Dakaruose:

2022 m. Dakaro dalyvių iš Lietuvos pasiekimai Dakaruose | Organizatorių nuotr.

2022 m. Dakaro dalyvių iš Lietuvos pasiekimai Dakaruose | Organizatorių nuotr.

Dvyliktojo greičio ruožo eiga:

Dvyliktojo greičio ruožo eiga
Atnaujinta 13:59
FINIŠAS

Finišavo ir paskutinis ekipažas iš Lietuvos. V.Paškevičius finišavo per 2 val. 24 min. 49 sek. ir užėmė 27-ą vietą (+00:42:08). Galutinė jo pozicija paaiškės vėliau.

Atnaujinta 13:41

A.Juknevičius paaiškino, kodėl partempė V.Vasiljevą.

Jo komentarą galite skaityti čia.

Atnaujinta 13:41
FINIŠAS

Finiše jau ir T.Jančys! Jis užtruko 2 val. 17 min. 35 sek. ir finišavo 26-as (+00:26:00). Galutinė jo pozicija paaiškės vėliau.

Atnaujinta 13:34

G.Petrus džiaugiasi pasiekęs dvyliktojo greičio ruožo finišą.

Atnaujinta 13:11
FINIŠAS

Finišavo jau ir G.Petrus!!! Jis trasoje užtruko 2 val. 6 min. 39 sek. ir užėmė 43-ią vietą. G.Petrus bendroje įskaitoje turėtų likti 42-as.

Atnaujinta 13:03

V.Paškevičius jau taip pat pasiekė paskutinį tarpinį finišą ir jame jis 15-as (+00:13:26).

Atnaujinta 12:57

V.Žalos komentaras apie Dakarą ir dvyliktąjį greičio ruožą bei nesuvaidintos džiaugsmo akimirkos!

Atnaujinta 12:56

V.Žala pasidžiaugė R.Baciuškos pasiekimu!

Atnaujinta 12:56

B.Vanagas pasveikino V.Žalą pakartojus geriausią rezultatą automobilių įskaitoje Baltijos šalyse.

Atnaujinta 12:49

T.Jančys jau taip pat pasiekė paskutinį tarpinį finišą ir yra 22-as (+00:20:32).

Atnaujinta 12:37

Trasoje dar liko trys lietuvių ekipažai, o štai G.Petrus jau pasiekė paskutinį tarpinį finišą, kuriame yra 39-as (+00:23:47).

Atnaujinta 12:35

Dvyliktame greičio ruože didelių problemų turėjo rusas Vladimiras Vasiljevas, kuris bendroje įskaitoje buvo 7-as ir V.Žalą lenkė 1 val. 34 min. 34 sek., tačiau paskutiniame greičio ruože buvo sustojęs ir buvo atsiradusi viltis, kad tai galėtų lemti, jog V.Žala kiltų į dešimtą vietą. Visgi V.Vasiljevas prarado „tik“ apie 1 val. 5 min. ir to nepakako, kad V.Žala pakiltų aukščiau.

Galutinai oficialu: V.Žala 2022 m. Dakare užėmė 11-ą vietą.

Atnaujinta 12:31
FINIŠAS

A.Juknevičius ką tik užbaigė savo 12-ą Dakarą!!! Kaip vairuotojui, tai jam buvo jau 9-asis užbaigtas Dakaras.

„Kreda“ ekipažas trasoje šį kartą užtruko 2 val. 13 min. 44 sek. ir preliminariai buvo tarp 40 geriausių (+00:38:25).

Bendroje įskaitoje A.Juknevičius turėtų išlikti 49 vietoje.

Atnaujinta 12:22

R.Baciuška dalinasi karščiausiomis emocijomis!

Atnaujinta 12:08

FINIŠAS!!! R.Baciuška sugebėjo aplenkti lenką Mareką Goczalą net 5 min. 50 sek., o kadangi bendroje įskaitoje jį skyrė vos 4 min. 47 sek., R.Baciuška kopia į trečią poziciją bendroje įskaitoje ir šiandien pasirodys ne tik Dakaro pabaigos sceremonijoje, bet ir ant podiumo.

Tikėtina, kad R.Baciuška triumfuos dvyliktame greičio ruože ir tai jau būtų antrasis Dakaro greičio ruožas, kuriame jis būtų greičiausias.

Atnaujinta 12:04

G.Petrus po 81 km (WP2) – 40-as (+00:12:37) ir tik 1 min. 10 sek. atsilieka nuo A.Juknevičiaus.

Atnaujinta 12:04

V.Paškevičius taip pat jau įveikė pirmuosius 39 km (WP1) ir kol kas tarp sunkvežimių rikiuojasi 16-as (+00:06:25).

Atnaujinta 11:54

A.Juknevičius jau įveikė 120 km (WP3) ir išlaiko vietą tarp 40 geriausių (+00:22:44).

T.Jančys įveikė pirmuosius 39 km ir rikiuojasi 31-as (+00:06:48).

Atnaujinta 11:49

R.Baciuška jau įveikė 120 km ir iki finišo jam liko tik 43 km! Šį greičio ruožą yra įveikę jau keturi dalyviai, o tarp jų lietuvis – pirmas! Jis 5 min. 46 sek. lenkia Mareką Goczalą, kuris bendroje įskaitoje yra trečias. Nuo jo R.Baciušką bendroje įskaitoje skyrė 4 min. 47 sek., todėl jeigu išlaikys tokį atstumą, R.Baciuška pakils į trečią vietą ir lips ant pakylos!

Atnaujinta 11:35
FINIŠAS

FINIŠAS!!!!! V.Žala buvo labai greitas ir paskutiniame greičio ruože užėmė 5-ą vietą! Jis tik 3 min. 25 sek. nusileido etapo nugalėtojui afrikiečiui Henkui Lateganui, o svarbiausia, kad aplenkė tiek ispaną Carlosą Sainzą, tiek prancūzą Michaelą Pisano, kurie grąsino jį išversti iš 11-osios bendrosios įskaitos vietos. Prieš paskutinį greičio ruožą V.Žalą nuo 10-oje vietoje buvusio argentiniečio Sebastiano Halperno skyrė 55 min. 23 sek. ir nors lietuvis jį aplenkė, tačiau paskutiniame greičio ruože panaikino tik 1 min. 54 sek. pranašumą.

Bendroje įskaitoje V.Žala išliko 11-as ir pakartojo geriausią lietuvių rezultatą Dakare tarp automobilių. Iki šiol geriausias rezultatas automobilių klasėje Dakare tarp lietuvių buvo pasiektas Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro, kuomet jie 2019 m. buvo 11-i ir tik 2 sekundėmis atsiliko nuo 10-os vietos.

Atnaujinta 11:30

G.Petrus jau įveikė pirmuosius 39 km (WP1) ir rikiuojasi 40-as (00:05:46).

Atnaujinta 11:27
FINIŠAS

Finišą pasiekė ir „Dakar Classic“ kategorijoje važiavęs Valdas Valiukevičius ir jo šturmanas Paulius Kavaliauskas!!!

V.Valiukevičius po 11 greičio ruožų bendroje „Classic“ kategorijoje buvo 11-as, tačiau galutinė jo pozicija paaiškės link vakaro.

„Heston Airlines“ ekipa Dakare važiavo 1987 metais pagamintu automobiliu „Toyota Land Cruiser 71“.

Atnaujinta 11:25

Aiškesni rezultatai po 39 km: R.Baciuška ten buvo antras ir 7 sek. atsiliko nuo R.L.De Oliveiros, tačiau 19 sek. lenkė Mareką Goczalą ir 2 min. 11 sek. – Michalą Goczalą.

Atnaujinta 11:22

A.Juknevičius po 81 km (WP2) išlieka tarp 40 geriausių lenktynininkų (+00:11:27).

Atnaujinta 11:14

R.Baciuška jau įveikė 81 km (WP2) ir išlaiko poziciją tarp geriausių. Pirmame tarpiniame finiše jį aplenkė brazilas Rodrigo Luppi De Oliveira, tačiau mums svarbiausia yra lenkų Mareko Goczalos ir Michalo Goczalos rezultatai.

Atnaujinta 11:10

V.Žala įveikė jau ir 120 km (WP3) bei iki finišo liko tik 43 km. Jis vis dar demonstruoja fantastišką tempą ir nuo lyderio H.Lategano atsilieka tik 1 min. 54 sek. Šiame punkte jis 4 min. 7 sek. lenkė C.Sainzą.

Atnaujinta 11:07

Finišavo jau septyni automobiliai. Kol kas greičiausias buvo „Dakar expierence“ kategorijoje važiuojantis Misteris Dakaras Stephane'as Peterhanselis, tačiau jo rezultatas šiame greičio ruože nesiskaičiuoja.

Finiše jau yra ir C.Sainzas, tačiau ar jam pavyko aplenkti V.Žalą, sužinosime šiek tiek vėliau.

Atnaujinta 10:52

V.Žala spaudžia toliau! Jis po 81 km (WP2) rikiuojasi jau 4-as (+00:01:24)! Svarbiausia, kad jis didina pranašumą prieš C.Sainzą, kuris nuo lietuvio šiame punkte atsiliko 3 min. 54 sek. V.Žala taip pat lenkia ir M.Pisano, kuris nuo lietuvio atsilieka 2 min. 50 sek.

 

Atnaujinta 10:50

Paskutiniame greičio ruože vos 5 keturračiai varžėsi dėl galutinių pozicijų, o dar 4 – sėmėsi patirtį.

Pirmas dvyliktame greičio ruože buvo argentinietis Francisco Moreno (2 val. 13 min. 13 sek.), antras už jo liko Kamilas Wisniewski (+00:02:43), o trečias – čekas Zdenekas Tuma (+00:19:24).

Visgi dar prieš šį greičio ruožą tarp keturračių viskas buvop aišku – prancūzas Alexandre'as Giroudas turėjo 2 val. 41 min. 24 sek. pranašumą prieš F.Moreno ir nors finišavo už jo nugaros, tačiau bendroje įskaitoje tapo nugalėtoju. Šį greičio ruožą F.Moreno užbaigė 20 min. 13 sek. lėčiau nei F.Moreno.

A.Giroudui tai buvo 6-asis Dakaras ir pirmasis po dviejų nesėkmių, kuris jį užbaigė. Iki šiol jis aukščiausiai buvo finišavęs 4-oje vietoje.

Atnaujinta 10:48

R.Baciuška įveikė pirmuosius kilometrus ir kol kas lenkia lenką Mareką Goczalą (+00:00:19) bei ispaną Gerrardą Farresą Guellį (+00:02:07). Visgi pirmą tarpinį finišą dar yra pasiekę tik trys motobagiai, todėl nėra aišku, kaip važiuoja kitas lenkas Michalas Goczalas

R.Baciuška nuo Mareko Goczalo bendroje įskaitoje atsilieka 4 min. 47 sek.

Atnaujinta 10:47

A.Juknevičius artėja prie savo dvyliktojo užbaigto Dakaro! Jis pirmuosius 39 km (WP1) įveikė 36-u laiku (+00:05:17).

Atnaujinta 10:32

A.Gelažninkas dalinasi komentaru po paskutinio Dakaro greičio ruožo!

„Pradžioje buvo daug akmenų, tai važiavau taip, kad nebūtų rizikos. Nors keli varžovai aplenkė, tačiau vėliau juos suradau klaidžiojančius ir išvedžiau į teisingą trasą. Neskubėdamas važiavau į finišą. Du kartus laimėti „Original by Motul“ klasę – nėra lengva, ypač todėl, kad antrą savaitę kovojau su skausmu ir gėriau vaistus. Geriau ir būti negali, važiuojame į Džedą ir susimatome ant podiumo“, – sakė A.Gelažninkas.

Atnaujinta 10:21

V.Žala jau įveikė pirmuosius 39 km ir kol kas demonstruoja labai solidų tempą: jis vos 1 min. 6 sek. atsiliko nuo lyderio afrikiečio Henko Lategano ir yra 7-as. Svarbiausia, kad kol kas V.Žala lenkia ispaną Carlosą Sainzą (24 vieta, +00:04:48) ir prancūzą Michaelą Pisano (20 vieta, +00:02:42), kurie bendroje įskaitoje „lipa lietuviui ant kulnų“.

Atnaujinta 10:01
FINIŠAS

A.Gelažninkas pasiekė finišą ir tai yra jau ketvirtasis jo įveiktas Dakaras!

Dvyliktame greičio ruože A.Gelažninkas finišavo per 2 val. 4 min. 40 sek. ir nuo lyderio atsiliko 24 min. 40 sek. Lietuvio laikas paskutiniame šių metų Dakaro greičio ruože buvo 46-as.

Nors 12-ame greičio ruože lietuvis atsiliko nuo kitų „vienišių“ kaip Ch.Moore'as, M.Engelis ar B.Melotas, tačiau per visus etapus susikrovė solidžią persvarą ir antrus metus iš eilės triumfavo „vienišių“ klasėje, kurioje motociklininkai neturi mechanikų pagalbos.

2019 m. A.Gelažninkas bendroje motociklų įskaitoje buvo 24-as, 2020 m. – 30-as, 2021 m. – 21-as, o 2022 m. – 28-as.

Atnaujinta 09:56

V.Žala jau trasoje, o po 15 minučių pajudės ir R.Baciuška.

Atnaujinta 09:34

Finišuoja pirmieji „vienišiai“, laukiame A.Gelažninko!

Atnaujinta 09:27

A.Gelažninkas jau įveikė 120 km (WP3), pasiekė paskutinį tarpinį finišą, bei aplenkė B.Melotą ir dabar rikiuojasi 45-as (+00:18:20). Liko paskutinieji 43 km!

Atnaujinta 08:54

A.Gelažninkas jau įveikė 81 km (WP2) ir nukrito į 49-ą vietą (+00:13:39). Jis 1 min. 26 sek. atsilieka nuo prancūzo Benjamino Meloto, 4 min. 20 sek. – nuo čeko Milano Engelio ir 5 min. 51 sek. – nuo afrikiečio Charano Moore'o.

Visgi tokie atsilikimai leistų A.Gelažninkui antrus metus iš eilės triumfuoti „Vienišių“ kategorijoje.

Atnaujinta 08:35
ČEMPIONAS

6 min. 52 sek. atsilikimą nuo lyderio brito Samo Sunderlando turėjęs čilietis Pablo Quintanilla darė viską, kad tai panaikintų ir nors finišavo pirmas (1 val. 40 min.), tačiau S.Sunderlandas atsiliko tik 3 min. 25 sek. ir užsitikrino Dakaro čempiono titulą.

Trečią vietą užėmė australas Matthiasas Walkneris, kuris šį kartą S.Sunderlandą aplenkė per 28 sek., o nuo lyderio P.Quintanilla atsiliko 2 min. 57 sek.

S.Sunderlandui tai yra antrasis Dakaras iš eilės, kai jis pasiekia finišą, o praėjusiais metais jis užėmė 3-ią vietą. Viso tai yra antrasis jo triumfas Dakare, o pirmą sykį jis čempionu tapo 2017 m.

2022 m. Dakare S.Sunderlandas laimėjo aštuntąjį greičio ruožą.

Atnaujinta 08:23

A.Juknevičius dalinasi rytiniais vaizdais ir pajudėjimu į paskutinį greičio ruožą.

Atnaujinta 08:15

A.Gelažninkas įveikė pirmuosius 39 km ir rikiuojasi 45-as(+00:06:00).

Atnaujinta 23:38

Čia galėsite sekti dvyliktojo Dakaro greičio ruožo eigą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų